Sizce sinema tarihinin en çarpıcı başlangıç sekansına sahip film hangisi?

Sinemanın en önemli kısmının hep başlangıç sahneleri olduğuna inanmışımdır. Sinema zevkimi değerlendirdiğimde ortaya 68 yapımı Bir Zamanlar Batı'da filmi çıkıyor. Çocukluğumdan beri ürpertici bir şekilde çalan bir mızıka tınısı ile kirli ve gaddar adamların ağır ağır düelloya girmesi aklımda başlangıç sekansı diye bir kavramı ortaya çıkardı.

Var mı sizi ürperten, tuhaf etkiler bırakan başlangıç sahneleri?

http://www.youtube.com/watch?v=D_tt83itYA8

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• http://www.youtube.com/watch?v=-_PaNxnJFLY

Ahlak.
    Ahlakın ne olduğunu biliyor musun?
    Sana anlatayım.
    Zenginler için, ahlak, sahip olunabilen bir şeydir.
    Peki, haklı olan kimdir her zaman?
    Zenginler.
    Fakirler ise boku yemiştir.
    Adalet.
    Ahlakımı göstereyim mi?
    - Görünce korkma ama.
    - Emin değilim.
    Bence korkacaksın.
    İşte benim ahlakım budur.
    Al sana ahlak.
    Bu bende niye var? Biliyor musun ha?
    Çünkü o üniformanın içindeki...
    Bay ahlak var ya
    tamam mı?
    Onun ve ahlakının ta * koyayım tamam mı?
    Ve benim de...
    Benim de adaletim budur.
    Haklı da olsan haksız da olsan fark etmez adamım.

1|1
    0|0
    • Bunalım edebiyatı ve bunalım filmlerinden yıllar sonra nefret etmemin nedeni galiba ömrümü yemeleriydi. Ama bu filmdeki diyaloglar ve monologlar, serseriliğe teşviki ve tabi senin de paylaşmış olman filmi çekici kılıyor. Eyvallah. (:

• :) kötü zamanlarımda özel olarak ömür yiyici filmler isterim ki dibi çabuk görüp sonrasında gelen o garip huzuru tadabileyim. Hem bu tarz filmler çirkin yanımı da görmemi ve kendimi affetmemi sağlıyor. Sana demiştim ya ben günahkar değilim diye, çünkü sürekli affediyorum kendimi :) tanrının yükünü azaltıyorum. Benden de eyvallah.:)

Kızlar Ne Diyor 3

• 0|1
    0|0
  • dogtooth. bir kandırmacanın kayda geçişinin izleyiciye sunumuyla başlıyor.

bir zamanlar batıda filminin başlangıcındaki estetiğinin yanından bile geçemez tabii ki. ama tüm o karmaşık kelimelerin büyüleyici bir şiirselliği ve merak uyandırıcı bir tarafı var. başta anlaşılmaz görünmesine rağmen sonradan anlaşılırlığa kavuşuyor her şey. filmin ilgi çekici olan yönü ise tamamen bizim trajedimizi yansıtıp, görünmez tasmamın boynumda bıraktığı görünmez yara izlerini sızlatması..

0|0
    0|0
  • Antichristin baslangic sahnesini izlerken sanirim hamileydim. İçimde yer etmiş, aglayasim geliyor aklima geldikçe.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Bab'aziz... hep hayalimdeki gibi :) Çöl...

1|1
    0|0
    • İnsan derviş olmasın da ne yapsın; çöl, sufi tınıları, hoş masal havası...

• Bir süredir buradayım, bir kaç güzel insanın hoş yorumlarını okuma şerefine nail oldum. Yorumunda belirttiğin böylesine güzel bir bakış açısına tanık olduğum için de ayrıca mutluyum. Eyvallah Romalı.

• Eyvallahh...

Yükleniyor...