Atatürk denilince aklınıza ne geliyor?

Belki saçma olacak ama Atatürk denince benim aklıma Aşık Mahsuni Şerifin Bir Daha Gel Gel Samsn'dan Sarı Saçlım Mavi Gözlüm türküsü geliyo :) sizin düşünceleriniz nedir ?

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• liderlik, mükemmellik,ileri görüş,hayat felsefesi

3|0
    5|6

Kızlar Ne Diyor 8

• Mustafa Kemal Ataturk bize bu guzel ulkeyi armagan eden esi benzeri bulunmayan yuce bir insandir.. Fakat gel gorki fasistler yuzunden degeri bilinmiyor artik..

2|1
    1|2
  • İnanamıyorum. Kim Atatürk'ten güzel bahsetmişse, onlarca eksi verilmiş.

Kimsiniz, nesiniz siz yahu!

Atasını reddedenin kimliği de olmaz!

Hele bayanların bu kinini hiç anlayamıyorum, kadına ad veren odur o!

Atatürk öncesi zamanlarda kadına ne şekil davranılıyordu, neler yapılıyordu, yazdırmayın şimdi bana!

Size r.t.e gibileri lazım.

Yazık size!

2|0
    1|2
    • Herkes sevmek zorunda değil.Bu baskı niye onu anlamıyorum?

Atatürk'ü putlaştırıp , önünde eğilmekle sevmek olmuyor malesef...Şekilciliğe gerek yok.

• Belli belli.

Tanımadan etmeden bilmeden etiketi yapıştıran insan ancak dar görüşlüdür.Nokta

• Olabilir..Bende özür dilerim.

• deniz in maviliği geliyorr aklıma..birr aŞk qeliyor aklımaa vatann aşkı , özgürlük aşkı...atatürkk bana herseyii simgelerr..kendimii ülkemii herseyii.svaşlar gelirr aklıma doqrusu savaşmakk seiyorum M.kemaL ATATÜRK'ü...herseyiyle! o bnce bizim en değerli varlıklarımızdan.İYİKİ TÜRKÜM İYİKİ KEMALİSTİMM SEVİYORUM ATATÜRK'ÜMÜ...

3|0
    5|4
  • Tapacak kadar sevmiyorum..
    Kim olduğu zaten kaç yıldır öğretiliyor..
    Yaşasa iyi olurdu ne yapardı acaba merak ediyorum...

1|1
    1|1
    • ne yapardı ülkemizi temizler ve refah içinde herkes idealleri doğrultusunda özgürce yaardı isteyen kürtaj yaptırıdı isteyen kuran okurdu isteyen bara giderdi

• Etiket filan yapıştırma mevzusu değil, öyleyse de eğer özür dilemesini bilirim ki öyle düşünüyorsan özür dilerim.

Belki de sadece yazarak olduğundan, tam anlatamıyorda olabiliriz.. Belki karşılıklı olsaydı daha iyi anlatabilirdik..

• Sağol..

• Tek ideolüm.Dini inancı şunu bunu beni hiç ilgilendirmez.Kim ne derse desin görüşlerini sonuna dek savunuyorum

2|0
    2|2
  • Lider.

2|0
    5|6
  • Adam.

3|0
    7|6
  • en özel lider ve eşşiz insan

2|0
    5|6

Erkekler Ne Diyor 8

• şimdi herkes bana Anti-Kemalist diyecek... desinler koy kenara

Arkadaş, adam bütün Nutuk kitabında, atıyorum rusya'dan motorsikletle sakarya önlerine cephane taşıyan motorsikletçileri koymamış. evladının üstündeki örtüyü kaldırıp mermilerin üstünü örten köylü kadından bahsetmemiş. ne bileyim binlerce olay var. bunlardan bahsetmemiş. hep kendine almış şerefleri...

Kurtuluş Savaşından önce arkasına aldığı günümüzde mülteci gerici şakirt denen o din adamlarını arkasına almış. işi bitince tekmeyi basmış, kimini de 2. meclis açıldığında kılık kıyafete, Lozan'a, Hilafetin kaldırılmasına karşı cıkan çoğu o din adamlarını astırmıştır...

Hatta bi kanun çıkarılmıştır şapka kanunu olduğunda, karşı çıkarılanlar asılacaktı. o kanunun bir sene öncesi hocanın birisi şapkanın günah olduğunu yazdığı için yine astırmıştır.

Kur'an için DOGMA KİTAP, ARAPOĞLU YAVELERİ(SAÇMALIKLARI) demiştir...

Daha yazarım da gerek yok. herkes anlamayabilir.

2|1
    1|0
  • milli mücadele geliyor

3|0
    0|1
  • paraların üzerindeki boy boy resimleri

0|0
    2|0
  • Bu ülkenin eşsiz değerlerinden biri geliyor aklıma.Dönemin İngiliz başbakanının da dediği gibi 100 yılda bir gelen bir dahi...

3|0
    5|7
    • ingilizlere yalakalık yapan herkes dahidir zaten;)

• Sadece ingilizler mi diyor bunu Adamgibiadam?

Her ülke ondan sevgiyle, saygıyla bahsetmiştir!

Dış ülkelerde bile heykelleri varken, Türkiye'de bunlar sizin ne haddinize?

• Keşke yaşasaydı benim için çok değerlidir ..

1|1
    0|2
  • Mükemmellik, karizma, ileri görüşlü

3|0
    5|7
    • atatürk düşmanları var galiba! 8 eksi ne! ayıp ayıp!

• Hiç kuşkusuz, Atatürk düşmanı kendini bilmezler çok. Onlara rte gibi lazım. ayy yazık yazık.

• bazen gözlerim bile dolar sen ne diyorsun. En büyük Türk

0|0
    0|0
  • Tapacak kadar sevmem.Zaten bir insana tapılmamalı.Ama en sevdiğim liderlerden biridir.Sonuçta liderimizdir saygı duyarım fakat Allaha bile tapmıyorum ben yanlış anlaşılmasın o yüzden.

1|0
    1|2
Yükleniyor...