Sadece Aptallar 8 Saat Uyur?

Sadece Aptallar 8 saat uyur diye bir kitap var hiç okuyan varmı. hep merak etmişimdir ama hiç okuma fırsatım olmadı. içeriği tam olarak nedir

0|0
14|9

En İyi Erkek Görüşü

• okudum. kendini çok zeki sanan bir manyaan uyku üzerine bilgileri derledikten sonra tarihteki ünlü zeki adamların uyku stillerini de işleyerek kendi kendine yaptığı çıkarımların anlatıldığı bir kitap.

Ha ben günde 2 saat uykuyla uzun süre yaşadım ama her geçen gün insandan birşeyler götürüyor o da ayrı bir dert..

0|0
    1|1
    • Evet ortasını bulmak gerek ama saatten dahada önemlisi uyku düzeni

Kızlar Ne Diyor 14

• okudum orada 4 saat civarı uyku tavsiye ediliyor ve uzun süre buna inanarak yaşadım.

ama bir gün doktorum şunu dedi ''insan vücudu bir makineyse o makinenin uykuya ihtiyacı vardır bu da 7 saattir neden kendinizi zorluyorsunuz sizin vücudunuz böyle programlanmış''

geçiniz o düşünceleri en az 6 saat uyumak lazım vucudumuzun yenilenmesi için buna ihtiyacı var

0|0
    0|0
  • Erdal Demirkırandı yanlış hatırlamıyorsam yazarı kendine dünyanın en akıllı adamı yakıştırmasını yapan aslında akıllı olmayan böyle yazdığı için bizim öyle düşünmemizi bekleyen bir adam fena değil hoş bir kitap uykuyu sevmiyorsan tavsiye ederim... Bİraz beyin yıkayabilir yani
    Uykunun gerekli olmadığıyla ilgili birsürü şey anlatıyor işte , ünlülerden örnekler veriyor Einstein gibi...
    2-3 yıl önce okumustum tam hatırlayamıyorum

0|1
    1|0
    • Fazla uyuyan az yaşar. Einstein sürekli uyurmuş. Öğlen vakti, akşam haliyle :P

• Zaten okumayı seviyorsan 1 gününü bile almaz

• Güzel bir noktaya değindin fırsat bulursam okurum okumayıda severim

• erdal demirkiran in tüm kitaplari şahane...

icerigi; eger bir amacin varsa onun icin mücadele edeceginden uykunun cokta önemli olmadigini uykunu feda edebilecegini anlatan harika bir kişisel gelişim kitabi...

( ayrica adamin kendini zeki görmesi de gayet normal !!! sorun da bu zaten ! siz daha kendinizin zeki oldugunuzu ya da degilsenizde bunu itiraf etme cesaretine sahip degilsiniz iste bu yuzden zeki oldugunu vurgulayan birinide çekemiyor ne dedigini de anlayamiyorsunuz... lafim onu kötüleyenlere...)

0|0
    0|0
    • Snnki de frklı bir bks acısı tsk

• Aydınlattığın için saol bir göz atıcm kitaplarına

• okumanizi tavsiye ederim bir kaybiniz olmaz en azindan bir kitap hakkinda fikir edinmis olursunuz. kitabi begenmezseniz bile en fazla bir kac saat kaybiniz olur onu da fazladan uyudugunuz bir kac saate sayarsiniz... :)

• Gunde 4 saat uyumanin daha iyi oldugunu anlatan bir kitap sanirim. Ben de okumadim ama oyle duydum.

