Kendimi geliştirmek için önerileriniz ndir?

kendimi geliştirmek için entellektüel olmak için olumlu düşünebilmek için daha iyi kendimi ifade edebilmek için neler yapmalıyım?

Güncellemeler:
yorum yazan herkese teşekkürler çok yardımcı oldunuz:)

0|1
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel ifade edebilmen için kendini bir diksiyonun olmalı yoksa da dersini alabilirsin. Felsefe genel kültürlü kendini geliştirirsin. Aşağıda diyen gibi tek açıdan bakma cahiller ancak öyle yapar. Olaylara bir çok açıdan bakıp yorum yapabilmeye bak. Kelime dağarcığını geliştir. Eğer konuşulan bir konuda fikrin yoksa internet başındaysan hemen araştır öğren sonra o konuyla ilgili konuş. Öbür türlü cahil cahil konuşma bilmiyorsan fikrinde olmasın. Herneyse bunlar yeterli olur. İlgi alanlarına yönel hep. O konulardaki herşeyi öğrenmeye çalış.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Diksiyon kursuna gitmen gerek etkili iletişim için

0|0
    0|1
    • daha evvel gitmiştim teşekkürler;)

• ya kelime anlamı geniş diye onu tercih ettim yoksa kendini geliştirmede diye bilirsin;)

• Biraz kültür mantarı olman lazım. Misal her konuda söyleyebilecek bir kaç sözünün olması gerekir :)

• Her türlü "piyasa"dan uzak durarak... Piyasa film, piyasa kitap, piyasa haber, piyasa mekan ile beynin uyuşur, özenti bir tipleme olursun. Gerçekten farklı ve özgün tarz sahibi insan olmanın başka yolu yok

0|0
    0|0
  • önce kendine güvenmelisin, eğer attığın her adımı korkarak yapıyorsan unut, her konuda değil, bir konu üzerinde profesyonel olmaya çalış, müziği seviyor musun? o zaman müzikle ilgili herseyi bilmelisin. her konuda kendini geliştirebilen çok az insan var.. insanlar farklı olanı arıyorlar bir konuda farklı oldugunu göster

0|0
    1|0
    • ne yazık ki güven problemi yaşıyorum bazen kendimi yeterli hissetmiyorum biraz tembelim bir işe bir türlü başlayamıyorum

• her ihtimali düşünürsen karşılaştığın bu durumlarda tedirgin olmassın ve cevap vermektede zorlanmassın.

• haklısın önerini dikkate alacağım.

• Aylık haftalık kültür sanat edebiyat gündemini takip etmek icin mutlaka en az 2-3 adet degi takip et. Oradaki eleştiri ve tanıtımlardan sececegin kitaplar olacaktir okumak için.

1|0
    0|0
  • entelektüel olmak için çabalayarak entelektüel olunmaz

1|0
    0|0
  • Aynı güçle tek açıdan bakarak geniş açıya göre daha fazla gelişebilirsin ama nerden baktığına dikkat et !

0|0
    0|0
  • Pozitif bakamıyorum demişsin bir yorumda. Ben küçük yaşta babamı kaybetmeye bile pozitif bakabiliyorsam, emin ol sende pozitif bakabilirsin olaylara...

0|0
    1|0
    • bende 2013 ekimde kanserden kaybettim 27 yaşındayım hala iş bulamadım kpssye hazırlanıyorum babam vefat edince iyice dağıttım annemle kardeşim sınava hazırım sanıyorlar ama şevkim yok bir kaç konu dışında bilgim yok sınava 3 ay kaldı vs

• haklısın bende savaşmaya çalışıyorum yorumlardan baya olumlu şeyler elde ettim uygulayacağım. zamanım az nasıl kpssye hazırlancam bilmiyorum

• Nasılı bırakman lazım öncelikle... Bazı konularda sıkıntım yok demiştin, gerisi içine yeterli ve düzenli çalışma ile halledebilirsin... Olaylara ve insanlara göre yaşamaktansa ''an''da yaşayıp gelecek planların için gerekli olanlara odaklan.

• Hayata bakış açını değiştir, bol bol kitap oku.

0|0
    0|0
  • Film izle, kitap oku, gündemle ilgili yazılan yazıları takip et, sorgula, düşün, kendini ifade et.

0|0
    0|0
  • öncelikle ilerici olmalısın

0|0
    0|0
  • Bol bol kitap oku. Düşün herşey üzerine düşün. Zamanla gelişmeye başlarsın.

0|0
    0|0
  • kitap oku

0|0
    0|0
  • Benle takıl hacı :-) araştırmaya meraklı ol gerisi gelir

0|0
    0|0
  • Kitap oku ve sürekli takip et. Bol bol insan yüzü gör.

0|0
    0|0
  • kendinle konuş

0|0
    0|0
  • En başta psikolojini değiştir. Bakış açınıda aynı zamanda değiştir pozitif ol. Kitap oku günde mi takip et ekonomiyi takip et..

0|0
    0|0
    • pozitif bakamıyorum ki:( sorun da bu:( kendime güvenmiyorum... güvenemiyorum;(

• Tek olman özgüvenini etkiliyor. Kendini önenli hissetme ihtiyacı duyoyorsun ama etrafta kimse yok yalnızsın. En iyi güçlü yönlerini keşfet ve bunu dışarı yansıt. Düzenli bir yaşam programın olsun sıradan insanlar gibi olma.

• hah işte en çok ihtiyacım olan üstünde saatlerce düşünüp birşey yapamadığım bir konuya değindin. Nasıl olmalı yaşam programı? ben sabah saat 8de kalkayım diyor ve 11de zor uyanıyorum düşün:(

Kızlar Ne Diyor 3

• çaban takdir edilesi, ama illa bir şey olmak için çabalamasan daha iyi. kendinle barış bence. yüzlerce aptal insan gördüm ben bu sitede, aptal ama kendileriyle barışıklar. aptal olmadığına göre (ki değilsin kendini geliştirmek isteyen insan aptal olamaz) kendine sıfatlar arama entelektüel gibi. değişime açık ol, kitap oku, film izle, müzik dinle... düşünmek için eğit kendini. sevgiler, saygılar..

0|0
    0|0
  • Kitap oku, meraklı ol, gözlem yap, film ve müzik kültürü edin.

0|0
    0|0
  • Kendini belli tarzlara bağlama veya bağlı hissetme. Dünya gerçekten değişik bir yer ve öğrenebildiğin kadarını öğren. :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...