En sevdiğiniz Aronofsky filmi hangisi?

Her filminde insanı farklı yerlere sürükleyen Darren Aronofsky'nin hangi filmini daha çok beğendiniz?

• Black Swan (Siyah Kuğu)
    42% (14)21% (4)35% (18)Oy Ver
  • The Wrestler (Güreşçi)
    0% (0)16% (3)6% (3)Oy Ver
  • Requiem for a Dream (Bir Rüya İçin Ağıt)
    27% (9)37% (7)31% (16)Oy Ver
  • The Fountain (Kaynak)
    6% (2)11% (2)8% (4)Oy Ver
  • Pi
    25% (8)15% (3)20% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Black Swan %3 farkla başı çekiyor. Artık bu akşam izlesem fena olmayacak galiba :)

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• The fountain ve Requiem For A Dream.. Bu iki filmde de ustaya yine bir usta eşlik etmiştir..Clint Mansell.. The fountain soundtrack dinlenmesi gereken bir eser bana göre.. mükemmel bir şey.. Tıpkı bu filmler gibi.. .. Bu ortaklığı seviyorum ben :)

1|1
    0|0
    • Hope Ouverture ne biçim bir şeydir yahu? Clint Mansell & Kronos Quartet... Bir müzik bu kadar farklı hissi yaşatabilir mi? Kesinlikle harikalar, katılıyorum.

• Filmi de tekrar izlemek için bir fırsat olur hem :) Fakat ilk izlediğimde çok fena kopup gitmiştim... O geçişler, bağlar... Nasıl bir senaryodur, kurgudur? İnanılır gibi değil.

• aşk' ı böyle işlemedi darren aronofsky yada ben hatırlamıyorum.. daha çok psikolojiye eğilmişti filmlerinde.. bu farklı biraz sanki, daha bi yoğun karılmış herşey ve tabii ki aşk çok daha yoğun.. çok beğeniyorum bu filmi.. xibalba :D

Kızlar Ne Diyor 8

• İnanmıyorum :)

Bugün Kültür sorularından bir kaçında en sevdiğim yönetmenlerden biri olduğunu yazmıstım, şimdi burda görmek hoşuma gitti :) Teşekkürler...

Hiç tanımadığım ama çok sevdiğim biri önermişti bu yönetmeni bana...

The Fountain i beğendim galiba, sevdiğinin ölmemesi için, daha doğrusu ölüme çare bulmak için yapılabilecekler ama elimizden kayıp giden zaman ve ömür... Ayrıca fantastik bir öykü olması ve üç zamanda geçmesi de beni etkilemişti...

Ağlamış mıydım hatırlamıyorum... hmmm. ağladın mı acaba?... yok ağlamadım... ama olsun, güzeldi. Ağlamak bir ölçüt olmamalı...

0|0
    0|0
  • "Pi"

Hem konusu, hem işlenişi, hem siyah beyaz oluşuyla.

0|0
    0|0
    • Ne acayip filmdi, değil mi? Ben seçim yapamadım, hepsi çok güzel :)

• Tarantinogibi olsa sence daha mı iyi olurdu? Bence böyle saklı kalmaya devam etsin. Popüler kültürün bir parçası olarak yok olmaktansa, böyle yaşaması daha iyi bence.

• Ben diğer filmler ayağa düşsün demedim. Ben o iletiyi gönderdiğimde oy oranları arasında korkunç bir fark vardı. Öylesi yapıtların pek bilinmiyor veya adlarının bile duyulmamış olması, bilmeyenler adına bir kayıp. Ve bu filmlerin birileri tarafından fark edilip beğeni görmesi, onların değerinden bir şey eksiltmez.

• açıkcası seçim yapmak çok zor :):)

0|1
    1|0
  • Seçim yapmak zor ama Black Swam diyeceğim.

0|0
    0|0
  • Requiem for a Dream. Bağımlılığın, uyuşturucunun ne kadar kötü bişey olduğunu ağır bir dram ile anlatıyor.

0|0
    0|0
  • Black Swan (Siyah Kuğu)

0|0
    0|0
  • C.

0|1
    0|0
  • Pi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• pi en güzeliydi. olaydaki aksiyonu düşük tutmuşlar. Adam tüm borsanın şifresini elinde tutuyor, Tanrıya ulaşıyor. ama peşinde 3-5 çapulcu var :D

black swanı anlamadım desem yeridir. açıklayacak biri olursa memnuniyetle dinlerim

requiem for a dream için herkes çok etkileyici diyor ancak ben o etkileyiciyi görmedim. Bu filmin bu kadar meşhur olmasını ABD sağladı büyük ihtimal. çünkü eskiden de uyuşturucuyla mücadelede bu tür yöntemler kullanmışlığı var

ama uyuşturucudan daha çok soğutan ve esprili bir anlatımı olan trainspotting çok daha güzel bence.

fountainde sondaki eleman baştaki doktordu dimi. güzel bir film izlerken duygulandırabildi beni

0|0
    0|0
  • Fiyat/performans oranı ile Pi.Reuiem for a dream güzel filmdi ama çok piyasa oldu.Haberlerde bile lux aeternayı duymak baydı.Black swan'ı da böyle huzurlu bale filan diye izledim,bildiğin korku filmi çıktı ama sonu ile berbaber güzel film.Wrestler ı da sevmiştim.The fountain'ı henüz izlemedim bir şey diyemem.Sonuçta kazanan pi

0|0
    0|0
  • Gönlümden o zamanki imkanlarıyla ve yakaladığı müthiş çıkışla, filmin kendine özgü tarzı ve duruşuyla Pi geçse de Requiem for a Dream daha iyiydi.

0|0
    0|0
  • Pi Tek geçerim.

0|0
    0|0
  • A: Black Swan (Siyah Kuğu)

0|0
    0|0
  • Siyah Kuğu

0|0
    0|0
  • C: Requiem for a Dream (Bir Rüya İçin Ağıt)

0|0
    0|0
  • black swan... az bile anlatmisti filmde sahne hirsinin gucunu

0|0
    0|0
  • Requiem for a Dream (Bir Rüya İçin Ağıt

0|0
    0|0
  • Talihsizler (1987)

0|0
    0|0
    • Kısa filmlerinden sanırım?