0|2
    0|0
  • Uyumayıp da atom mu parçalayacak adam, nette takılacak, uyusun daha hayırlı bir hadise, ehveni şer olur

0|2
    1|0
  • Kitabın isminden dolayı okumam ben

0|1
    1|1
  • Boyle bisey diyen kisi aptaldir

0|2
    1|1
    • :) doğruda uykunundu bir yerden sonra tadı kaçıyo insan sersemleşiyo

• Beyaz sen uyu kardeşim 9 saatte uyu 18saatte alıştır şimdiden kendini ölüm provasıdır:)

• Okudum ama gereksizdi

0|1
    1|1
  • ben okudum ve çok da beğendim. tavsiye ederim... ömrünüzü uykuda geçirmemeniz dileğiyle :)

1|1
    0|0
  • ben okudum bomb0k bir kitaptı bide 5-6 sene olmustur okuyalı.. kişisel gelişim vs hep aynı pırtları anlatmıs

0|0
    1|1
  • Okumadim. Ama ben 6 saat uyuyorum :)

0|0
    0|0
  • Bıraksalar 16 saat uyuyabilirim.

0|0
    1|0
  • Hic okumadim

0|0
    0|0
  • o adamı tanıyorum kendini çok zeki görüyor kendi yaptığı güya zekilikleri başkası yapınca aptal yerine koyuyor zekasını sürekli övüyor her tarafı kibirle doldurulmuş mal bir yazar okuma önermem

0|1
    1|0
    • Yorumları gördükten sonra okumam zaten genel kanı kendini zeki sandığı

• baskasini aptal yerine koymuyor aksine senin de kendi zekiliginin farkinda olmana yardimci oluyor... insanin zekasiyla neleri basarabilecegini ortaya koyuyor...

• yahu ne diiyosun sen ya mevsim7 adamın hedef kitlesi zaten sizin gibi liseliler bu kitabından bahsetmedim ayrıca adam genelde kitaplarını nerden geldiği belli olmayan bir özgüvenle saçmasapna fikirler vererek yazıyor kendisi 4 saaat uyumuşta nolmuş görende adamı insanlığa bir katkısı var zanneder sen günde kaç saat uyuyorsun mevsim7 az uyumak ne işine yarıyor aç ta internette şu adama şu kitaba yapılan yorumlara bak onlar çok iyi anlatmış ne demek istediğimi ama ben 2 saat sana cevap falan yazmayacağım

Erkekler Ne Diyor 8

• ya herkes okudum demişte adamın kendini zeki sanması size bir şey öğretmek için. Adamın kısaca demek istediği vermek istediği bilgi şu "Ömrünüz kısacık. 100 senemi yaşıyorsun bunun 7 saatini hesaplayarak çarp diyor ömrünün yarısını götürür diyor. 50 yıl yaşıyoruz sadece diyor. 5 saat uyku tavsiye ediyor ki hayatını daha çok yaşa diye. Örnek vereyim siz tatile gittiğinizde niye 8 9 da direk kalkıp denize sahile iniyorsunuz. Abi insan düşünür bir adam kendini niye en zeki sanar. Niye senide öyle gösterir. Bir düşünün. Çokta güzel bir fikir sunmuş. Demek istediği şu kısaca: Uyuduğunuz 7 saatin 2 saatini kısın ve o 2 saati doya doya yaşayın bakın daha eğlenceli hale gelmiyormu.

1|1
    0|0
  • İnsanın vücudunun direncini arttıran birşeyler vardır bunlardan biride uykudur
    %21 arttırır direnci , kaldı ki televizyon izlerken bile uyku uyurkenden bile az enerji harcıyoruz.

0|1
    0|0
  • Peki 12 saat uyuyanlar ne oluyor

0|1
    0|1
  • adamın işi gücü yokki uyusa ne olur uyumasa ne? inşaat işçisi 4 saat uyursa o adamın halini düşünemem o kitabı yazanı getirinde onu inşaata yollayım 12 saat çalışsın.

http://i.hizliresim.com/rLWl0M.jpg

0|0
    1|0
    • :) güzeldi

• Tm bir ara bakarım tsk

• bakmalısın

• konu güzel hikaye komik... cin ve adam arasındaki konuşmayı aktarıyorum:

-dile benden ne dilersen
    +çok yaşamak istiyorum
    - az uyu o halde, ömrünün yarısı uyumakla geçiyor deyus
    kitabın özü budur:):):)

0|0