İttihatçiler iyi miydi kötü müydü?

bu konuya çok kafa yordum karar veremiyorum. şu bir gerçek ki biz birinci dünya savaşına onların sayesinde girdik. İttihat ve Terakki Niçin Kurulmuştu? dış ülkeler etken olabilir mi

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

• dış ülkelerin etken oldugunu düşünüyorum özelliklle başta bulunan enver,talat,cemal paşarda tam bir alman hayranlıgı vardı hatta savaşa girme nedenleri arasında bile bu var almanyaya o kadar hayranlar ki 4 -28 ülke olmasına rağmen kazancagına inanıyorlarr bu üç isim yüzünden bi çok cephede stratejik hatalar sayesinde bir sürü askerimiz düşüncesizce ölüme atıldı resmen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• orta halli

0|0
    0|1
  • meşrutiyet dönemini geri getirmek için kuruldu . 2. meşrutiyeti . 2. abdulhamite açtırttı. :) ittihatçıların iyi yönü bu olsa gerek ama istibdad da uygulamıştır baskı dönemi

0|0
    0|0
  • ekinoks abi bu saatte sorulcak sorularmı bunlar şimdi?xper kasmayamı delalet yoksaaa!

0|0
    0|0
    • abi mi.. canın sağolsun ...

• ekinoks diyecek kadar ayn yaştayız korkma :)))ama haklıyım demi dürüst ol?

Erkekler Ne Diyor 2

• mason desteği altında büyüdüklerini okumuştum.bi kısım ittihatçılar vatan için bişiler yapmak isterken yanlış kullanıldıkları bariz.babı ali baskınıda bi çesit darbe.bugünün ergenekonundan daha pervasız olduklarını söyleyebilirim.bugün ergenekon içinde nasıl vatan için çalıştığını sanıp yanlış yolda kullanılanlar varsa o zamanda durum aynı.osmanlıya yarar sağlamak isterken,büyük zarar verdiklerini,yıkılışına sebep oldukları söylenebilir.içlerinde bugünkü gibi vatan hainleride olduğunu unutmamak lazım.zaten masonların bizım yararımıza bi örgüte destek vereceğinede inanmam.

0|0
    0|0
  • ben İttihatçıların ülkeye yararlarının daha çok olduğunu düşünüyorum.

Herkes ezbere Sarıkamış'ta donan askerlerden bahsedecek ama tarih denilen olay bundan ibarettir, orada böyle bir durum olmasaydı ve Enver Paşa istediği manevrayı yapabilseydi belki her tarafta heykelleri olacaktı. Tarihteki dönüm noktaları derler ya bunlar işte

0|0
    0|0
Yükleniyor...