Arkadaşlar filmlerle arası iyi olanlar bir bakabilirmi?

öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. bildiğiniz en ilginç, ütopik, farklı bir yaşam & sistem ele alan, veyahut halüsinojenik veya sanısal konuları işleyen önerebileceğiniz filmler varmı? şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla

Güncellemeler:
final destination & cube bitirilmiş durumda diğer ikisine bakıyorum şimdi sinemalar. com dan
final destination & cube bitmiş durumda. diğer ikisine de göz attım sinemalar. com dan iyi puan almışlar ve fragmanları da çekici geldi açıkcası. ekledim listeme. teşekkürler

0|0
9|11

En İyi Kız Görüşü

• DEJAVU - KELEBEK ETKİSİ SERİSİ - DİĞERLERİ - YAŞAM ŞİFRESİ - AKIL OYUNLARI... DİZİ İSTERSEN LOST EN ÜTOPİK EN HALÜSİNOJENİK EN SANISAL YAPIT :))

0|0
    0|0
    • ahahaha :)) söylediklerinizin hepsini izledim diğerleri dışında. fakat gerçekten yerli & yabancı hiçbir diziyi takip etmediğim için hernekadar gündem yaratan dizi de olsa lost'uda izlemedim izlemeyeceğimde :D

• izleme zaten yıllarımı verdim bir hiç uğruna :) Bilmiorum izledin mi ama birkaç öneri daha sana o zaman... The game - Zindan Adası - Mr. Brooks - Donnie Darko - The Prestige - The illusionist...

• son 3ü nü severek izledim. özellikle donnie yi. piste bir anısı vardır bende ve teşekkür ederimki uzun bir aradan sonra tekrar canlandırdınız o anıları gözümde :@ :)

Kızlar Ne Diyor 8

• The eye ya da dream house olabilir final destination serisi ya da küp serisi belki yalniz bunlarin hepsi korku gerilim temali

0|0
    0|0
    • final destination & cube bitmiş durumda. diğer ikisine de göz attım sinemalar. com dan iyi puan almışlar ve fragmanları da çekici geldi açıkcası. ekledim listeme. teşekkürler

• cıks silinmiyor :) silinsin diye şikayette bile bulundum 'tükürdüğünü yalayacaksın' diye kocaman bir uyarı belirdi ekranda

• Ahahah :D iyiymis

• Ben turunu anlamadim

0|0
    0|0
    • türleri sadece kalıplara göre ele alan birisiniz sanırım. aksiyon macera korku gibi basit bir şekildemi adlandırmalıydım beklentilerimi? türü yukarıda açık bir şekilde yazıyor işte "ilginç, ütopik, farklı bir yaşam & sistem ele alan, veyahut halüsinojenik veya sanısal konuları işleyen filmler" diye. saygılarımla

• özür dileyerek soruyorum kaç yaşındasın? :) bunlar çok çocukça filmler

• bu filmlerin yasi olmaz. Zindan adasini izle.

• 1984 olabilir.

0|0
    0|0
    • iki tane buldum biri 1956 yılı yapımı diğeri 1984. hangisi?

• İzledim efendim the reader :)

• onu kitap manyağı olan bir kız arkadşaımla izlemiştik. zaten tüm hikayemde 5 sene önce o filmle başlamıştı :))

• Search code, The others,

0|0
    0|0
    • yaşam şifresini izledim teşekkürler arkadaşım.'diğerleri' alt yorumlarda da tavsiye edildi mutlaka izleyeceğim onuda.

• ütopik deyince aklıma ilk 1984 geldi

0|0
    0|0
    • unutmadan mr. nobody müthiştir yaaa :D

• o film bir harika

• öyle görünüyor. mutlaka izleyeceğim başlık altında önerilen filmlerden izlemediklerimi.

• inceptionu izle derim

0|0
    0|0
    • hadi ya hiç duymadım :D :D ulann

• ayy ne kadar sinirsin fikir vermek istedim izledim desen nolucak

• özür dilerim germek istemezdim :) fakat filmlerle ilgili bir başlık açan bir insan, hatta ülkemizdeki film izleyen hemen hemen her insan izlemiştir diye düşünüyorum inception'ı

• 'ın time' olabılır. justin timberlake ve amanda seyfried basrolde.

0|0
    0|0
    • izlemiştim hoş bir filmdi :/ başka var mı önerebileceğiniz bir film?

• İnception. Başlangıç. Kesinlikle izlemelisin. İstediğin gibi bir film. Sinemalar. com'da üçüncü.

