Yahudilerin neden zengin ve dünyaya hükmediyor? ve müslümanlar neden fakir?

dünyayı inceliyorum müslümanların hep fakirlik içinde olduğunu görüyorum.
anlatılanlara göre haz ebu bekir karnına taş bağlıyormuş açlıktan.(güzel bişey gibi övünerek anlatıyor hocalar)
hakbuki bu müslümanların acizliğini göstermez mi?
yoksa ben mi yanlış düşünüyorum

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle bende bir yahudiyim ve bende zenginim. Ama zenginliğimi elde etmek için çok çalıştım. Müslümanları eleştirmek bana düşmez ama yanlışlarınız bana göre şunlardır:
    1-Eğitime önem vermiyorsunuz.
    2-Sürekli çalıp çırpma derdindesiniz. Anlık zenginlik sizinkisi. Oysa zenginliği vurup kaçma ile olmaz. Zenginlik birden elde edilmez. Brine gebe kalınarak elde edilmez.
    3-Anı kurtarayım diyorsunuz.
    4-Mezhep kavgalarınızı bırakın.
    5-Hedefiniz yok. Haliyle süreçte yok.
    6-Yaratıcı değilsiniz. Size göre yaratmak Allah'a mahsus. Oysa yaratan bize bu aklı kullanalım diye vermiş.
    7-Uçkurunuzu çok seviyorsunuz. Tamam o da lazım ama biraz geri plana alın lütfen. Kitabınızda da zaten bu konuda dikkatli olmanız gerektiği yazıyor.
    8-Müslümanlardan çok zeki insanlar çıkıyor maalesef zekaları ve fikirleri çalınıyor. Bence yaratıcı kişileri değerlendirin. Sizi onlar ayağa kaldıracak.

2|1
    0|0
    • Gizli kullanici benim yerime yazmis zaten yazacagini

• Çok teşekkür ederim. Tekrar tekrar okudum yazdıklarını. İnşallah uygulayacağızda.

• Ben teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

Kızlar Ne Diyor 4

• ben de öyle düşünüyorum ikimiz de yanılmıyoruzdur :D

bir de yahudiler çok zeki, kendileri en sevdiğim kavimdir. tanrı çocukları olduguna inanmayalım da napalım

0|1
    1|1
    • zeki olma durumu aslında zenglinlikle alakalı bir durum.
      araştırma geliştirme yapmak için maddi imkan gerekli. zenginlik onlarda olduğundan yol katedebiliyorlar.

• yooo... doğal seleksiyon diyelim
      bu adamlar o kadar zorluk yaşamış ki kalanları zaten en zekileri

• Yahudilere karşı tavır alındığından beri yahudi çocuklarının kendi hayatlarını secme şansı doğmadı. başarılı olmak zorunda hissettiler kendilerini.

2|1
    0|0
    • başarılıyı taktir ettim herzaman. ama bizler daha çok laik iz bu başarıya. yönetmek bizlere daha çok yakışır.

• Aynen cok katiliyorum yorumuna zorundalik hissettiklerinden bu sekildeler japonlarin deprem için neler neler bulduklari gibi

• Biz istiyoruz sadece. onlar bunu yapmaları için yetiştiriliyorlar.

• Yahudiler birlik olabiliyor akıllılar.
    Fakat müslümanlarda o yok...
    Yahudilere bağlılar. Müslümanlar kendi kendileri ile savaşıyorlar..

0|1
    1|0
    • birbirlerine düşürüyorlar onlarıda ne yazıkki

• diktatörü sevenler çok fazla ama o kesimde. sebep o galiba.

• diktatörü sevenler dış ülkeleri zengin ediyor

• Alllahimmmm benim aşkitomu profiline koymuş bu ne cürret?

