Org çalmak istiyorum ?

Selam arkadaşlar olanları aynen yazıyorum her detaya ineceğim sıkılan varsa direk soruları yanıtlasın :)

Ben bu sabah kalktım ve Lonely day isimli şarkıyı dinlemek istedim ve you tube da piyano cover'ını ( link )gördüm ve zaten bizim evde de bir adet org var (Org'un özellikleri : link ) Ardından Forumlarda araştırdım ve herkes önce notaları öğren ve sonra çok kolay şarkılara eşlik et ardından seviyeni arttırırsın ve 2 seneyi falan bulur diyor.

1-) Ben bu org işini ne kadar zamanda öğrenirim ?

2-) Öğrenmem için önerebileceğiniz bir yöntem var mı ?

3-) Bu org yeterli olur mu başlangıç için ?

Güncellemeler:
Bu arada yaş 18 :D

36-45 Yazıyor bir türlü düzeltemedim. :D

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Müzisyen bir aileden geliyorum.İnan bağlama dışında hiçbirşey ilgimi çekmiyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• call ne güzel işte

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Azıcık temel müzik bilgisi öğren, sonra klayvede notaları öğren.

Nette org eğitim videoları bulabilirsin. İstersen piyano metodları da çalışabilirsin.

Parçalara eşlik edecek duruma gelmen için zaman ister. Önce çalmaya alışmalısın, sonra müzik kulağın oturmaya başlar. Henüz alamadığım için, kaç zamanda ne kadar ilerlersin bilemiyorum.

Bildiğim birşey varsa, enstrüman çalmanın özü çalışmaktan geçiyor.

Başta iki eli kullanmak biraz beyin yorar sonra beynin kas yapar.

0|1
    0|0
  • Elinizde bir org varsa klavyeyi pc klavyesi gibi kullanana kadar alıştırma yapabilirsiniz tuşları ezberledikden sonrası kolay olucakdır diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • nota bilmesen de çalabilirsin kanımca bunun için egzersizler var renklerle org eğitimi kitabını edinmeni oneririm...

link

kendini geliştirdikçe...kulaktan parçalar çıkarabilirsin..şahsi tavsiyem iki el birden çalışman gerçi bu biraz piyanoya yönelik oldu ama yine de faydasını görürsün...

0|1
    0|0
Yükleniyor...