0|0
    0|0
    • bak 14 tane yorum var 5i inception demiş. geri kalan 9uda izlemiştir muhtemelen. sizce bu durumda benim o filmi izleme olasılığım nedir arkadaşım :))

Erkekler Ne Diyor 11

• :((((((((((

0|1
    0|0
  • lost in translation

ilk sahnede ekrani kaplayan, pembe ic camasiri icinde belli belirsiz secilen bir adet scarlett johansson kici goruruz. cinsel cagrisimlar yapmaz velakin [valla yapmadi]. daha cok bir teklifsizlik, ictenlik, sicakliktir perdeden yansiyan. filmi bir karede olabildigince guzel ozetler bu sahne. hatta bundan sonra sinemadan cikabilirsiniz, ama bu da iyi oyunculuklari ve nefis muzikleri kaciracaginiz anlamina gelecegi icin tavsiye edilmez.
    orta yasi coktan devirmis, duygusal olarak boslukta oldugunu kolayca anladigimiz aktorumuz [ayni anda hem komik, hem uzgun, hem yorgun gozukmeyi basaran bill murray] 2 milyon [evet evet, dolar] kazanacagi zirva bir viski reklami icin tokyo'ya gelir. uyuyamaz, insanlarla anlasmakta gucluk ceker, japon icatlarina alisamaz. kaldigi otelde, kendisi gibi uyuyamayan, kariyerist fotografci kocasindan da yuz bulamayan, yeni evli hatunla [ kiciyla ilk sahnede muserref oldugumuz scarlett johansson] birbirlerini bulurlar. fotografci kocanin bir kac gunlugune sehirden uzaklasmasini firsat bilip, sehr-i tokyo'yu, burada yasayanlari, gelenek ve goreneklerini ve ayni zamanda birbirlerini kesfetmeye cikarlar.
    pek cok insan, sofia coppola'nin babasinin mirasini yedigini dusunse de, ben ilk filmi virgin suicides'in sevmistim, ozellikle filmdeki bir taraftan tedirgin de eden ruya atmosferini. lost in translation da bence iyi bir devam filmi olmus. ben diyaloglari biraz zayif buldum, ama buna karsi da "zaten yonetmenin amaci o" seklinde bir arguman gelistirebilir, filmde bunu hakli cikarabilecek bir taraf da var. ama ben senaryo ve yonetmen yetersizligine yormayi daha kolay buluyorum.

1|0
    0|1
    • eyvallah kardeşim gözümde canlandırdım ve izlenenler listesine ekledim :) değerlendirmeyi kim yapmışsa bildiğin kitabını yazmış filmin

• Ya ekşi sözlükte de birebir aynı yazı yazarken (2003) nasıl olur da benim diyebiliyorsun anlamıyorum.

emek hırsızlığı :)

• vay bee tam bir totşmuşsun arkadaş :D :D

• kayıp otaban mohalland çıkmazı eğer bu dediklerinden az çok çakıyosan bazısı da uydurma olabilir ama bu filmler senin aklını başından alıp piskolojik bir savaşa sokacaktır seni temin ederim :)

0|1
    0|0
    • aklımı başımdan alan, beni psikolojik bir savaş içerisine sokan çok şey yaşadım kardeşim gündelik hayatımda :) filmlerde bu tür konuların nasıl ele alındığını merak ediyorum ve orta düzeydede bir film arşivcisiyim kendimce. söylediğin filmlere göz attım yanınada bir tane çerez film önerirsen yarın işten gelir gelmez izleyeceğim 3 film arasında

• yürü lan geyik

• :)) eyvallah güzel kardeşim. şirin yurdumun şirin insanı...

• SE7EN diyip susuyorum Brad Pitt ve Morgan Freeman olayı bitirmiş zaten

0|1
    0|0
    • aynen kardeşim severek izlemiştim. diğer arkadaşlarada tavsiye edilir

• :///

0|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • göz attım bunuda listeme ekleyeceğim kardeş çokta uç noktalarda bir film olmasada

• her şey göründüğü gibi değildir canım :)

• herşey göründüğü gibi değildir fakat filmler görsel ögelerdir bebeğim :) gördüğümde bana ne gibi geliyorsa o'dur. saygılarımla

• The man from earth ya da K-Pax i tavsiye ederim.
    ya da Küp serisi

0|0
    0|0
    • ikisinide ekledim kardeşim. küp zaten başyapıt :)) serisini tarihe gömdüm onun

• Leonardo di caprio abimin oynadığı "başlangıç"

0|0
    0|0
    • baba orta düzey bir film arşivcisiyim. böyle bir başlık açan birisi başlangıcı izlememiş olabilirmi sence :) bende sana basketbol günlüğünü ve bir rüya için ağıtı önerebilirim izlememişsindir belki

• Kapa çeneni.

• sıkıntılı bir insansın anlaşılan. sıkıntını giderecek psikolojik filmler önerebilirm dilersen. bence sadece filmle de kalmamalı. tedavide önerilerimin arasında yer alabilir açıkcası. saygılarımla

• Otomatik portakal, the game ve the enemy

0|0
    0|0
  • Ölü ozanlar derneği
    mulholand çıkmazı

naomi watts oynuyo

0|0
    0|0
    • mulholand'i önerdiler. ölü ozanlar derneğinide inceledim biraz öcne robin babanın filmiymiş. mutlaka izleyeceğim. jumanji çocukluğuma damga vurmuş bir filmdi gerçekten

• anan xd

0|0
    0|0
    • bravo güzel kardeşim. ne güzel iletişim kuruyorsunuz aynı toprağı paylaştığınız insanlarla...

• yok be bro belki canın sıkılmıştır diye şe ettim :))

• anneler kutsaldır be arkadaşım. hassasiyet göstermemiz gerekir bence bu tür konularda.

Yükleniyor...