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Yahudiler İlk Başından Beri Ticaret İle Uğraşır Eğer Araştırman Var İse Özellikle Yapılan Katliamlardan Sonra Bu Sanayi Devinde'de Geçerliydi Yanlışım Yok İse ALışverişi Kendi Aralarında Ucuza Yaparlar (Dışarıya Para Kaptırmamak İçin) Ve Satışı Yabancılara Yaparlar Örneğin, Ben Fabrikatörüm Ve Hammaddeye İhtiyacım Var Ve Hammaddeyi Benden Olan Yani Bir Başka Yahudiden Alıyorum Ve Bu Şekilde İkimizde İşini Görüyor Ve Diğerlerine Kaznadırcağıma Kendime Para Kazandıyorum Mantığı Var Bu Şekilde Gelişmişlerdir...

Ama Arap Ülkelerine Bak Petrol Rezervlerinin En Büyük Gücü Arap Ülkelerinde Ama İşleyemiyorlar Bile Doğrudan Dışarı Gönderiyorlar, Bugün Japonya'da Bir Volkanik Ada Olmasına Rağmen Petrol Yok Dışardan Ham Alıyor Ve Dışarıya'da Petrol Satıyor..! Bizimkilerinde İçinde Birlik Ve Beraberlik Olsa bir Yerlere Gelirlerde Toplu Bir İt Sürüsünün Önüne Atılmış Kemik Gibi Herkes Birbirine Saldırıyor..! Al Suudi Arabistan Anlaşma Sebebi İle Amerika'nın Onu Korumasına Karşılık Yılda Verdiği Petrolün Haddi Hesabı Yok..!

Bugün Tarihe Baksan Filozofundan Tut, Büyük Ve Zenginlerin Çoğu Mutlaka Yahudi Kökenlidir Ve Bugün Amerika Ve Avrupa Borsasına'da Hakimler, Amerika'yı Bile Tehdit Edebilcek Potansiyelde..!

0|1
    0|0
    • demek ki islam birliği fikiri yanlış. burdan o çıkıyor.
      doğrumu anladım kardeşim?

• İslam Birliği, Açıkcası Bugün Pek'de Olcağını Sanmıyorum Din Kardeşiyiz Deseler Ordan Yırtarlar'da...
      Müslümanın Müslümanı Öldürüp Her İki Taraf'ta Kendi Ölenlerine Şehit Diyecek Kadar Ahmak Bir Düzen'de Ne Birliği Olabilir'ki..!
      Aslında Uygulansa Gerçekten Çok Büyük Bir Güç Ama Malüm Günümüz, Geçmişe Bakarsan Osmanlı'nın Geniş Sınırlarının En Büyük Etkeni İslam Birliği Olmasıydı, Yoksa Çanakkale'de Arap'ın Ve Diğer Müslüman Milletlerin İşi Ne Arabistan'dan Kalkıp Gelecek..!

Sağ'cı Değilim Sosyalistim, Birlikten Güç Doğar Mantığı İle Bağdaştırsak Yeterli...

Bu Arada Cevabına Yanlış Diyemem, Sadece Uygulanamıyor Diyorum..!

Kaldı'ki Zamana Ayak Uydurmaları Gerek..!
      Eğitim, Bilim'den Uzak Bir Sistem Ne Kadar Birlik Olursa Olsun Yıkılmaya Mahkumlardır, Osmanlı'nın Rusya İle Olan Bir Savaşında Yüzbinlerce Osmanlı Ordusu Bir Avuç Rus'a Yenilmişti Çünkü Birinin Elinde Kılıç Kalkan Diğerinin Elinde Tüfek...

• haklısın. bizler türkiyedeki birlk ve beraberliğimizi ortadoğu ülkelerine de ulaştırabildiğimiz her yoldan ulaştırmalıyız. önce barış olmalı. sonra istikrar.

• iyide o dönemde zengin müslümanlar da vardı fakirlerde. zengin kafirler de vardı fakirler de böyle bir kıyaslama saçma olur. ikincisi her görülen dibin bir yükselişi olur elbet. atalarımız bizi bu günlere ulaştırabildiyse onların sabırları ve azimleri sayesinde oldu bunları da unutmamak lazım. her şeyin bir sebebi vardır.

