Türk İslam Ülküsü kitabını okuyan var mı?

Seyit Ahmet Arvasi Hocanın Türk İslam Ülküsü kitabını okuyan var mı ve sizce nasıl?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Biraz bilimsel yönlü bir kitap ama ülkü yolu namık kemal zeybek öneririm

0|0
    0|0
    • ben kitabı okudum yalnız beraber okuduğumuz arkadaşlar çok ağır buldu..

• Kürt diye bir toplum vardır lakin onlarda türktür ve kardeşimizdir lazda vardır onlarda türktür çerkezde vardır onlarda türktür ama senin gibi vatansızlar bizleri ayrıştırıp bölmeye çalışanlar çok konuşma kardeş yol al..

• kürt laz çerkes niye türk olsun la sjfhsjkfsf

Erkekler Ne Diyor 4

• türk islam ülküsü diye birşey olamaz islamda bir ırkın öne çıkarılması yoktur ümmet kavramı vardır. burada islam olsa olsa taraftar toplamak daha çok kişi çekmek için yapılmış bir aldatmacadır. allaha inanıyorsanız onu kandıramayacağınızı da bilirsiniz ama yok tek derdiniz ırkçılıksa onu bilemem ;))

1|0
    1|1
    • soruyu okudun mu :D

• Peygamberimiz (sav) insanları ırka ve renge göre değerlendirme anlayışının basitliği üzerinde durmuş ve Veda Hutbesinde Arap kavmine hitaben şöyle söylemiştir: Soylarla övünülmez. Araplar, Arap olduklarından Acemlerden; Acemler de, Acem olduklarından Araplardan üstün sayılamazlar. Çünkü Allah Katında en yüce olanınız, ona karşı gelmekten en fazla kaçınanınız (en takvalınız) dır. Ey insanlar dikkat ediniz! Rabbiniz tektir. Arabın, Arab olmayana, Arab olmayanın Arab'a, siyahın kırmızıya, kırmızının siyaha, takvadan öte, hiçbir üstünlüğü yoktur. Şüphesiz Allah Teala Katında en üstününüz, Allah Teala'dan en çok korkanınızdır.

(Müsned-i Ahmed b. Hanbel, 5/411)

• bundan sonra bildiğin konularda konuşursan daha iyi olur senin için

• Irkçılık yapan kafir olmaz mı? İslamda ırkcılık yok!
    Biriyler ancak islama göre tekfir edilir veya kabul edilir sizin dininiz ırkçılık ırkınız ise 'cahiliye'

0|0
    0|0
  • kafatascılıkla ısım yok okumadım

0|0
    0|0
  • nihal atsız okuyorum şu an, asena

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hristiyan , budist ve musevi türkleri fillen dışladığı için türk birliği kavramının ruhuna aykırı bir kere.. kafasi karmaşık olanlarin ulkusudur bana göre

0|0
    0|0
Yükleniyor...