Sizce Okumak mı İzlemek mi?

Sizce Okumak mı İzlemek mi bence okumak ama bazı Filmler kitaplarından daha güzel oluyor diye düşünüyorum, özellikle Yüzüklerin Efendisi serisi

• Okumak
    71% (5)33% (3)50% (8)Oy Ver
  • İzlemek
    29% (2)67% (6)50% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Bence önce okumak sonra filmini izlemek. Mesela şöyle bir örnek vereyim Khalled Hosseini'nin Uçurtma Avcısı diye bir kitabını okumuştum. Kitabı bitirdikten sonra çok beğendim ve etkisinde kaldım. Daha sonra kitabın filminin olduğunu öğrendim ve filmini izledim. Açıkçası filmi beğenmedim kitabın yanında film oldukça sönük kalmış. Yani buradan şöyle bir çıkarım yapmak gerekirse eğer ki ben Uçurtma Avcısı'nın filmini önce izleseydim filmi beğenmeyip kitabını okumadım ve bu muhteşem eserden mahrum kalmış olurdum.

1|1
    0|0
    • Katılıyorum bende. Ama ben Yüzüklerin Efendisinin kitabını okuyup sonra filmini izlemiştim gerçekten filmi daha güzel geldi baş yapıt resmen. E istisnalar olucak tabi :)

• Yüzüklerin Efendisi bir başyapıt aynen katılıyorum sana ama kitabını okuma fırsatım olmadı :)

• Tavsiye ederim :)

Kızlar Ne Diyor 5

• okumakk..

0|1
    0|0
  • Kesinlikle okumak. Hiçbir film kitabı kadar güzel değil bence.

0|1
    0|0
  • Bak bir kitap olur. O kitap çok begenilir filmi yapılır ama kitapla aynı tadı vermez

0|1
    0|0
  • Okumak

0|1
    0|0
  • Okuyup olayı kafanda canlandırmak ayrı bi' tat veriyor. Olayın içinde oluyorsun..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• görsel daha etkileyici

0|1
    0|0
  • Okumak

0|2
    0|0
  • okumak her zaman daha etkili olur evet filmler diziler göze hitap eder ama okumada ki naifliği geçiremez bana kalırsa karşı tarafa

0|1
    0|0
  • yüzüklerin efendisini önce izlemiştim, fakat kitabını daha sonra okumama rağmen soluksuz okudum ve çok daha heyecanlı geldi..
    sahneler cümlelerin yerini doldurmuyor

0|1
    0|0
    • Benim gibi ilk kitabını okusaydın boyle dusunmezdin emin ol :)

• diğer yorumlarına göre aynı fikirde olmamız gerekmiyor muydu..
      yani bende okumak diyordum :)

• Tamam bencede okumak ama Yüzüklerin Efendisi için aynı seyi düşünmüyorum.

• izlemek ya ben okurken kendimi veremiyom hissedemiyom ortamı

0|1
    0|0
  • İzlemek

0|1
    0|0
  • Okurken aldığım zevki hayalimde canlanan olayları hiç bir kitabın filminden almadım.

0|1
    0|0
  • izlemek daha iyi

0|1
    0|0
Yükleniyor...