İngilizce için alt yazılı film faydalı olur mu?

İngilizce için alt yazılı film faydalı olur mu?

0|0
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• Hemde çok faydası var , bence faydalı olması için izliyorsan yabancı dizilerden başla

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• ilk önce altyazılı izleyin dizi ve filmleri, sonra ama altyazısız izlemeyi deneyin. Bir yerden sonra göz altyazıya takılıyor çünkü, konuşmaları takip edemiyorsunuz. Dolayısıyla beklediğiniz faydayı göremiyorsunuz. En azından bende öyle oluyor

0|0
    0|0
  • Evet olur oldukca faydasi

0|0
    0|0
  • Kelimeleri akıcı anlamanda yardımcı olur, İNGİLİZCE altyazılı izle ve durdurup durdurup kelimelere bakman gerek kelime bilgisi için, böyle bir şeye tahammül edemeyeceksen ona bel bağlama.

0|0
    0|0
  • Ben faydasını çok gördüm ama mümkünse Türkçe olmasın hiçbiryerinde seste ingilizce altyazıda ingilizce olsun , artık bilgiye ulaşmak çok kolay yabancı gelen sözcüklerin anlamını bulabilirsin ve günde yeni 20 kelime öğrensen çok faydalı olur :))

0|0
    0|0
  • Tabi ki olur :) zamanla ingilizce altyazı, ondan sonra da altyazısız izlemeye başlarsın, ama şunu unutma, ingilizce sabır işidir, hemen olmaz :))

0|0
    0|0
  • bence olur

0|0
    0|0
  • 2 yıldır sadece alt yazılı film izliyorum, ama ingilizcem normal seviyede bile değil. derdimi anlatamam heralde

0|0
    0|0
  • Yaklasik 20 yabanci dizi takip ediyorum İngilizce sinavlarina calismadan girerim :D faydasi var kulak aşina oluyor bir sure sonra.

0|0
    1|0
  • Evet çok faydası oluyor :))

0|0
    0|0
  • hiç bir faydası olmuyor 6 yıldır izliyorum

0|0
    0|0
  • olurda ne içn düşünüyorsnz

0|0
    0|0
  • Tabikide. En onemli etkenlerden

0|0
    0|0
  • tabıkı olur. kelıme bılgısını gelıstıren en ıyı yollardan bırıdır tavsıye ederm

0|0
    0|0
  • ingilizce altyazılı izlersen kesin sonuç verir. denenmiş ve onaylanmıştır ,)

0|0
    0|0
  • Tabiki olur ama dikkatli dinlemen lazım biraz geliştirincede ingilizceyi ingilizce alt yazıyla izleyebilirsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• İngilizce film faydalı olur fakat türkçe altyazı ile de izlememenizi tavsiye ederim. Her ne kadar ingilizcenin ileriki aşamalarında ingilizce filmleri sade izlemek uygun gibi görülse de, her aşamasında türkçesiz izlemek daha uygundur. Hatırlayın, yabancı dil için özel ders alırken veya okullarda yabancı dil öğrenirken hocalarımız hep bir kitap önerirlerdi o dilde. Onların türkçe bir açıklaması yoktu ve sözlükten bakardık takıldığımız kelimelere. Film içinde bunu yapabilirsiniz. Belki yavaş ilerletirsiniz belki net bir tat alamazsınız filmden fakat bu büyük katkı sağlayacaktır.
    Sevgiler.

0|0
    0|0
  • Hemde çok faydalı :) hiçbirşey olmazsa en azından telaffuz öğrenirsin

0|0
    0|0
  • Kesinlikle faydalı kulak aşinalığı olur kelimen gelişir. Ama sıfırdan bir ingilizcen yoksada altyazısız altyazılıdan çok daha faydalıdır. Sadece ingilizce dublaj. Beyin hem altyazıyı okurken hemde konuşmayı anlamakta zorlanır. ya da gözlerini kapatıp sadece dinlemeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • tabikide var kulak aşina oluyor ve aksanın da gelişiyo konusurken daha iyi konuşuyorsun ben hep yabancı takip ederım izlerim ve cokta yararı var ingilizce sınavlarına calısmadan elimi kolumu sallaya sallaya giriyorum

0|0
    0|0
  • çok faydalı kesinlikle..

0|0
    0|0
  • grameri bilmiyorsan hicbir faydası dokunmaz cekim ekleri, zaman kipleri vs. yoksa sacma sapan bir ingilizce sokersin

0|0
    0|0
  • Olur ama sana tavsiyem yabancı şarkıları kulaklıkla dinle ve bir yandanda sesli bir şekilde sözlerini okuyarak şarkıyı söylemeye çalış. Bu senin telaffuzuna yardım eder. ;) Ve hızlı okuyup hızlı söylersin. ;)

0|0
    0|0
  • Hemde çok. Biz öyle fizyolojinin ingilizcesini öğrendik be

0|0
    0|0
  • Filme kapilip butun alt yaziyi okumazsan olur

0|0
    0|0
  • Evet bence en iyi geliştirme yöntemi ama dizi olursa daha iyi olurdu

0|0
    0|0
  • kesinlikle oluyor

0|0
    0|0
  • Evet ben o şekilde öğrendim. Biraz ilerleyince basit ingilizce metinler okumayı da deneyebilirsin. Birde facebooktan filan yabancı arkadaş edinirsen pratik yapmış olursun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...