Musul ve Kerkük ü İngilizlere bıraktık. Adaları da almadık bu nedenle İsmet İnönü ye kızgın mısınız? ne hissediyorsunuz?

Musul ve Kerkük ü İngilizlere bıraktık. Adaları da almadık bu nedenle İsmet İnönü ye kızgın mısınız? ne hissediyorsunuz?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• bir yunan amiralinin osmanlı amiralina girit adasını kaça satarsınız sorusu vardı onun da cevabı "vallahi hiç bir kar istemeyiz aldığımız ücret neyse aynına satarız"

diyenlerden...

bir kaç bin silaha batumu ruslara satan,
    musul kerkük 12 adalar batı trakya boğazlar balat madenleri hiç pahasına masada peşkek çekenlere geldik...

batı trakyada müftüyü yunan seçiyor balatta patriyide yunan seçiyor
    solcuyuz boğazda amerikan denizaltılarını taşladık diyenler antlaşmalarda atam dediklerinin o boğazları onun emrine verdiklerinden de bir haberler...
    osmanlı döneminde kullanılan madenler dışında hiç bir madeni kullanamadığımızın sebebini bilmeden biz savaş kazandık diyenler müfredatın inkılap tarihi kitabından öteye geçememiş olanlardır.

nerde bizim tarihimiz o zaman diye sormaktan önce bulgaristana neden hurda niyetine tarihlerimiz satıldı sorularını kendilerine sormazlar...

topraklarımızı satıp peşkek çekip 1. dünya harbi olan çanakkale savaşını kurtuluş savaşı gibi gösterip sonra kurtardım dedikleri vatanın halkına bombalar yağdıran (rize, dersim, trabzon, van ağrı)

bir ulusu yok omaya mahkum eden herkese kızgınım düşmanım...

0|0
    0|1
    • osmanlının hiç suçu yok zaten sevr i kim imzaladı

• şimdi elinde ki müfredat tarihi kitabını bırak öyle konuşalım ;)

• canım git orjinal antlaşmayı oku antlaşmada kimin imzası var inönün mü osmanlı paşasının mı

Kızlar Ne Diyor 3

• :))))))))) O durumda elimizdeki toprakları kurtardığımıza, namusumuzu kurtardığımıza şükredip, bütün paşalar, askerler ve halka sonsuz şükran ve minnet duyuyorum.

0|3
    0|0
  • bu İSMET capslerinden sonra ben bu adama kıyamam kızamam :D

gördüğümüz kadarıyla oldukça lafazan bir adammış, adalar konusunda da kızgın değilim böyle iyiler zaten bildiğin yunan kültürüne ait onlar.

0|1
    1|0
  • İsmet İnönü paraların üzerinden Atatürk'ün resmini kaldırıp kendi resmini koyan bir adam.
    Atatürk'ün adını sildirmeye çalışmış her zaman ve başarısız bir devlet adamı
    Tabi ki kızgınım
    encrypted-tbn3.gstatic.com/images

1|1
    0|1
    • böyle salakca seylere nasıl ınanıyorsunuz anlamıyorum ıkısı bırlıkte ulkeyı kurtarmıs ataturk en yakınları kazım karabekır fuat cebesoy u gonderıp ısmet ınonuyu basbakan yapmıs isin gerceği su ataturke kufredemeyenler ısmet ınonuden hıncını alıyor sız de bunları yıyorsunuz

• jenisthe hanım ben para mevzusundan bahsediyorum

• Atatürk'ü unutturmak için yapılan tek şey bu değil
      www.haberaktuel.com/...ni-koydu-haberi-124371.html

Erkekler Ne Diyor 5

• almadık mı aldırtmadılar mı bize sadece Ankara ve çevresini bırakan itilaf devletlerine lozanı nasıl imzalattırtık biliyor musun ayrıca lozanı almak için çok çaba sarfettik ama ingilizler doğuda şeyh sait isyanını çıkarttılar ve biz kendi sorunlarımızla uğraşırken ingilizler orayı aldı kimseye kabahat bulmayalım

0|2
    1|0
    • lozanı yazmışım musulu olacak o

• hangi osmanlı paşası? hani şu atanın ingiliz pasaportunu aldığı ingilizlerin sürgün et diye emir verdiği ve o emrin üzerine sürgün edilen osmanlı paşaları mı?

tarih okul larında öğrenilince inkılap tarihi dışındakiler sizi bozar.

• sevri imzalayan osm heyeti Rıza Tevfik, Damat Ferid Paşa, Bağdatlı Mehmed Hadi Paşa

• dönemin şartlarını iyi değerlendirmek lazım. bugün bile avrupa ve amerika ya istediğimizi yaptıramıyoruz. o zamanlarda da yaptıramadıklarına şaşırmıyorum açıkçası. şimdi savaşarak alsalardı diyeceksin de demek ki uygun değilmiş dönem şartları. muhtemelen almadık değil alamadık o.

0|2
    0|0
  • İnönü bu ülkenin ve milletin en büyük talihsizliğidir

1|0
    0|1
  • ismet inönü , atatürkten sonra benım ıcın 2. sıradadır tam bağımsız bır ulkeyı amerıkanın kopeği yapan menderesle kıyaslamam bıle

1|2
    1|0
  • İsmet İnönü'ye gelesiye kadar ülkesini satan sürüsüyle Osmanlı paşası ve sultanı var..

0|1
    0|1
    • Hiç bir sultan ülkesını satmadı bahsettıgın vahideddın han ise yanlıs bılıyrosun o haın degıl ınsan kendı topragını nıye satsın padısahlıktan nıye vazgecsın kı ecdadımız tertemızdır

• Düşman ülkeye kaçıp orada ölen bir padişah nasıl temiz olabilir?

• sevri kim imzaladı

Yükleniyor...