Cennetle ilgili bir soru bakın?

Ben bu dünyadaki gibi bir yaşantı istesem ama farklı bir görüntü olarak yaşamak istesem bu dileğim gerçekleşebilir mi sizce? İnanlar cevap yazsın

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Cennette, şarap, süt ve bal akan ırmaklar olacak ama ben üçünüde sevmem. şarap yerine viski olmuyor malesef.. ben napacam şimdi? viski yoksa cennet çekilmez olur. hem hergün bal yenir mi? hemde sonsuza dek! sonsuz diyince durun ve bir düşünün.. kentilyon kere kentilyon yıl bile sonsuzluk yanında hiçtir. bu kadar yaşamak size bıkkınlık vermez mi? erkeklere 72 huri verilirken, kadınlara birşey verilmez. neyse tanrının adaletinden (!) şüphe edilmez.. erkeklere verilecek huriler o kadar beyaz tenli olacakmış ki, neredeyse şeffaf gibi olacaklarmış!!! ben bundan da hoşlanmam. hatta tiksinirim çünkü eğer böyleyse, organları, kemikleri falan belli olur. hem çikolata tenli kızları severim. hem her ilişkiye girdiğimizde bu huriler hep bakire olacak mışki sürekli kan, sürekli kan, tiksinirim..
    Birde herkese durumuna göre, altında, gümüşten, değerli taşlardan mamul saraylar ve çadırlar verilecekmiş. bu çadırlar öyle büyük olacakmış ki, en ufağı 100bin yıl (!) genişliğinde olacakmış.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Allahü Teala hazretleri buyuruyorlar ki. Sizin için cennette aklınıza gelmeyecek şeyler hazırladık. Yani o kadar güzel şeyler olacak ki insan aklı bunu algılayamıyor. O yüzden bu güzel şeyleri gördükten sonra ufak şeylere tenezzül etmeyeceksin. Ama evet ne istiyorsan ne dusunuyorsan oluverecek.

0|0
    0|0
  • Nasıl bir nefis vardır sende orada olsan bile dünyayı isteyeceksin. Sen orayı görde aklına dünya mı gelir..

0|0
    0|0
    • Bu şekilde dünya değil ama kolay bir dünya güzel bir dünya

• belkide daha ii olcak vede öyledir

0|0
    0|0
  • Nasip olursa oraya gidersin insallah gittigindede dunya aklina gelmiycek zaten mutlu gecirdigin bin dunya gunu cennetin bir saatime denk degil cennetin bin gunude Allahin bir saat cemalini gormeye denk degil

0|0
    0|0
  • cenneti gördüğünde (görmek nasip olursa) bu isteğinden vazgeçeceksin..:)

0|0
    0|0
    • Ya vazgeçmezsem yani en azından kısa bir süreliğine dünya hayatı gibi yaşamak istesem olmaz mı acaba :)

• Olsun sonuçta onun sıfatını görmek bile insana yeter bana yeter :)

• evet bu mümkün diye duydum.. maksat sen üzülme..:)

• mevlam bilir her şeyi ama bir söz var cehennemi zerre kadar görseydiniz kafanızı secdeden kaldrımazdınız diyor RESULÜ EKREM.. :(( o yüzdn mevlam bizi cennetine koyanlardan eylesin inşaALLAH

0|0
    0|0
  • dusuncelerinin herbir adim otesinde orasi. Cebrail a. s. cenneti gordugunde insanlar burasi icin birbiriyle yarisacaklar demistir. Ama oraya girebilmeleri icin gececekleri yollari gorunce (ibadet helal haram) isleri cok zor demiatir.

