Bu kadar güzel müzik yapan ve söz yazzan düş sokağı sakinlerinin?

Bu kadar güzel müzik yapan ve söz yazzan düş sokağı sakinlerinin ülkemizdeki dinlenme oranı neden düşük anlamıyorum.. şarkılarının soyut oluşu ve anlatmak istediğini anlamamaktan mı... oysa sözler bulmaca gibi , keşfedince altında yatan anlamı bir müziğin yanında bir kez daha zevk alıyor insan... hüzün kovan kuşu , seyyah , su düşleri , kopunca birbirimizden.. bunlar güzel şarkılar.. ayrıca bir son konserine gittiğimde murat çelik bana çıkışta caminin yerini sormuştu.. bu kadarda efendi insalar.. ki sözün özü sanat anlayışı kalmamış memleketim insanında.. sizin düşünceleriniz nedir.. neden böyledir durum..

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• Fırından ekmek almaya gitmiştim. Selamün aleyküm dedim içeri girdim. Yaşlı kurt amcam çalışıyordu gençten birde yardımcısı. Hoşgeldiniz buyrun dedi yaşlı kurt. Duraksadım gençten elemana döndüm ve 3 ekmek istedim. Bana, eskiden ekmek ustadan istenirmiş dedi. Bir adap imiş. Bir saygı bir anlam ifade edermiş dedi. Hak verdim elemana ve çok şeyden taviz verdik çok değer bilmez hale geldik dedim.

Ustanın emeğini anlamak gerek pek tabi. Sıcacıl ekmeklerimi aldım ve selam verip ayrıldım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir sürü gereksiz varken onlara sıra gelinmemesi normal

0|1
    0|0
    • yani bu bir keşif meselesi değil mi.. insanın bir kişiliği olur ve ona göre yaşar ki müzik de bri nevi iç dünyanın ve estetik olan tarzın yansımasıdır...

• Güzellerin talibi az olur. Bunu kötü bir durum olarak algılamak bence yersiz.

0|1
    0|0
    • ne için güzelleirn talibi olmaz peki?

• Popüler kültür ve ana akım medyanın göz boyamışlığından.

• bir de güzeli anlamak zordur... insan beyni tembelliğğe yönelimli olduğu için biraz çalıştırmak ve sanatsal yani estetik yanı anlamak zor oluyor.. bu yüzden güzeli görmek de zor oluyor... ne dersin

• Bence çok tanınmamalılar. Düşünsene bir Demet Akalın, Serdar Ortaç gibi tanındıklarını.. Herkesin ağzında olur şarkıları. Bence bu kadar tanınmayı da istemiyorlar. Öyle olsa bizbizelikten çıkar çünkü. Bu sefer ben dinlemem.

0|0
    0|0
    • şöyle bir durum söz konusu ama... baktı ki insanlar düş sokağı sakinleri gibi en azından sanat yapıyor bu sefer her şarkıcı türkücü vs kimse artık onlar.. onlar da işin sanat kızmına yönelmeye başlayavaklar.. bu bizbizelik iyidir de yeni akımların oluşmasına da ses çıkarmıyoruz...

• hoşlandıgım tipler değil onlar benim.

0|1
    0|0
  • hüzün kovan kuşu gelmiş gecenin yanagına konuvermiş ay yüzlü aşık şarkıma karşlık vermiş ;))) valla uzun zamandır dinlemiyodum iyi oldu bu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Millet olarak kültürümüze pek uyuşmadıgı icin gerek reklam gerekse talepsel olarak fazla göz önünde bulundurulmuyor. bu da seyirci kaybı tabi. ama iyiki böyle, ele ayaga düsücegine belli bir kitlesi olsun yeter

0|0
    0|0
  • sesinin erkek gibi değilde kız gibi çıkışından yoksa şarkılar güzel :)

0|0
    0|1
    • ailende bayan varsa bir de onları dinle :) .. onların sesiyle aynıysa en iyi cevap seçeceğim bunu ;)

• http://www.youtube.com/watch?v=18jc99g4YWI

hüzün kovan kuşu gelmiş gecenin yanağına konuvermiş sözlerinden sonra dikkat biraz dikkat

• tenor , bariton , soprano ve mezzo soprano seslerinden anlamayan Türk gençliği :) ya da arap gençliği mi desem bilemedim.. damarlardaki asil kanmışta falan da filanda hikaye ;)

Yükleniyor...