Yorum gücüne sahip olan arkadaşlara itafen?

Sosyal medyalarda kültürel anlamda aktiviteler yaptığını ispatlamaya çalışan entel görünmeye çalışan profillerin sürekli kitap okuduğunu ispatlar niteliğindeki fotoğraflar paylaşması doğru mudur?

0|0
9|5

En İyi Erkek Görüşü

• Başkasında ne görseler onu yapıyorlar. Sorsan tabii ki çok farklı insanlar. Onlardan bir tane daha yoktur.
    Bir tane daha bir soğuk kahveli, sabah uyku kitabında bir yerin altını çizip fotoğraf atan hatun görürsem cinayet konusunda yargılanmamın saçma olacağını belirterek, zihniyetlerini seveyim diyorum.

Kitap okumayı bile moda haline getirmeyi başardı pazarlamacı abilerimiz. Taksitle bir tane odaya kitap döşeyip heyoo benim kitaplığım var, profilimde görebilirsiniz kafasını yaşayanlar da selam edeyim. Ama öyle deme, her kitap zenginliktir, hepsi okunmalı diyenlere de selam edeyim. Hatta bir yürüyüp gitsinler efem. O kadar kitabı okuduğunu söyleyip hala beş kelimeden fazlasını bir araya getiremeyen ama kitap okumanın faydalarından bahsedenlere de selam edeyim. Sözlükten kelime ezberleyip filozof ayağına yatanlara da selam edeyim. Okumayıp aklınca benim hayatım roman havasına girip, Cin Ali okudum, hayatın sırrını çözdüm geyiğini hala devam ettirmeye çalışan salaklara da selam edeyim.

Pollux,
    En içten selamlarımla.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ozentilikten baska birsey degil bakin benim bole bir hayatim var gbisinden bunlarin amaci belki yasadklari belki de yasayamadklarini gstermeye calsmak sadece ya da o insanlarn icinde bir kskandrma veya erkk arkadasm grsn kiskansn veya kiz arkadasm grsn kiskansn niteligi vardr sacma sadce herkesn kndi yaptgi kndini ilglendrr soncta ;)

0|1
    0|0
    • Tabiki ilgilendirir ama toplum olarak neden böyle bir eğilim var?

• Dedigim gibi hani insann bir can skntisi var selfie olarak dusun bnu sen baslatrsn ve insanlar oznirler yaparlar bu da bu sekilde

• Kitap okumak bir lüks gibi gözüküyor bizim ülkemizde. Ayda şu kadar kitap okurum diyen bir insana hayretler içinde bakanlarin çoğunlukta olduğu bir toplumda yaşıyoruz. O yüzden kitap okuyan kültürel aktivitelere katılan insanlar yaşadıkları "lüks"ü çevresindekilere reklam etme ihtiyacı güdüyor. Günümüzde bunun en kolay yolu ise sosyal medya. Açıkçası ben bu durumu bu şekilde gözlemledim ve böyle yorumluyorum

0|1
    0|0
  • Okuduğum ya da baslayacagım kitabı paylasirim yorumunu yaparım iyi kotu diye ders calisirken cekerim ama yeni aldigim kiyafeti ya da yemegi paylasmiyorum ama paylasanada birsey demiyorum ne bir gösteris cabasındayım nede bir beğenilme isteğindeyim sadece paylasma hosuma gidiyo cok hos bir hava katıyo bir kitap resmi :D

0|1
    0|0
    • Öncelikle medeni cesaretiniz için teşekkür ederim. Ben de böyle bir kullanıcının yazmasını bekliyordum. Sorun şu benim algıma göre kültürlü gözükmek, ders çalışırken fotoğraf çektirmek zekayla hava atmak gibi geliyor. Yani bu facebookta banner olarak satranç taşı paylaşmak gibi bir şey. Kesinlikle sizi yargılamıyorum. Sadece soruyorum böyle gözükmek güzel elbiselerle çekildiğiniz bir fotoğraftan daha mı tatmin edici?

• Kendimi paylasmayi sevmem sapik sapik insanlar ekleyim birsryler yazinca utanirim ben tatmin edici degil bu arada hatta kıskanıyorum kitap benden güzel çıkıyor fotoğrafta :D

• Özellikle bir çaba içindeyse komik durur

0|1
    0|0
  • Yiyeceği yemeğin fotoğrafını paylasmasindan iyidir bence.

0|1
    0|0
    • Tabiki de öyle ama ortamlarda ben kültürlüyüm demekten farkı nedir ki bu hareketin? Hem yemek paylaşanlardan çok daha iyi olduklarını söyleyebiliriz.
      Eskiden ne yediğimiz gözükmesin diye çöpe attığımız besin artıklarını gazete parçasına sararlarmış nerden nereye...

• Aynen. Her ikisi de görgüsüzlük.

• Hayal kurmak güzeldir
    Fazlası zarar

0|1
    0|0
    • Alakayı anlayamadım maalesef.

• İşin kötü tarafı yeni alınan bir kitaba "bunlar yeni cicişlerim" gibi saçma sapan damgalar vurulması. Ne kadar görgüsüz bir millet olduk.

• Bana göre doğru değil. Okuyosa kendine okuyo bunu herkese ilan etmesi saçma geliyor bana

0|1
    0|0
    • Peki aynı durum fotoğraf paylaşanlar için geçerli midir? Bir mekana gitmiştir bunu herkese bildiriyor. İlan etmesi saçma değil midir?

• Aynen o da bana saçma geliyor. Sırf yer bildirimi yapmak için bir yerlere giden insanlar tanıyorum. Çok gereksiz şeyler bence

• onlarin yaptigi da sacma onlari burada cekistirmekte sacma

0|0
    0|0
    • Ben buradaki samimiyetsizlikten bahsediyorum. Neden olmadığımız gibi görünelim ve neden insanlar buna karışmasın?

• Onay görme çabası olabilir bunlar. Ama bunun doğru veya yanlış olarak değerlendirmiyorum :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• okudukları işe yarar şeyler olsa neyse diycem ömründe aşk romanından başka kitap okumamış insanlar şu kadar okudum ne kadar kültürlüyüm havasında geziyor sonra da bu toplum niye yozlaşıyor diye suçu orda burada arıyoruz. tamam aşk da insan için bir ihtiyaçtır ama bokunu çıkaranlar var gerçekten. ayda bir sevgili mi değiştirilir la

0|1
    0|0
  • doğrudur

0|0
    0|1
    • Anket niteliğinde değil bu. Daha çok neden doğru olduğunu söylemenizi bekliyorum.

• Genelde mantıklı olan cevaplara yorum yazıyorum ama istisna olmuş bu sefer. Her şeye cevap atacaksınız diye kural yok. Zaten attığınız cevapları puan toplamak için yapıyorsunuz zannımca. Belli ki tartışma çıkacak ve siz şimdiden haddini bilmez yorumlar yapmaya başladınız. En iyisi görmezden gelmek ne dersiniz?

İşsizliğin dezavantajları.

İyi geceler.

• pff tamam koçum prof kesildin başıma al sana bir şarkı bununla uğurluyorum seni

http://www.youtube.com/watch?v=8ONtp8vdHRM

• Bence yediği yemeği ve nerede oldugunu yazmasın yeteer gerisi normal gelir :D

0|0
    0|0
    • Düzelme adına iyi bir hamle sayılabilir. Öncelik tabiki de bunlar.

Eskiden besmeleyle başladığımız yemeklere şimdilerde fotoğraf çekip, sitelere yükleyerek başlıyoruz maalesef.

• Okumak cehaleti alır, ama eşşeklik baki kalır ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...