Eurovision şarkı yarışması Türkiye'de neden bu kadar ilgi görüyor?

Eurovision şarkı yarışmasının Avrupadaki izlenme oranı düşük iken Türkiyede bu yarışmanın nerdeyse milli mesele olarak görülmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
1720

En İyi Kız Görüşü

• Şu an Antalyada bir oteldeyim. eurovisionu takip eden tek Türk benm. özellikle Norveçli bir grup var ki 1 haftadır sürekli dillerinde bugün vardı norveç çıktığında çıklık çığlığa izlediler. onların yanı sıra almanlar ve ingilizler de ellernde biraları maç izler gibi izliyorlar. ama benm dışımdaki Türkler biraz ilerimde barda oturup sohbet ediyorlar burayla alakaları bile yok. akşam kurstaydım arkadaşlarım cumartesi gecesi için plan yaptılar eurovisionu sallamadılar. kendimizi aşağılamaya bayılıyoruz evet izliyorum, izlemeyi seviyorum bir norveçli, bir alman, bir ingiliz kadar da hırs yapmış değilim

4|3
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 16

• çünkü milli bir mesele ülkece tek yürek olduğumuz şey sadece bu tür yarışma ve sporlar oluyor bunuda kaybetmeyelim..

1|0
    0|0
  • ülkemizde bu kdr sorun varken belki de bzi millet yapan nadir şeylerden bri olduğu içindr

1|0
    0|0
  • Başka ülkelerde de belki bu kadar ilgi görüyor bilemeyiz. Bu göreceli bir kavram önem veren var vermeyen var

1|0
    0|0
  • seviyoruz

0|0
    0|0
  • Şimdiye kadar dinlediklerim yanında bizim şansımız daha da yükseliyo gibi ama Rus teyzeler kazanırsa da şaşırmam doğrusu.. ama sadece sıradışı oldukları için.. :)))

0|0
    0|0
  • yurtdisinda daha cok izlenmiyor mu:D? bence isvec kazanir bu arada:)

1|0
    0|0
  • artik eskisi gibi degilki 2 yildir hicbir turk eskisi kdr izlemiyor puanlardanda belli oluyor sweden na 12 puan cikti almanyadan almanya tr 8 verdi dusun okadar dustuk normalde 12 punadan asaga verilmezdi

0|0
    0|0
  • çünkü türkiyenin çıkabileceği başka bir platform yok sanat konusunda haa diğer konulardada.

1|0
    0|0
  • Boş insanlarız ondan

0|0
    0|0
  • ruhumuz aç ülkecek :(

0|0
    0|0
  • Izlenme orani dusuk degil

0|0
    0|0
  • türklerin abartma huyundan kaynaklanmaktadır diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • aziz nesin hakliydi.

0|0
    0|0
  • paramızı saçmaya çok meraklıyız

0|0
    1|0
  • keşke başka mevzularda böyle birlik olabilsek.

0|0
    0|0
  • yilda bikere cikiyor iligi ceker tabi

izlene degilde izlemeyene sasiyorum ben

kocamda icitti sizdi oda izlemiyo

1|0
    0|0
    • hem avrupada yabanci cok onlarda kendi kanalinda izliyor kendi dileriyle

Erkekler Ne Diyor 20

• İran, Irak ve Suriye AB'ye girmediği sürece Eurovision'da şansımız yok. Ben bu kadar işe yaramayan komşu görmedim.

0|0
    0|0
  • Çünkü biz TÜRK halkı olarak hiç bir platformda yenilmeyi sevemeyen bir halkız. Tüm dünyaya asırlarca kök söktüren bir milletin torunlarıyız bu yüzden tüm dünya ülkeleriyle nasıl kafa tutabileceğimizi seyrediyoruz. ayrıca bnce Eurovision şarkı yarışması tamamen siyasi bir yarışma olduğundan bir çok TÜRK dünyayla ilişkilerimizi bu yarışmadan çıkarıyor.

0|0
    0|0
  • Kayahan yüzünden =)

0|0
    0|0
  • Bence o kadar da değil, biraz abartılıyor. Birçok ülkede bizden daha çok önemsendiğine eminim.

1|0
    0|0
  • Erkekler güzel kız,kızlar da yakışıklı (güzel) erkek görmek.

Bu şarkı kadar saçma birşey yok.140 milyonluk rusya ile 300 binlik bilmem ne ülkesinin oyu eşit...

0|0
    0|0
  • gereksiz ne varsa takipteyiz

0|0
    0|0
  • gundemı degıstırmek. hiç bi kanal muracaat bıle etmıyor yayınlamaya. boş bişey.

0|0
    0|0
  • yarışmalarda birinci gelme güdüsü...gaza gelme...iddia...ajdar bile über starım diye ortaya çıktı...::D:DD

0|0
    0|0
  • arkadaş anlamıyorum... niye eurovision a b.ktan bişi gibi bakıosunuz.. ya türkiye ülkeler arasında yarışıyor desteklemeyelim mi yani.. neden abartılıyor diosun çünkü kuzey ülkeleri birlik oldugu için bizimkilerde gıcık oluyorlar tek abartı yönü bu

0|0
    0|0
  • Olay şişiriliyor.Her ülke ilgi görüyor.Kendi medyandan takip edince bu sonuc ortaya çıkıyor işte.

0|0
    0|0
  • Rusya nine gönderip Rus cıvırı bekliyordunuz alın size cıvır eğlenin kartını gösterdi. İşin ilginci yamuk yaptı iyilik buldu nineler çoğu ülkeye kitledi..

0|0
    0|0
  • kompleks...

0|0
    0|0
  • bizden başka kimse ciddiye almıyo çünkü.

0|0
    0|0
  • olur mu ya. dünya da ses getiriyor bu yarışma. 6 ay da sıfırdan kristal küre salono inşaa edildi. çok izleniyor

0|0
    0|0
  • Trend. Biz de dun ciktik bara gittik. İgrenc igrenc sarkilar.

0|0
    0|0
  • Milli değerlerimize bağlı bir ülkeyiz. Milliyetçi ruhumuz var. ^^

0|0
    0|0
  • sanatın içinde siyaset var da ondan

0|0
    0|0
  • mıllı duygular debreşiyor da ondan :)

0|0
    0|0
  • tükiyede 10-15milyon izler en fazla. Dünyada 150 milyon kişi izleyecegi tahmin ediliyormuş az mı

0|0
    0|0
  • Beklenti çok yüksek tutuldu da ondan bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...