0|1
    0|0
    • doğru haklısın kardeşim. ama daha iyi olmak için yeni fikirler edinmekte bizim işimiz.
      biz müslümanlar zenginliği elimize geçirmedikçe (müslüman katline devam)

• aynen öyle herkes yeni bir fikir bulsa en azından ufak ta olsa bir girişim yapsa kendi işini kursa bunun ülkeye faydası büyük. ama bizde o azim yok işte herkes karnımı doyurayım diye bakıyor. hoş haksız da sayılmazlar insanlar neler çekmedi ki. Türkiye yeni yeni yükseliyor çünkü genç nüfus daha yüksek imkanlarda yetişebiliyor artık o yüzden attığımız her adımın vatan için de önemi büyük olduğunu unutmamak lazım. kendimiz için ne yaparsak vatan için de o derece katkıda bulunuruz. o yüzden tembelliği bırakalım işimizi iyi öğrenelim ki daha yüksek mevkiler için çabalayabilelim.

• aynen haklısın. çalışmaya ve teşvike devam inşallah

• Sebebini söyliyim. şu an dünyada geçerli olan para birimleri neler. En başta dolar sonra euro felan. İngilterede paunt. Kısaca hep yahudi paraları. Müslümanların dünyada geçerli olan bir para birimi var mı. Dünya çapında geçerli olan? Yok. E dolarla euro yahudi parası ve kim basıyor bunları. Yahudiler. Adam zaten istediği kadar basabiliyor niye fakir olsun. Sudi araplara yeşil kağıt verip petrolünüde alıyor. Dünya çapında geçerli paran varsa ve bunu kontrollü olmak kaydıyla sen basıyorsan zaten fakir olman imkansız. Sen basıyorsun çünkü parayı :)

0|1
    0|0
    • o paraları bizim basmamız lazım demek ki kardeşlerim. bunun yollarını aramalıyız sanrım

• şu an batıya gerektiğinde kafa tutacak tek ülke İran konumunda. Biz ne yazık ki Avrupa birliğine gireceğiz diye köle olduk. Türkiye'nin siyasetini çok yanlış buluyorum çok. Yeni nesil bilinçli yetişiyor ama. Tam bağımsız köle olmayan bir Türkiye olur umarım :)

• inşallah. yönetmenin birinci kuralı zenginlik. bunu gelecek nesillere de aktaralım. sadece kendimize yetecek kadar olması müslüman alemini kurtarmaya yetmiyor.

• Ustun insanlar. Cunku beyinlerini kullaniyorlar ne kadar kotu olursa olsun izmirde karsilastim gunah cikarmak icin tuz yiyorlar isleri saglam on emire uyuyorlar bak ben muslumanim ama yasa yamiyorum mutluluk var herseyleri saglam ustun insanlar bana gore

0|1
    0|0
  • adamlar bin yıldır, zengin olma çabasında ve ülke kuruma düşüncesinde
    adamlarda daha ffazlası var teknolojinin tivaretin babası
    biz ise kardeş demeyle islama sadık olduğumuzu düşünüp islam içim bilim bile yapmıyoruz...

0|1
    0|0
    • bir duyuma göre yahudiler ilk iş ticareti öğretiyorlarmış çocuklarına.

• izledim kardeşim. videoya göre , anladığım kadarıyla zengin olan kısım halk değil bir örgüt grubu sadece. o örgütte de değişik ırklar mevcut.
      karışık geldi biraz, içinden çıkılması zor bir durum.

• bence o kadar değil bir grup var ve kendini zenginleştiriyor bilim adamların kendine çekiyor
      bilimle istediğini yapmaya çalışıyor
      dünya zengini bir markalara baksa hiç sahibini gören var mı bir facebook sahibini gördük değil mi?
      bilimle savaş yapılıyor artık... savaşmadan önce kafaları düşünceleri değiştiriyor

• Allah müslümana değil, çalışana vereceğini kuranda söylüyor, ki olması gereken de budur, sadece safını tutana el uzatan bir yaratıcı mı? Mantıksız.

