Bakalım kaçınız sofra adabını biliyor?

İftara ya da akşam yemeğine misafirleriniz var diyelim. Tabakları koydunuz. Peki ya çatal, kaşık, bıçak? Bardaklar nerelere koyulur? Tabağın sağına mı soluna mı? =)

0|0
1|17

En İyi Erkek Görüşü

• bu burada bır kac kelıme anlatılabılecek kadar kolay bır mevzu degıl sofra adabı hakkında kıtaplar yazılabılır, sofrayı kuran mukemmel bır sofra hazırlamıstır eksıksızdır, oturusun kasrısnıa yemek yerken kusarsın!!! bır okuzdur karsındakı cunku gevıs getırıyordur agzından sesler cıkıyordur hırıldıyordur hatta.. sofra adabı bambaska bır kulturdur, belırlı bır yasa kadar edınılmemısse o saatden sonra oldukca zordur

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

• Bunun çok incelikleri vardır. Senin soruna gelince. Bıçak keskin yeri uce gelecrk sekilde sağda, çatal solda olur. Su bardağı sol ön tarafa konur.

Kaşık sadece çorba için kullanilir. Çorba bitince kasenin içinde bırakılır. Garson alıp götürür.

Yemege devam ediyorsaniz, Tabakta çatal ve bıçak ters V şeklinde bulundurulur. Ornegin ikisinide saat 7-8 yönünde yanyana koydunuz. Garson yemeginiz bitti diye tabaginizi alıp gider, peşinden bagirirsiniz, gülünç duruma dusersiniz.

1|0
    0|0
    • Bicagin keskin yeri içe gelecek, Su bardağı tabağın sağ ön tarafında olacak. Yazarken yanlış yazmışım.

• Yemişim sofra adabını çatalın kaşık bıçağın adabımı olur benim millet olarak kendi adabım olmayacak batının adabını alacam çatalı sola koyup sol el ile yemek yedirecem yiyecem peh

0|0
    1|0
  • gerçekten çok önemli bir şey hadi iftara kadar bunu tartışalım :D

0|0
    1|0
  • Bızde oyle bısı olmaz kanks ortaya konur herkes alır kendı onune ne lazımsa ^^

1|0
    0|2
  • Valla bizde öyle şeyler yok. Bizde tepsinin içine yemekler konur herkes alır :D

Masada da yemeyiz sofra bezi neyimize yetmiyor ki :D

0|0
    0|0
  • çatal ve kaşık sol, bıçak sağ diye biliyorum. Yemeğini bitirdiğin zaman da çapraz koyuyosun (nasıl olduğunu biliyorum ama saat olarak yönünü söyleyemiyorum :D.

0|0
    0|0
  • Tabağın içine koyacaksın. Çatal ve kaşık yeter. Et yoksa bıçak da lazım değil. Tabağa bişey koyacağın zaman al içinden koy kenara! -.-

0|0
    0|0
  • misafir ev sahibinin büyüklüğünü bilir

0|0
    0|0
  • kapıdan gırerken ellerıne verıyomm

0|0
    0|0
  • valla biz genelde çatal kaşıığı falan masaya koyuyoz ama umarım yanlış değildir

0|0
    0|0
  • Sofra adabiyla ne alakasi var Çatal saga kasik olmaz önce sola bucak suda sağ capraza

1|0
    0|0
  • sağına

0|0
    0|0
  • Bicak ve kasit sag tarafa konur, bardak da sag tarafa bildiklerim bu kadar ^^

0|0
    0|0
  • Sofra candır.

0|0
    0|0
  • Yemek bulabildiğim için seviniyorum ben başlarım çatalın sağda durup durmamasına ya. s

1|0
    0|0
  • ortada bır tencere onumuzde kaşıklar tabağı bardağı hak getıre su şişeden.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...