Yaşadıgınız şehirin veya memleketinizin en meşhur şeyleri nelerdir ?

Evet soru Başlığında Belirttiğim gibi Yaşadıgınız Şehirin veya Memleketinizin en meşhur şeyleri nelerdir ? Benim Çankırı.. Çankırının Tuzu meşhurdur.

0|0
15|25

En İyi Erkek Görüşü

• Saat Kulesi, Kadife Kale, Meryem Ana Evi, Kültürpark, Efes-Bergama Antik Kentleri, Balçova Kaplıcaları, Kemeraltı Çarşısı, Çamaltı Tuzlası ve Kuş Cenneti, Çeşme Kalesi, Kordon Boyu, Asansör, Kızlar Ağası Hanı, Birgi Çakırağa Konağı, İzmir Köfte, Lokma ve Kemalpaşa Tatlıları, Foça, Çeşme, Seferihisar, Selçuk, Alaçatı Turizm Merkezleri yazmak zor geldi netten aldım :)

1|0
    0|0
    • hava atma tarçınlarım =D

• areni son cevapladığım soru senle alakalı bakmak istersin :) değerli soran geicek olursan izmire haber et en güzel şekilde seni gezdiririm hiç sıkıntı olmaz . senle de kuşadasına gider gazi beğendi de çay içir taşsız deniz de yüzeriz bunların üstüne karşıya da yemek yer. bornova da içmeye gideriz :))

• Şirince'miz nerdeee :D

Erkekler Ne Diyor 24

• bizim ki bu

link

1|0
    0|0
  • Dogma buyume Istanbulluyum.

İstanbul gercek yerlisi pek azdir ve o yerlilerin yemek e tarihi eserleri cogu kisi fark etmez ozumsemistir ( Rumlar Ermeniler Museviler... ) .

Memleketim Adiyaman.

Dunyanin en iyi uzumleri

Ters Lalesi

Turkiye nin tek pramidi hatta dunyada dagin tepesini tiraslayip 100 metrelik pramit yapilan benzeri olmamis icine girilmemis talan edilmemis olmasi ve bircok gizem icermesi kadim ilahi bilgiler basta olmak uzere.

Pramit gizlenmesi icin disi Firat Nehrinden cakil taslari daha tasinarak pramitin disini tamamen kaplanmistir amac gizlenmesidir.

Kommagene Kralligi nin eseridir. Tarihi acidan Isa dan oncesi ve sonrasi donemlerde yasamistir.

Dagin tepesindeki Dev heykelleri ve Dogu ve Bati ya bakmaktalar. Dogu tarafina bakan kisimda Sunak vardir ve Nevruz kutlamalari yapilirdi Zerdust Dinin eserleridir.

Tumulusunde Aslanli Hosorkop dunyanin en eski horoskopudur ve o horoskop dakika cinsinden ani belirtmesi biliminsanlarini ve tarihcileri sasirtmasi ile de unludur.

Petrol eskiden daha cok cikartirildi şu an azaldi ama petroluyle de meshur denilebilir.

Adiyaman hakkinda bilmedigim kendine has unlu veya has seyler de olabilir.

0|0
    0|0
  • Bi laf var ve çok hoşuma gider. Sorunuzun görünce aklıma ilk o geldi ve tesadüfen de bakın siz de Çankırı 'lıymışınız. Zini eksik kalan sorunuzun tamamlayayim. Cankirinin tuzu, tozu ve karısı meşhurdur :-D. Tuz la tozu anladım da karı ne hikmet onu anlayamadim:-D

0|0
    0|0
    • Hey allahım :)) Kısa ve öz cevap verdim genel olarak ilçelerininde meşhurlarınımı sayayım :D neyse teşekkürler :)

• Sadece espriydi. Ama çok hoşuma gidiyor yaa. :-D

• adanalıyım salgam bici bici sırdan mumbar acılı kebab ama mersındeyım sımdı ciğerı meshur buranın 5 yıldız verdım :)

0|0
    0|0
    • :) adana mersinliler hep bana denk gelir anca ya :D

• Sevemedim ondan

• hmm olabılır ama artık benden sonra seversın insallah :) ve ayrıca bır ınsanın kotu olması onun sehrıne baglamamak lazım dımı hem adanalıyım deyıpte doğudan gelenlerde var karıstı zaten mersinde biraz oyle gıbı

• Memleket:59 ne yazsam bilemedim.

