Muhteşem Yüzyılı izlediniz mi?

Türk dizileri içerisinde belkide en kaliteli yapımdı. Müzikleriyle tasarımıyla ve oyuncularıyla. Geçen hafta kendisi ekranlara veda etti ve açıkcası üzüldüm, çarşamba gününün neşe kaynağıydı. Yabancı dizi sevmeme rağmen her bölümünü dikkatle seyrettim. Şehzade Mustafa, Kanuni Sultan Süleyman ve daha nicesi. Tarihle bağdaşmayan kısımları olsada güzeldi.

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Çok klas bir diziydi, yokluğunu hissedicem :))

0|1
    0|0
  • Çekim kalitesi iyiydi ama anlatılma şekli yanlıştı bence 😕

0|2
    0|0
  • izlemedimm iyiki izlrmemisim vaktime yazikkk gider kaliteli bir tarih kitabi okurum onun yerine

0|0
    0|0
  • ben ilk bölümlerini izledim daha sonra sıktı beni izlemedim o yüzden

0|0
    0|0
    • İlk bölümler saray çok güzeldi sonradan yavaş yavaş herkes ölünce bozuldu :D

• ben zaten sevmiyodum o adamı gebersin

• :D :D

• Meryem uzerli varken onun icin izliyordum:)

0|0
    0|0
  • Sevmeyenler var haklı olabilirsiniz sevmiyorsunuz bizim tarihimizi mahvediyor diyorsunuz ama dizi başlarken hep dedi tarihten esinlenmiştir tıpatıp aynısı olcak demediler.. Soruya cevabıma gelince bende arkadaşlara katılıyorum tarıhımız acısından rezıl ettı bizi ama ki altını çizerek söylüyorum Sadece dizi olarak izledim onu (tarihi dizileri çok severim ) dizi olarak izledim ve harika oldugunu dusunuyorum

0|1
    0|0
    • Teşekkürler aynısı olacak demediler katılıyorum :)

• Tekrar olunca izliycem

0|0
    0|0
    • Başlamış tekrardan gününü unuttum ama saat 8 de yine starda.

• Öyle mi çok teşekkür

• Rica ederim

Erkekler Ne Diyor 5

• Arkadaşım, yapımın çekimi kaliteliydi. Bazı oyuncuları da öyle, fakat tarihi diziye yansıtamadılar. Saçma sapan yerlere çekildi film, yeri geldi tarih dizisi değil de her şey oldu, Türklerin eski zamana açlığını kullandılar kısaca.
    Kimse de demedi ''Ulan Amerika daha keşfedilmedi, mutfakta domatesin işi ne?''
    Kuzu kuzu izleyenlerdi bunlar. Benim için kaliteli değildi, tarihi batırdılar.

0|1
    0|0
    • Çok yanlışı vardı bencede, bazı şeylerde seyirciyi çekmek içindi hep.

• Evet, çekimi ve bazı oyuncular kaliteliydi gerçekten de, parayı aldılar, keyiflerine bakıyorlar onlar için Süleyman ne yapmış önemli değil verilen metni okuyorlar.
      Vardır ya hani, dışı süslü içi boş malzemeler, bence aynı öyleydi.
      Demek istediğim MUHTEŞEM YÜZYIL diyorsun açıyorsun tarihte hiç yaşanmamış HÜRREM DİYALOG'larını izliyorsun. Vezir midir nedir bir kere Padişah'ın kardeşine yazmıştı bir ara ya, ne alakası var, kafan direk gider.

• İlk bölümlerde yani şu ilk sezonda gerçekten benzetmeye çalıştılar olmadı, sonra dizi tuttu dediğiniz gibi iş paraya döndü, ve sonra tarihe ayak uydurdular ama yinede eklemeler çıkartmalar oldu. Ama zaten tarihten ilham alarak kurguladık dediler ve seyirciyi kendilerine çektiler. Eğer demeselerdi işte o zaman tarihle hiç uyuşmuyor damgası yerdi.

• Bu film sayesinde Kanuni Sultan Süleymanı mahkemeye verdi lan adamın biri Şehzade Mustafaya yaptıkları için. filmi izledim çok etkilendim diyo bide gerizekali.

0|1
    0|0
  • izlemedim

0|0
    0|0
  • Izlemedim kanald show tv ve buna benzer aynı bokun laciverti kanalları izlemiyorum trt yi beğeniyorum

0|0
    0|0
  • hayır izlemedim ama hürremi biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...