0|0
    0|0
  • nasıl farklı bir görüntü istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Dünya zaten cennet gibidir görmesini bilene :)
    ama isteklerin olurmu onu bilemem :)

0|0
    0|0
    • Bedüzaman Hazretleri diyor ki Dünya zalimlerin Cenneti Müminleri ise Cehenemidir

• hele bir cennete git oradan sonrası seninle Allah arasında

0|0
    0|0
  • Orayı gördüğünde bu dünyada eymiş diyeceksin ve orada görmedığin güzelikler muhteşemlikler var allahın vaadleri gerçektir yeterki cennete girmek için çaba göster

0|0
    0|0
  • orada hersey daha lüks daha farklı zaten sen kazanmaya bak okey;)

0|0
    0|0
  • Tüm medyanın konuştuğu ADRASAN... buraya gelmelisin cenneti yaşamak istiyorsan

0|0
    0|0
  • evet herşey :) sana Cennette verilecek en küçük yer 2 Dünya büyüklüğünde olacak

0|0
    0|0
    • Çok güzel o zaman :) peki bu istediğim şeyi unutur muyum isteklerim değişir mi oraya gidince?

• evet :) orda dert yok sıkıntı yok sonsuzluk var düşünsene sevdiklerin cennette komşusunuz ve geliyor ikramlar gidiyor ikramlar

• genelde böyle diyip müminlerin kafalarını bulandırırlar sen sürün bu dünyada sabır et sana ötek idünayda cennet vaat edilecek falan fıstık :)
      şimdi ben zalimiyim yooo sadece biraz geniş bir ve mantıklı bir bakış açısı lazım insan oğluna

• Dünyayı unutacaksın o zaman.

0|0
    0|0
  • bence hayalinin ötesindede güzellikler olacak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Cennete en son girecek olan müslümanın bile 10 dünya kadar yeri olacak. Ve kaynaklarda şu geçer''Cennette hiçbir gözün görmediği hiçbir kulağın işiitmediği nimetler vardır'' Kul hayal etmeye kalksa hayal bile edemez. Böyle bir cenneti yaratan Allah için bu istediğin zor mudur sence?

0|0
    0|0
    • Zor eğildir tabi ki ama isteklerimizden vazgeçebilir myiiz ben cennete gitsem şu an bunu isterim ama cennete gidince bu isteklerimiz eğişir mi aslında sormak istediğim bu

• öbür dünyada insan Allah ım ne olur cehennemden çıkar diye dua edecek Allah çıkartacak, cennete yakın bir ağaç gölgesine götür beni diye yine dua edecek Allah kabul edecek, kul Allah ım ne olur cenneti de, en alt tabakası bile olur deyince cennete de girecek ve daha sonra yüksekleri isteyecek. bundan pay biç insanlarn istekleri hep değişiyor.

• Ruhun bir şekli olmaz beden değil ki bu güzeli çirkini başka bir hali olsun. Oradaki sen aynada gördüğün sen olmayacak zaten.

0|0
    0|0
  • ne istersen onu yapacaklar zanza

0|0
    0|0
  • Soruyu tam olarak anlamadim ama Allah inanlara cennette her istedikleri seyin olacagini mujdelemistir bu yeter sana.

0|0
    0|0
  • cennet yok.

0|0
    0|0
  • cenneti kazandın da ortam mı seçiyorsun?:)

0|0
    0|0
    • Tut ki kazandım bu dileğim olabilir mi diyorum

• Yani dünyayı unutacak myıız tamamen?

• şöyle düşün, büyük, ihtişamlı, modern, içinde sana hizmet edenlerin bulunduğu, her şeyin elinin altında olduğu bir evde mi yaşamak istersin, kenar mahalledeki küf kokan, küçük, damı akıtan bir evde mi? cennetle dünya böyle basit örneklerle mukayese edilemez ama şu kadardan bile anla aradaki farkı.

• din insanlar kötü şeyler yapmasın diye uydurulmuş bir şeydir
    bakınız şekil a ; güzel görünmek için dünyadaki bütün güzelliklerden kaçıcaksın
    bakınız sonuç ; bir bok olmayacak

0|0
    0|0
Yükleniyor...