Bana dinsel kitaplar önerebilir misiniz? Lütfen detayı okuyun. zaten kısa bir şey?

dinsel diyorsam sadece islam olarak sormuyorum. örneğin ateistlik görüşünü savunan bir kitap olmasını istiyorum. ya da deistliği , islamla ilgili de önerebilirsiniz.
Sadece Allah'ın varlığına , yokluğuna ve bilinmezliğine karşı düşünceleri okumak istiyorum.

0|1
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• Allah hakkında düşünceden ziyade bilgiye ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Allah'tan bilgi getiren Hz Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem) in hayatını okumanı tavsiye ederim. Diğer elçiler hakkında fazla bilgi nakledilmedi.

Bize Allah'tan gelmeyen bilgiler, tahmin ve görüşler onu tanımamıza yardım etmeyebilir.

Siyer kitabı olarak geçer tür olarak. Allah'ın elçisi Hz Muhammed isimli var Muhammed hamidullah'ın, Salih suruç'un var dünyaca ödüllü bir Türkçe eser, sonsuz nur var, türkçesi çok sade değil ama anlatımı güzel..

Siyerden daha özet olarak efendimizin ahlakını anlatan başka kitaplar da mevcut

Birşeyin varlığı (eğer varsa) konuşulabilir ama yokluğu üzerine ancak yok diyip geçersin veya laf salatası yaparsın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• En büyük kitap Kur'an dır ve tefsir
    onu takip eden kitaplar HADİS kitaplarıdır (kütübü sitte)
    ondan sonra mezhep kitapları (Hanefi şahfi maliki hanbeli)
    ve bundan sonrada İSLAM İLMİHALLERİ.

senin bahsettiğin kitaplar en son okuyacağın kitaplardır.

0|0
    0|0
  • Uğur koşar tavsiye ederim..
    Heleki onun kitabı Allah de ötesini bırak şiddetle tavsiye ederim..

0|0
    0|0
  • Aklını karıştırma ben yıllarca ugraştım tek hak dini islamdır şaşma kardeşim. kuranın mucizeleri yeter anlayana..

0|0
    0|0
    • ben kendim inanmak istiyorum. başkalarnını annesinden babasından miras geçer gibi islam dinine inananları mantıksız buluyorum. böyle saçmalık mı olur? budist bir ailede doğsa budist olacaklar böyle bir mantık mı var

• Evet öyle bir mantık var öylede oluyor aile çevre insanı etkiler her anlamda dindede ama sen bilmeden körü körüne inanç olmaz diyorsun o zaman oku bak incili söylıyeyim sana hristiyanlıgı 50 çeşit incil kitabı var çok sağlam dedikleri 3 tane kitapları var bunlarda aralarında çelişkili. Ateistler desen bu kadar sistemli bir dünyada hiç bir din ve tanrı inancı yok diyor saçmalık zaten , Yahudilik musevilik daha birçok din var internetten araştır ama şöyle araştır mesala musevilik nedir diye önce sonrada musevilik dogru bir dinmidir yanlış bir dinmidir araştır şu an herşey internette mevcut alırsın cevaplarını ve kısa olur.. Ben sana bütün tecrübelerime dayanarak söylüyorum nereye gidersen git hangi dine bakarsan bak ki ben araştırdım uzun süre gerçek din Müslümanlıktır dogru yoldasın sakın bozma kendini yanlış yaparsın sen yinede bak araştır ögren..

• turan dursun din bu kitabını
    eric van doniken tanrıların arabaları
    tanrı yanılgısı cok duydum ama okumadım
    haa birde ömer hayyamın rübailerini öneririm

0|0
    0|0
  • Bn çok okudum dini kitap butun dinlerin mezheplerine kadar bilirim az çok. İslamda da risalei nurları okudum. ustune tanımam özellikle iman husunda. Ha bn neymiyim şu an deistim.

0|0
    0|0
  • Ali şeriati oku onun üstüne tanımam müthiş bir sosyolog. İranlı bir Kürd ayrıca marks hegel eski tarih yeni tarih herşeyi kapsıyor ama tek bir kitap değil

0|0
    0|0
  • Turan Dursun kitaplarını şiddetli öneririm

0|0
    0|0
    • hangi inancı savunuyor?

• Birşey sorabilirmiyim kaynağı nedeb sacmdece Tevrat

• Sadece Tevrat değil. Ben sana sadece bir bölümünü yolladım. Ve ayrıca Ateistlik sadece müslümanlığı değil bütün dinleri reddetmektir

• Öyle kitaplar okumak seni şeytansı düşüncelere çeker. Ben bir kez okumuştum ve kendime sorular sormaya başlamıştım. Okadar iyi yalanlar uydurulmuşki sorma. Dinimden uzaklaştigimi farkedince yirttim attim * kitabini

0|0
    0|0
  • Düzceli Mehmet kitabını bulabilirsen oku güzel bir kitaptı

0|0
    0|0
  • Risalei nurlari oku. Cok guzel

0|0
    0|0
    • başk başka? hep islam hakkında ezberci bilgilerden başka bir şey okumuyoruz zaten

• Git bak kitap reyonlarina
      Ataistlerin kitaplarida var (Allah diye birsey yoktur) diye.
      okursan dinden cikarsin

• ne alaka ya dinden çıkmak bu mu saçmalığın kitabı diye yazın siz tutulursunuz.

• Sinan Yağmur'

0|0
    0|0
    • Yazamadım mobil sürümden...
      Aşkın Gözyaşları ve Mesneviyi okumanı isterim :)

• Turan dursun'un kitaplarini oku tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • Ateizm olmuştur kardeşim deizm ya da agonostizm daha popüler şimdi:)

• Ateist olunca terörist sayiliyo güzel ülkemde :)) deist daha yumuşak biraz geri çevirmeye uğraşıyorlar eğlenceli oluyo :))

• Zekeriya beyaz- tüm serisi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Recep Tayyip Erdoğan <3 biyografisi harikadır <3

0|2
    1|0
  • Bir Gezginin İnanılmaz Öyküsü- Farhad Kishvery-304 sayfalık bir kitap. zerdüştlük inancıyla ilgili. ortaya nasıl çıktığını akıcı bir dille anlatıyo

0|0
    0|0
  • Ateizmle ilgili bir şey okumak istiyorsan başlangıç olarak çoğu insan Richard Dawkins'in Tanrı Yanılgısı ile başlar, başka güzel kitaplaarıyla devam ettim ve Turan Dursun'a geçmeyi düşünüyorum açıkçası :D

0|0
    0|0
  • od-iskender pala. aslında yunus emre'nin hayatını anlatan bir roman bu ama içinde tasavvufla ilgili şeyler bulabilirsin.

0|0
    0|0
  • Bir gencin feryadı A. Mahir Pekşen ben okudum çok güzel küçük bir kitap islam ile alakalı.. kesinlikle oku :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...