Müslümanlar çalışmaya başladığında devran dönecek.

0|1
    0|0
    • islamiyet dünya malına hırs etmeyin diyorbence müslümanlar onlar çalışmıyor. çalışmayacaklarda sanki.

• Adaleti sağlayan kaç yahudi gördün?

• onları ticaret yaparken gördüm, başkada hiç görmedim.

• Dunyayi gereksiz saydikca daha coook ezilirler kafir saydiklarinin altinda,,, bunun muslumanlikla alakasi yok ama maalesef durum bu

0|1
    0|0
    • dünyayı gereksiz saymanın asıl nedeni nedir peki? ben islamı yanlış öğrenmekte buluyorum.
      geçinicek kadar malım olsun yeter anlaşıyışı bence sebebi.(sadece kendini düşünmek yani) çok malı napıcam kefenin cebi yok der çoğu müslüman. gelecek müslüman nesili düşünen yok gibi.
      allah verir rızıklarını demişti bir keresinde camideki dede.

• Cogu zarar azi karar derler,, cok verip azdirma diye dua ederler ama az olan da azdirir bilmezler,, tembelligin kilifini muslumanlik sayarlar geri kalip ezildiler mi Allah tan derler,, Alaah herseyi bilir deyip Allah a sinamayi da yakistirirlar,,, fatiha suresi istemek degilken sonunda amin derler,,, bu uzar da gider

• Müslümanlar mezhep savaşı yapmaktan kafaların kaldırırsa zenginleşebilirler

0|1
    0|0
    • fakirlik itiyor o savaşlara bence.
      nasıl ki fakir karı koca kavga ediyor (yoğunlukta-istisnalar hariç)
      o da öyle şahsi fikrim.

• ordada haklısın.. ne yapmamız lazım peki?

• Eğitim en önemlisi

• Acizlik değil iyi bir şeyde değil. ://

0|1
    0|0
  • Ummetimin kismanmayacagini bilseydim israilogullarinin ahir hayatta her tuttugunu altin yapardim efendimiz yani bu dunyada zevk şaşa hersey serbest birakilan tek dindin cunku obur dunyalari yokdur

0|0
    0|0
    • kimin öbür dünyasının olmadığını bilemeyiz ki kardeşim. bizler adaleti yaymak, huzuru getirmek için zengin ve güçlü olmalıyız.
      (kendimize yeticek kadar değil, müslümanlara yeticek kadar zengin olmalıyız)

• Tabiki bilemeyiz ama biz bilemeyizz bunu biz degil efendimiz a. s soyluyor biliosun onlarda kardesler arasinda iliski bile serbest bu dunyada hersey serbest birakilmis

• her din içinde ahlakı kötü olanlar var olabilir.
      bizlerde gerçek bir örnek toplum olmayı arzuluyoruz.
      ama örnek olmanın yanında yönetim gücünüde elimizde bulundurmak istiyoruz ki bu örnek kültürümüz yaygınlaşsın dünyaya.

• çünkü onlar ahireti değil dünya hayatını seçmişlerdir. derin dini meseleler bunlar

0|0
    0|0
  • Bir ayet vardı tam hatırlamıcam Biz onlara mal mülk verirz ki günahları daha çok artsın diye öyle bişeydi sanırım o hesap yani

0|1
    0|0
    • tövbe süresi-55
      Onların malları ve çocukları seni imrendirmesin. Allah, bununla ancak onlara dünya hayatında azap etmeyi ve canlarının kâfir olarak çıkmasını istiyor..
      bu ayeti kelime dediğin sanırım kardeşim.
      ama bence bu ayetler yanlış anlaşıldığı için fakirlik müslümanlarda.
      yönetmek için önceden kılıç ve cihat vardı. şimdi ise zenginlik.
      dönem değişti. bu değişiklikleri farkedip uyum sağlamak gerekli değil mi

• Haklısın tabi müslümanlar biraz tembel bununda etkisi var. Aslında çok çalışan kazanıyor bu dünyada.

Yükleniyor...