Ramazan davulcularını seviyor musunuz?

ramazan davulcularını seviyor musunuz? ben sahsen haz etmiyorum aksine rahatsız oluyorum senelerdir.

• evet çok güzel geleneklerimiz yaşamalı.
    53% (10)0% (0)45% (10)Oy Ver
  • isteyen çalar saatini kurar.
    47% (9)100% (3)55% (12)Oy Ver
  • diğer.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
yaa bide şu var oruç tutmuyorum kapıma gelip uyandırdım deyip bahşiş istiyor.

0|0
14|6

En İyi Kız Görüşü

• Ben de rahatsız oluyorum.. Gelenekmiş böyle gürültülü saçma gelenek mi olur ! Tutanla beraber tutmayan ya da sahursuz oruç tutmak isteyen de uyanmak zorunda değil, ibadet dediğin kimseye rahatsızlık verilmeden yapılmalı..

Tutacak olan için uyanmanın 1000 türlü yolu var.. Çalarsaat diye birşey icat edildi mesela, mobil telefonlar keşfedildi, ev telefonları için çaldırma servisi var, var da var.. Hal böyleyken gecenin bir vakti anlamsız bir kurugürültü ile uyandırılmanın ne anlamı var..

Bu ülkede sadece oruç tutanlar yaşamıyor..

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 13

• ya eskiden alıyolardı davulu eline o mahalle senin bu mahalle benim YÜRÜYEREK çalıyolardı şimdi arabayla geziyolar evinin önünden geçip gitmeside 10 saniye sürmüyor zaten
    ayrıca yıl oldu 2014 çalar saat, olmadı telefon alarmı var isteyen kurup uyanıyor
    tamam gelenekleri yaşatmaya çalışıyolarda artık onun bile suyunu çıkardılar be.

0|1
    0|0
  • hayırrrr. nefret edilesi üstelik uyumana da engel

0|1
    0|0
  • Sevmiyorum. Sinir bozucu

0|1
    0|0
  • Ürküyorum biraz ama bu gelenek asla bozulmamalı.

0|1
    0|0
  • Rahatsız oluyorum.. şiddetle.

0|1
    0|0
  • 11 ayın acısını çıkarıyorlar :/

0|1
    0|0
  • Gelenek olduğu için seviyorum

0|1
    0|0
  • Sevmiyorum. Çalar saat ve telefon denen icatlar var, güzelim uykumu bozuyor.

0|1
    0|0
  • Kaldirilmali saat 2.20de geliyor ya. Daha 40 dk var millet 3 de kalkiyor.

0|1
    0|0
  • Her ne kadar ürkütücü olsalar da vazgeçilmezler :)

0|1
    0|0
  • Ben sevmiyorum yahu.

0|1
    0|0
  • Gürültüden başka bir şey değil.

0|1
    0|0
  • Nedense ürkütüyor beni

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bide çalmayı bilmeyen davulcular oluyoya allahım allahım, bari çalmasını bilene çaldırında o kadar rahatsız etmesin yaw.

0|1
    0|0
  • Bu devirde gereksizler, 01.30 da niye niye sahura kaldırırlar o da aynı muamma.

0|1
    0|0
  • iki yıl önce yazı bölümü açıkken bu konuyu ele almıştım. silindi gitti onlar da :/

0|1
    0|0
    • yaa bide şu var oruç tutmuyorum kapıma gelip uyandırdım deyip bahşiş istiyor.

• şopar davulcular hacı. yüzsüzler. parmak arası terliklerle sokakta yürüyüşüne bile uyanır insan bir de elinde davul var :/

• Ramazanın güzelliklerinden birisi bozulmamalı gelenekler :)

0|1
    0|0
  • Rahatsız oluyorum.

0|1
    0|0
  • oruç tutuyorum ama benim kalkma gibi bir sorunum yok 4 ' e kadar uyumuyorum zaten davul benim için kuru gürültü yani hava sıcak diye pencereyi açıyorum davulcu geçerken televizyonu duyamıyorum :D

0|1
    0|0
    • film izliyorum bizim 3-4 sokak öteden başlıyor rahatsızlıgı gidene kadar yarım saat dinliyorum.

Yükleniyor...