0|0
    0|0
  • Yabancı karılarla evlenme oranı yüksek bir cografyada yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • kızları güzelmiş, duy da inanma :(

0|0
    0|0
  • Köpeği ve koyunu meşhur aynı zamanda etli ekmeği ve madımağı.

0|0
    0|0
  • Rus ve Alman Domatez Portakal = Antalya :D

1|0
    0|0
  • köfte ekmek tereyağı bil bakalım neresi

0|0
    0|0
  • Mersin-Tantuni/cezerye/kızkalesi/cennet cehennem/yoğurt/turunçgiller

0|1
    0|0
  • nyc. neleri meshur. dengesizligi, dunyanin baskenti olusu, sanat dunyasi, karmakarisik zor ama vazgecilemeyen yapisi, binalari, tarihi, central park basta olmak uzere bir cok parki, lagim fareleri , little china si ...

0|0
    0|0
  • osmaniyeliyim. fistik.kebap.salgam.bici meshur

istanbulda yasiyorum.

cennetmi cehennemmi anlamis degilim:)

0|0
    0|1
  • pişmaniye

1|0
    0|0
  • kokareç...:)

0|0
    0|0
  • Kebap şalgam üstüne bicibici

1|0
    0|0
  • göztepe spor klübü:)

0|0
    0|0
  • gümüşhane... elma ve de pestil-köme

0|0
    0|0
  • rus salatası asdfghjkl :DD::D:DD:

0|0
    0|0
    • dedn aklıma ne geldi arkadşlarım çok sever bu salatayı ama rus değil orosbu salatası derler :DDD

• fıstık

0|0
    0|0
  • köftesi, rakısı, bir de kirazı

0|0
    0|0
  • istanbul trafik akşam 11 de ofisten çıktım saat 01:30 da evdeydim

0|0
    0|0
  • Tantuni 3<

Kerebiç3<

0|0
    0|0
  • kayısı-ceviz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• Mantısı, sucuğu, pastırması meşhurdur.

1|1
    0|0
  • domatesi meşhurdur,peynir helvası meşhurdur,şeftalisi meşhurdur,mandıra peyniri meşhurdur, hep yiyecek şeyleri meşhurdur.

0|0
    0|0
  • Boklu körfezi.

2|0
    1|0
  • adana kebap :mismis:

şalgam :hüp:

içli köfte :yirimki:

özledim ki =/

1|0
    0|0
  • ciğeri meşhur ;)

0|0
    0|0
  • hellim mesela
    güzeldir tadı

0|0
    0|0
  • Yasadigim sehir krep ve galetlerile meshurdur. Memeketimi bilmiyorum pek bi corbasi var tutmac cok lezetlidir.

0|0
    0|0
  • bursa-

iskender

cevızlı ekmek

kemalpaşa tatlısı

cantık

tonton

patateslı tantunı

tahınlı pıde

pıdelı kofte

kestane sekerı

papara

0|0
    0|0
  • koyunu ve kedisi meşhurmuş ankaranın ahuaha

ne beklenir ki zaten

0|1
    0|0
  • tantuni humuz cezeryeee kerebic ve mamül :)

0|0
    0|0
    • Ne çok Adanalı varmışş :) Tantunıı çok güzell

• evett bmbaşka ttlar var çukurovada sen nerelisin :)

• Çankırı :))

• erkekleri homo oluyormuş :))

1|0
    0|0
  • istanbul'da yaşıyorum. trafiğimiz meşhurdur... :))

0|0
    0|0
  • ankaralı namık meşhur

ayrıca ankaralı yasemin,hatice,süleyman diye uzayıp giden bi kafile var

0|0
    0|0
  • muğlanın bodrumu var

0|0
    0|0
  • Istanbulun herseyi meshur hangisini desem bilemedim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...