Arkeolojiyle ilgilenler var mı?

Arkeolog olan ya da ilgilenenler bu merakınız nereden geliyor ve anınız varsa anlatır mısınız :)

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• Benim hayatımın anlamidir arkeoloji. 6. sınıfta Ilyada ve Oddyseus destanlarini okumam ile başladı ve tutkuya dönüştü. Arkeoloji alanında akademisyen olmayı hedefliyorum genel olarak buldugum her kitabida okudum. E tabi arkeoloji düşünüp karavan düşünmezsen olmaz :)

2|0
    0|0
    • hmm şu an okuyor musun :)

• anladım, başarılar :)

• Teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben arkeolog değilim, pek ilgilenmiyorum da ama şöyle bir anım var.

Çek cumhuriyetinden bir arkadaşımın kız arkadaşı geldi. Kızı aldık götürdük anadolu medeniyetleri müzesine. Yani deneyim ve bilgi sahibi olmayınca ne anlayabilirsin ki arkeoloji müzesinde :))) Biz girdik müzeye, geze geze baka baka çıktık 20 dakikada. TAŞ, TAŞ, BIÇAK, VAZO, Bİ TANE DAHA DAŞ falan böyle bitti bizim gezmemiz :DD

Ama kızın aklı çıktı. Gözlerine inanamadı diyebilirim yani. O derece etkilendi. 3 saat dışarıda çay içip sigara içtik hatunu bekledik :)))

1|0
    0|0
    • he he doğrudur hikayelerini bilseniz çok eğlenirdiniz :)

• arkeolojıden anlamam ama eskı esyalar hobım var, bır cok antıkaya yakın esere sahıbım

1|0
    0|0
  • Küçükken ben hep hazine bulucam diye heryeri kazardım :D her gördügüm topragı kazardım , hiç bulamamıştım hazineyi:) ama 3 sene her gördügüm yeri kazdım:)) Filmlerde hazine buluyorlardı heral ordan esinlendim :D

1|0
    0|0
  • http://vocaroo.com/i/s1qbfEt0XBMD
    buyur arkadasım vıdeo ıstersen yukluye bılırım

1|0
    0|0
    • neden korkuyorsunuz peki?

• bizim burada çok hazıne arıyan adam var baslarına o kadar kotu seyler geldı bılmek ıstemezsın

• komik geliyor bana hazine aramak

• Benim ki bişeler keşfetmekten geliyor gerçekten benim için bazı şeylerden üstün düşünsene daha önce hiç kimsenin görmediği yerleri ilk sen görüyosun

1|0
    0|0
  • 1. Sinifi Bitirdik Bu Sene..

1|0
    0|0
  • Ya bir defa özgürsün tatlı meslek, gez kaz gez kaz oh.

1|0
    0|0
  • severim bu bilim dalını

1|0
    0|0
  • Ben ilgileniyorum da o benimle ilgilenmiyor

1|0
    0|0
  • bizim hoca arkeolog. pek meraklı değil ben onu arkeolg yapan sistemin ttaa

1|0
    0|0
  • Var bir kere apolyon tapınağına kazıya gitmiştik eskiden tabi şuanda bitti tüm kazılar filan orada çukurun içine kızın biri düştü bizden biri kızı kurtaracaz diye 5 kişi daha kuyuya düştü zor zoruna çıkardık tüm ekip oraya düşmeden önce

1|0
    0|0
    • Hangi Apollon tapınağı bu :)

• güzeldir İzmir :)

• doğrudur kısmet olursa görecez artık yalnız kordon boyu mu bir yer mi fena kokuyormuş :)

Kızlar Ne Diyor 4

• 9 yaşında 'Ben Arkeolog olmak istiyorum' dediğimde öğretmenim ve ailem çok şaşırmıştı. Para kazanamazsın, vazgeç falan filan. Ama Arkeoloji çok başka bir tutku, vazgeçemiyorsun. Ben mesela müzelere girdiğimde ya da antik bir kenti gezerken sanki başka bir dünyada kayboluyorum. O kadar güzel geliyor ki bana.. Binlerce yıllık kim bilir hangi insanların yaşadığı yerler, dokunduğu eşyalar.. Yunanca öğrenmeye başladığımda ilk yaptığım şey mitoloji hikayelerini okumaya çalışmak oldu. Millet tatil yerinde eğlenirken ben antik kentleri, müzeleri gezen o tuhaf kız oldum hep :)

1|0
    0|0
    • sonuç olarak arkeolog oldun mu peki :)

• Üniversite tercihlerimde ilk sırada yani inşallah olacağım :)

• Ay hadi inşallah haber verirsin dimi bana :)

• benim iki arkadaşım arkeoloji okuyor birinin çocukluk hayaliydi ve şu an öğrenci ama çoğu kazıya katılıyor. diğeri zorunluluktan okudu ama çok sevdi bölümü. ben de onlardan edindiğim bilgiler ışığında eglenceli bir bölüm oldugunu dusunuyorum.

1|0
    0|0
  • Türkiye'de malesef arkeolojiye pek fazla önem verilmiyor

1|0
    0|0
  • athena gökhan :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...