İngilizce için 3 yıl kursa gitmek çok uzun bir zaman değil mi?

Bir arkadaşım tam 3 yıl gitti dil kursuna. şimdi çok iy konuşuyor ama yine de bence uzun bir zaman. ben 1 yılın yeterli olacağını düşünüyorum İngilizce için? İngilizce tam olarak bilenler varsa ne kadar zamanda öğrendiler yazabilirler mi?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ana dil seviyesinde İngilizce biliyorum. Şöyle söyleyeyim ben size bir dil öğrenmek için en az 750-800 saat dil eğitimi almak gerekiyor. Evet aşağı yukarı 1 ya da 1,5 yıl bunun için yeterli. Tabi evde de düzenli olarak dinlemeler yaparak, çalışmalar yaparak. Günümüzde sadece kursa yazılıp evde hiç çalışmayan kişiler de oluyor ki sonra hüsrana uğruyorlar konuşamadıklarını görünce.

1|0
    0|0
    • harfiyyen katiliyorum sözlerinize..
      güzel bir telaffuz icin ama yurtdisi gerekli bence..

• Teşekkürler. Elbette iyi bir aksan ve telaffuz için yurt dışı düşünülebilir fakat genellikle iyi kurslarda belirli bir seviyeden sonra (Upper ve sonrası gibi) full olarak yabancı hocayla işleniyor. Durumu yoksa burada da iyi bir aksan elde edebilir.

Erkekler Ne Diyor 10

• 2 yıl hiç kursa gitmeden sırf kendi çalışmamla TOEFL'dan 108 aldım. Sadece istemek yeterli. azimli ve istikrarlı olmak gerekiyor ve dili ders için değil yaşamak için öğreniyorum. Sanki yeni doğmuş bir bebek gibi kendimi zorluyorum dili öğrenmek için. İngilizce düşünüyorum, ingilizce yazıyorum, Türkçe'de yaptığım herşeyi ingilizce de yapmaya çalışıyorum.

1|0
    0|0
  • Bu ne kadar öğrenmek istediğine bağlı :) yani 1 ömür bile sürebilir, 1 ay bile sürebilir. Çünkü ucu bucağı gözümeyen bişey diyebilirim.

0|0
    0|0
  • 1 yıl ingilizce öğrenmek için yeterlidir fakat çok iyi ingilizce için yetersizdir.. öğrensen bile ingilizce konuşulan ortamlarda bulunman ve diyalog kurman lazım yoksa çabuk unutursun..

1|0
    0|0
  • kurs ıle zor devamlı dıyalog halınde olman için yurt dısı

0|0
    0|0
  • aslan parçası bir yılda çok iyi ingilizcen olamazzz

0|0
    0|0
  • Bilinç altı eğitim ( NLP) hipnoz yontemıyle ingilizceyı artık 1 haftada rahat bı sekılde konusacak kadar ogrenıyorsunuz artık oyle 3 yıl gıbı uzun bır sureye ıhtıyacınz yok !

0|0
    0|0
  • İngilizce öğrenme kapasitene bağlı 1 yılda öğrenirsin ama çok iyi dinlemen çok tekrar yapman lazım.

0|0
    0|0
  • senin çabana bağlı , istemene , zaman ayırmana bağlı
    bir yılda çok iyi öğrenen de var

0|0
    0|0
  • bende gıtmeyı dusunuyorum ya harbıden nekadar zamanda tam anlamıyla ögrenılebılır acaba?

0|0
    0|0
  • 8 Senedir ingilizce kursuna gidiyorum

-Havaryu <3

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• En iyisi 2-3 ayligina ingiltere veya irlandaya gitmek. Cocuk bakiciligi yapiyorsun bir misafir evinde, hemde ingilizcen gelisiyor. 2-3 ay yeterli geliyor. Bende bunu zamaninda yaptim.

0|0
    0|0
    • 2-3 ay çok kısa değil mi ya? ben başlangıç seviyesindeyim , oraya gitsem nasıl anlaşacağım ki? bunu ben de düşünmüştüm ama

• sizin kardeşiniz irlandaya hangi program kapsamında gitti acaba? ve İngilizce konuşuyorlar değil mi? biraz daha bilgilendirir misiniz?

• w w w. aupair. de/irland/au-pair-in-irland/programm. html
      ile gitti
      irlanda da elbette ingilizce konusuyorlar. Ablam üniversite zamaninda erasmus senesinde oraya gitmisti. baya faydasini gördü. uni okuyorsan yurtdisina cikmalisin bence

• adam gibi çalışacaksın arkadaş. dil ögrenmek zor bir iştir bırak 3 yılı 20 yıl bile yetmez bir dili tam anlamıyla bilmek için. eger hiç bilmiyorsan bir yılda anda gramaerini filan ögrenirsin. iyi çalışırsan 3 yıl gibi bir sürede yabancılarla anlaşacak kadar kendini idare edecek duruma gelebilirsin.

0|0
    0|0
  • Herkesin algılama şeysi farklı tabi. Bana kalırsa kursa bile gitmemek lazım. Al bir kitap devamlı olarka oyun oyna dizi film izle daha iyi öğrenirsin. :D

0|0
    0|0
  • Git onu 3 yıl para verceğine 1 yıl yabancı ülkeye git istesende ögrenirsin istemesende

0|0
    0|0
    • çok gitmek istiyorum ama çok pahalı :( 1 yıl değil de 2-3 aylığına da olsa gitmek istiyorm

• Biraz pahalı ama faydası dokunacaktır.

Yükleniyor...