Dünyada net olarak kaç tane ırk var?

Kesinlikle ırkçı bir insan değilim. Şimdilerde çok merak duyuyorum böyle konulara. Irkı dili dini kültürü ne olursa olsun her türlü insanla anlaşabiliyorum. Tiksinmem garipsemem yadırgamam. Kolayca insan içine karışırım. Irkınız nedir biliyor musunuz? Kökeninizi araştırdınız mı? Soyumun nereye dayandığını çok merak ediyorum. Melez olduğumu biliyorum. Anne tarafım Yunanistan Bulgaristan göçmeni. Dedem yani baba tarafım da güneydoğu taraflarından diye tahmin ediyorum. Yalnız böyle üniversite yurt gibi ortamlarda bazı insanların hemşericilik yapmalarından nefret ediyorum. Ben kimseyi ayırmadım kimseye benim hemşerim diye yakınlık kurmadım yalakalık yapmadım. Özellikle de ben alevi kürdüyüm diyerek baştan kendini ayıran AYRIMCILIĞIN KENDİSİNİ YAPAN insanlar gördüm. İlk fırsatta da sen insanları ayırıyorsun derler. Huzur içinde yaşamak varken neden gruplaşıp örgütleniyorsunuz?

0|0
2|12

En İyi Kız Görüşü

• ben Türküm. aslında herkes kökenini bilmeli ve savunmalı ama bunu asimilize olmamak için yapmalı ırkçılık için değil.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• dünyada karışmamış ırk yok denecek kadar az öenmli olan ne hissetiğindir bundan yolar çıkarsak 350 milyon Türk olduğunu söyleyebilrim ha bu arada ırkçıyım söylemekten çekinmem Türk olduğumdan dolayı gurur duyuyorum ve Atam HÜLAGÜ HAN'ın halkını korumak için yapmış olduğu arap kıyımından gurur duyuyorum

1|0
    0|0
  • beyaz ırk , sarı ırk , siyah ırk benim bildiğim temelde bu

kafkas , moğol , kongo , avustralya bir tane daha olması lazım bu da farklı kaynaklarda geçenler

ama ırkçılığa bende karşıyım. özellikle kafatasçılık yapanlara bunlar hala daha günümüzde var ona şaşırıyorum

0|1
    0|0
  • 2 tane bence. Zenciler ve Diğerleri :D

1|0
    0|0
  • Dedelerim samuraymış benim. 8 nesildir dönerciyiz.

1|0
    0|0
  • Carleton Coon' a göre insanlar iskelet yapısına göre 5 temel ırktan oluşuyor. Diğer ırklarında bu ırkların melezleşmesinden meydana geldiği kabul ediliyor.
    1-Kafkas ırkı;
    2-Moğol ırkı;
    3-Kongo ırkı;
    4-Capoid ırkı
    5-Avustralya ırkı

0|0
    0|0
  • 2 dene var iyiler ve kötüler.. Pi filminden alıntıdır.

0|0
    0|0
  • Irk mı dedın

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum..

0|0
    0|0
  • Çok vardır sayamadık.

0|0
    0|0
  • Dur bir sayayım.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Iki ırk var.
    1. Iyi insan
    2. Kötü insan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• beyaz, sarı, siyah diye ayrılır ama okutulan kitaplarda 5 geçiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...