Fakir Edebiyatı denince aklınıza gelen nedir ?

Fakir Edebiyatı diye bir tabir vardır ya arkadaşlar. Sizin Fakir Edebiyatı denince aklınıza ne geliyor ? Fakir Edebiyatı mensubu olarak gördüğünüz yazarlarımız var mıdır ? Fikrinizce bunlar kimlerdir ?

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• "Fakirlik edebiyatı denilir daha çok. Yoksulluktan ve peşinde getirdiği türlü adaletsizlikten bahsetmeyi ayıp sayan konformistlerçe, uydurulmuş çirkin bir laf öbeğidir.

Çirkin çünkü, tüm sanatların ama özellikle de edebiyatın en büyük esinlerindendir yoksulluk. gazap üzümleri, sefiller, oliver twist fakirlik edebiyatıdır. rus edebiyatının hallice bir bölümü, james joyce, gabriel garcia marquez, jack london, kafka, beckett, borges, calvino fakirlikten beslenmiştir. bir savaşın, bir yolculuğun, bir arayışın, bir kurban edilişin öyküsünü yoksulluktan veya bir yoksunluktan bağımsız yazabilen beri gelsin. Borges’in dediği gibi; artık kaderi tanrıların elinde çizilen kahramanların destanlarını yazmasak da, hikayelerin sayısı hala dörttür."

0|0
    0|0
    • Ayrıca bu tip yazarlar "ben süt sağdım, yoksul büyüdüm, ayağımda yırtık çorap ayakkabı vardı, önlüğüm yırtıktı ve saire" gibi kendilerini acındırıcı kelimeler kullanırlar. Aslında bunu bir gurur kaynağı gördüklerinden ötürü böyle davranırlar. İşin özü salt prestij için buna benzer kelimeler kullanırlar. Çünkü bu insanı iyi gösterir onlara göre

• Teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 13

• bilmem ne kadar asgari ücret alan genel tayfanın ortamları doldurduğu bir ülkede fakir edebiyatı yapma demekte ayrı hanzolotluktur ya neyse.. :D

- Ayağıma giyecek donum yok hurşit !

- Bırak hacı fakir edebiyatı yapma bana !

- seninde yok la..

- :(

1|0
    0|0
  • fakir baykurt diye bir azeri ede. olacaktı.

1|0
    0|0
  • emrah geliyor:S:D

1|0
    0|0
  • bak beyim diye başlayan cümlelerin %85 i fakir edebiyatıdr link

0|1
    0|0
  • Hoş bir tabir değil

0|0
    0|0
  • Fakir edebiyatı değil de edebiyat konusunda fakir bir köşe yazarı var Engin Ardıç. Kussa daha az iğrenirim yazılarından.

1|0
    0|0
  • zaten istanbul beni mahvetmiş. zor günlerimi hatırladım

0|0
    0|0
  • biz 10 kardesdik diye baslayan sorunsal

0|0
    0|0
  • İlk duya duyuyorum.Cahilliğime verin lütfen..

0|0
    0|0
  • küçük emrah

0|0
    0|0
  • Saçma yea. Git bu fakir edebiyatını başka yerlerde yap dostum. Burası zengin mekan. yea kaman?

0|0
    0|0
  • sefiller

0|0
    0|0
  • TÜRK FİLMLERİ ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• link

sorun super 5 yıldızz

1|1
    0|0
  • Fakir edebiyatı ne demek ya af buyurun?

1|0
    0|0
  • fakirliğin edebiyatı oluşturulmaz, gelişir ve yaşanır. Masal değildir fakirlik. Bir yaşanmışlık hikayesidir.

“Keser döner, sap döner bir gün hesap döner” deyip son noktayı koyalım

1|0
    0|0
  • zenginin malı züğürdün çenesini yorar john steinbeck

1|0
    0|0
  • Yalan Dunya @Biz fakiriz lan ne ananasi.

Goruldugu uzere dizilerde tutulan edebiyat turu.

1|0
    0|0
  • duymuştum ama anlamını bende bilmiyorum buradaki cevaplardan öğrendim birşeyler. :)

1|0
    0|1
  • Fakir Baykurt geliyor :D İğrencim evet :D

0|0
    0|0
  • Soru güzel +5 ancak cevaplar beni tam olarak tatmin etmedi :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...