Yeni bir kitap yazılacak olsa hangi tür ve konuda olmasını okunmaya değer bulurdunuz?

Yeni bir kitap yazacağız, kitap için içeriği konusunda kararsızım aslında basit usul çalışabiliriz konu için kaynak seçilir yorumlayarak çıkarırız ama kitabımızın özel olmasını istiyoruz. Özellikle bir dünya klasiğinin nasıl yazıldığı düşünülürse bir kamu oyu yoklaması yapalım dedik okumak istenecek ne türde, konu olarak hangi alanda olan bir kitabın okunmaya değer olduğunu düşünüyorsunuz?

Her türde istek değerlendirilecek istediğiniz sizin için uygun olan bir konuyu ve türü dilediğiniz gibi yazabilirsiniz...

İlk projemize isim gerekiyor:
Üniversitede Matematik dersini İngilizce alanlar için konu anlatımlı, denemeli Türkçe - İngilizce Matematik Kitabı (Akademik)
Bu kitap için isim bulamadık öneriniz varsa yazabilirsiniz...
İçeriği: Temel Kavramlardan Türev - İntegral dahil her şey
Durumu:
Kontrol aşamasında ortalama 6 ay sonra hazır olacak ancak kitap bir ingilizce kitabı değil ve öncesinde yeterlilik gerektiriyor.

• Fantastik / Bilim kurgu
    27% (10)21% (3)25% (13)Oy Ver
  • Aksiyon / Macera
    14% (5)50% (7)24% (12)Oy Ver
  • Duygusal / Dram
    32% (12)7% (1)25% (13)Oy Ver
  • Polisiye
    16% (6)7% (1)14% (7)Oy Ver
  • Komedi / Eğlence
    5% (2)7% (1)6% (3)Oy Ver
  • Akademik / Eğitici (Türkçe / İngilizce karışık...(mesaj olarak belirtin lütfen)... alanında bir kitap)
    3% (1)0% (0)2% (1)Oy Ver
  • Diğer (örneğin komedi aksiyon birleştirilebilir)
    3% (1)8% (1)4% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Duygusal dram hanımların baş tacı olduğu görülmekte fakat bir çok örneği olmasına karşın hala piyasada fazladan bir aşk romanı olmasından pekte rahatsız olmayacaklardır. Görünen o ki bu ülkede aşkı yaşayan okuyucusuna bunu yaşatan baştacı olmakta, buna karşın aksiyon macera türü iyi kaleme alınmış bir kurgunun da ihtiyaç duyulduğu ortadadır. Bizde gerek duyulan fantastik bilim kurgu öğelerinide en iyi şekilde kullanabileceğimizi düşünerek DİSTOPYA türüden olacak eserizi hazırlamaya başlayacağız.
İlginize Teşekkürler,

0|0
10|3

En İyi Kız Görüşü

• Distopya olsa sevinirim..

0|1
    0|0
    • Distopya kurgusu gerçekten üzerinde çalışılması gereken bir tur fakat ciddi bir hazırlık sureci gerektirende bir türdür. içinde metafizik öğelerin bulunması gerektiği kanaatindeyim terminator serisi en sevdiğim örneğidir. İlginize teşekkürler, değerlendirilecektir.

• o nasıl bir tür desem çok mu cahil dururum ordan bakınca?

• Yo aciklamayi severim ben. Distopya korku utopyasi demektir. Genellikle gelecekle ilgili olarak gercekdisi ama olursa toplumsal korku yaratacak turden kitaplardir. George Orwell in 1984 u buna cok iyi bir ornek aslinda.

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben çok rahatsız oldum. Sorudan. Yani ilk defa okuyucuya göre kitap yazmak isteyen birisini görüyorum. Herkesi boşverin de sizin neye yeteneğiniz ilginiz var? Herkes her konuda, her türde kitap yazamaz ki. Ben böyle düşünüyorum. Ben Şahane Hatalar serisini çok sevmiştim. Çok ilgi çekici. Çok satıldı, çok okundu. Buna benzer bir şeyler yaparsanız ilgi çekecektir.

1|0
    0|0
    • İlk leri yaşıyoruz çok fazla kitap okuduk diyelim ve kurgu konusunda baya birikimimiz var ekibimde 22 kitap yazan da var bir şey çıkaracağız ilginize teşekkürler.

• Her kitap okunmaya değerdir zaten. Benim için öncelikli olanlar ise;
    Polisiye/gerilim, tıbbi/gerilim, fantastik, bilim/kurgu, komedi

0|0
    0|0
    • İlginize teşekkürler, tıbbi gerilim için de ufak bir taslağımız var karma olmasını istiyoruz yani herkes kitapta kendinden birşey bulacak

• duygusal

0|0
    0|0
  • Duygusal / Dram

0|0
    0|0
  • Fantastik olsun korku olsun :-) insan boyle okudukca korksun :-):-)

0|0
    0|0
    • İlginç bir yorum olmuş kitaptan okuyarak bağlana bilir insanlar fakat korku konusunda söz veremiyorum.

• beni bu dünyadan alsın götürsün :D

• Fantastik / Bilim kurgu

0|0
    0|0
  • Ben aksiyon polisiye tarzı kitaplar seviyorum

0|0
    0|0
  • psikolojik yok mu

0|0
    0|0
    • Psikolojik eserler ağırdır. İnsanları pek cezbetmezler ancak buda değerlendirilecektir. İlginize teşekkürler,

• şizofreniyle alakalı gizemli bir hikaye çok cazip gelebilir

• İlginize teşekkürler ortak nokta olarak distopya türü seçildi.

• Duygusal / Dram

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Fantastik, bilim kurgu ancak ondan şahaserler çıkar, çıktıda.

0|0
    0|0
    • Evet doğru iddiamız yok ama bizler de bu çalışmalar gibi bir sonuç yapabilecekmiyiz göreceğiz. Teşekkürler,

• Kurguda biz distopya türünü seçtik terminatör serisi iyi bir örneğidir fantastik bilim kurgu düşünüyorsanız önerim tüm bunların derlemesi olan distopya yı ele almanızdır.

• Evet distopya iyidir ama baya uğraşmanız gerekn bir tür. Tron efsaneside, açlık oyunları da güzel örnektir. Kolay gelsiin. Şimdi ilham geldi aklıma güzel bir konu geldi bunu kafamda toparlıyayım bakalım.:)

• korku

0|0
    0|0
  • Aksiyon

0|0
    0|0
Yükleniyor...