Sizce de eleştirmek ile dalga geçmek arasında fark yok mu?

Eleştirinin tabiki olumsuz yönü vardır ama bu seviyeyi aşıp dalga geçmek, alay etmek manasına geldiğinde eleştiri olmaktan çıkar.. Lütfen 'eleştiri' ile 'dalga geçmek' arasındaki o ince ayrıntıya dikkat!!

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• Seviyesiz bir şekilde eleştirirsen karşısındaki kişinin duygularıyla oynamana neden olur.
    Seviyeli bir eleştiride karşısındaki kişinin olumlu olumsuz yönlerini ortaya çıkararak onun düşünmesini ve neler yapması gerektiğini benimsetirsin

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• hayır eleştiri güzeldir ileri gitmemk şartıyla mesele.. bu siteye ğiren insanlar boştur bu hakarettir. bu siteye girmekle eline ne geciyor demek.. onun işe yaramadıgını ima etmektir. gel bu site yerine başka şeyler yapalım demeklede anlamsız işlerle ugraşıyorsun demektir. yani cümleni iyi secmek lazım bu sitede ne yapıyorsun bu siteden yararlanıyormusun demek güzel bir eleştiri olur yani ümleni iyi secmek lazım evet sana katılıyorum eleştiri yapayım derken hakaret dalğa küçük düşürücü şeyler olabilir

1|0
    0|0
    • Evet o iyi ya da kötü cümleler zaten kişinin kendisini temsil eder.

• Eleştirilecek bir konu değil ki bu :) açıkcası derim ki banane ne yapıyosa yapıyo :)

• eleşriecek konu ne sizce kapalı alanda siğara içmek ağaçları kesmek yere tükürmek bunlardan biri eleştirileçek şeydir bunlardan birini yapsam ğörsen nasıl eleştirirsin beni

• eleştiri sadece olumsuz olmaz olumlu yöndede olur dalga geçmek aşağılamak gibi birşey bence eince değil baya kalın bir ayrıntı var :)
    tabi anlayana;)

0|0
    0|0
  • Dağlar kadar fark var
    Eleştirirsen o şeyi beğenmemissin demektir
    Dalga geçersen o kişiyi küçümsemis , ona fazlasıyla saygısızlik etmiş olursun

0|0
    0|0
  • aralarında çok fark var ama mizah ile eleştirmeye kalktığında arada ince bir çizgi oluyor. düzgün yapılır ise ben beğeniyorum ama o çizgi geçildiğinde ayarı kaçıyor hoş olmuyor işte.

0|0
    0|0
  • anlamsızca aklıma bu geldi

http://www.youtube.com/watch?v=JwKvKeRKvS4

0|0
    0|0
  • şimdi anlamadım
    ne istiyosun
    seni eleştirellimmi dalgamı geçelim açık söyle :)

0|0
    0|0
    • Benimle bir alakası yok :) sadece bazı insanlar biseyi yorumlarken eleştiri yaptıklarinı saniyorlar ama aslında saçmaladıklarının farkinda değiller ona kızıyorum.

• hmmm tamam

• O zaman git onlara kiz amuha qoyim bak simdi dalga mi oldu elestiri mi oldu de baam :))

• Örnek vereyim.

Eleştiri :
    -Bu yaptığın yemek kötü olmuş tuzu az.

Dalga geçmek :
    -Bu ne laa pok gibi olmuş hıhıhahahahahaha...

0|0
    0|0
  • dalga geçilmesini tercih ederim

0|0
    0|0
  • var
    dalga geçmek eleştirinin de ötesinde insanın karekterini hedef alır
    eleştiri yapılan işi hedef alır

0|0
    0|0
  • eleştirmek bir kişinin sana göre olan yanlışları kendisine söylemek dalga geçmekte çekememezlik kıskançlık

0|0
    0|0
  • Benim bildiğim ince ayrıntı şu ; eleştiri yapıcı , dalga geçmek yıkıcı.

0|0
    0|0
  • Oluyo öyle arada.

0|0
    0|0
  • tabiki fark varrrr

0|0
    0|0
  • iyi niyet, kötü niyet.

0|0
    0|0
  • karşı taraf nasıl hisseder diye düşünürsek o farkı anlarız

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• eleştirmeyi bilmeyen biri dalga geçer bunu da eleştiri sanır
    ama eleştirmek ve dalga geçmek çok farklı şeyler

0|0
    0|0
  • Recep tayyip Erdoğan ve Atatürk arasındaki farklılık kadar fark var çok ayrı yönde 2 insan gibi

0|0
    0|0
  • Fark var mesela elestiri yeri geldigi zaman guzeldir aslinda elestiri dalga gecmenin ciddi olanidir seviye dusurmeyebilir ama dalga gecmek alaya almaktir asagilamaktir zaten dalgadan nefret ederim

0|0
    0|0
  • Bence ikisi çok farklı şeyler.

0|0
    0|0
  • Pek farkı yok bence

0|0
    0|0
  • fazla fark varr

0|0
    0|0
  • çok fazla fark var hemde