Asya kültürü mü Türk kültürüne yakın Avrupa kültürü mü?

Ben Asya insanlarının Türk kültürüne daha yakın olduğunu düşünüyorum. Diğerlerinin ne düşündüğünü merak ediyorum. Bu yüzden cevabınızı nedeniyle açıklarsanız sevinirim. ^__^

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Asya derken sadece orta asya türk kültürüne uygun.Özellikle yakın asya örneğin hindistan,pakistan,afkanistan avrupa kültürüne yakındır.Yani bu söylediklerim bilimsel bir tanı.Ama gerçeliliği en yüksek kültür amerikan kültürü ve dünyanın neresine giderseniz gidin orda amerikaya ait bir parça bulabilirsiniz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• tabiki de asya.sadece uzak asya ülkeleri değil finlilerle olsun ruslarla olsun hindularla olsun çok yakın bağlarımız var aslında.avrupada ise kültürel ve tarihi bağ oluşturabileceğimiz ülkeler arnavutluk bosna hersek macaristan vb.sınırlı sayıdaki ülkelerdir.

0|0
    0|0
  • türkler orta asya dan göç ettikleri için orası biraz daha yakın sanki avrupa ya seferler yapıldığı için orası kendi kendini değiştirdi belli bi süre sonra. ama mesela çok basit bir örnek önceki gece yapılan eurovision yarışmasında bile müzik motiflerinin bizden geçtiğini görebildik çoğu ülkede. zaten bizi bu yüzden çekemezler ya.

0|0
    0|0
  • Asya kültürü

0|0
    0|0
  • Soru mantığı 0ın altında yine

Türk kültürü ve avrupa kültürü uyuşsaydı avrupaya girmek için binbir takla atılmazdı.

0|0
    0|0
    • Bir ülke mutlaka başka bir ülkeye benzer bence. Ben Kore kültürünü Türklere benzetiyorum. Aileler çocuklarına bağlı, saygı onlarda çok önemli.

Demek istediğim buydu. Saçma bir soru değil kesinlikle.

• Asya kültürü tabi :D

0|0
    0|0
  • ortaya karışık batısı avrupa , doğusu arap

ama daha çok arap kültürü

0|0
    0|0
  • ekvator.

0|0
    0|0
  • artık kültürler arası o kadar keskin çizgiler yok zaten

0|0
    0|0
  • balkan kültürü yaşatılıyor balkanlar da avrupada olduğuna göre avrupa.. tabi avrupa deyince aklınıza sadece almanya avusturya geliyorsa o sizin sorununuz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Asya kültürü bize çok daha yakın bu da ordan göç etmiş olmamızdan kaynaklanıyor.Avrupa kültürüne bakarsan modernleşme ve medeniyet anlamında gelişmeleri Osmanlı sayesindedir.Haçlı seferleriyle doğudan aldıkları bilimi,Osmanlı'nın akınlarıyla ile kazandıkları medeniyet anlayışını geliştirmişlerdir.Avrupalı ülkelerinin çoğunun geçmişine bakarsan birbirine saygısız ve pislik içinde yaşayan insanlarmış.Osmanlı'nın son dönemde izlediği dışa kapalı politikası gelişmesini engellemiştir.Avrupa ise bizden aldığı kavramları geliştirmiş ve düzenli bir toplum yapısı oluşturmuştur.

0|0
    0|1
  • Türk boyları Orta Asyadan göçtüğüne göre tabi ki de Asya kültürü daha yakın..

0|0
    0|0
  • asya tabiki...sen hiç asyalaşıyorsun kelimesini duydun mu_?

0|0
    0|0
  • Asya derken ?

0|0
    0|0
    • Japonlar, Koreliler vs.

• hmm Türkler zamanında dünyaya hükmetmiş bir millet çoğu yerde kendi kültürlerinide aşılamışlardır.Ama bence japonlar ve korelilerin bizle ilgisi yok.

• Asya tabiki

Hep derler ya gitgide avrupaileşiyorsunuz diye.. eğer yakın ols böyle söylemezlerdi.

0|0
    0|0
  • Avrupanin Kulturunun yakin olmadigi kesin, bencede asya

0|0
    0|1
Yükleniyor...