Kürtler izin vermeseydi anadoluya giremezmiydik?

1071 malazgirt muharebesinde kürtler varmıydı yardım ettilermi anadolunun kapısını bize onlar mı açtı

http://i.hizliresim.com/XWOp7R.jpg

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• Onlar hiç bir zaman bize yardim etmedi.

1|3
    0|2
    • Cahil değilim git bir kitap oku araştir. Çanakkale savaşinda birlikte savastilar dediler ama yok öyle birsey egeden marmaradan karadenizden ic anadoludan gittiler gönüllü olarak dogudanda gaziantepten gonullu 15 kisi gitti ve onlarda kürt kökenli degil. Hic bir zamanlar onlar yanimizda okmadi. Bunun tarihi bir kaniti var git arastir kör cahil

• Bunlara oy uğruna 2002 den beri veriyolar gazı şölesiniz bölesiniz falan adamlar koskoca türk tarhine de yamanmaya, ortak olmaya başladı.

Kızlar Ne Diyor 4

• :))))) Öyle birşey olma ihtimali var mı sence? Sadece mantık yürüt.

0|2
    0|1
  • Onlar sokak kapısını alamazlar anadolu ole dursun

2|3
    0|1
  • tarih bilgin sıfır. ben sana kısaca şöyle anlatayım bak o zamanlar anadoluda ermeni, rum, süryani, gürcüler falan vardı andoluda Bizans imparatorluğu hakimdi. ve Bizans kendi halkı dışında diğerlerine zulm ediyordu. o zamanlar büyük Selçuklu devleti vardı türklerde. ve türkler yeni bir yurt aramaya başlamışlardı. bu yüzden anadoluya seferler düzenlemişlerdir. daha sonrada anadoluyu almak için pasinler savaşı falan yapmışız Bizans ile. ardından Malazgirt ve miryokefelon savaşı. ve hepsini kazanmışız. bu zaferlerden sonra artık anodolu türklerin olmuşyani şimdi b anlattıklarım içinde sencede kürtlerle bir alakası var mı? türkler kendi azim ve güçleriyle gelmişlerdir. onlar bize yardım değil kösteklik etmişlerdir. anladın mı

0|0
    0|0
  • vay faşikler gelmiş demiştir hepsi :D

0|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Ulan iranı ırakı orta asyayı fetheden; bağrında ibni sinalar, ömer hayyamlar yetşşmiş büyük selçuklu devletinden bahsediyoruz ne kürdü mk. kaldı ki kürtlerin yaşadığı yerlerdeki tarihi eserlerde hep türk yapımıdır.( malabadi köprüsü, ishakpaşa sarayı, hadankeyf ve daha niceleri). mevcut siyasi konjonktürden dolayı g. rünüz kalkmasın. tarih indirir o kalkmış uzvu:)

0|2
    0|1
  • Kapı vardı da biz mi geçmedik :)) safsata.

0|1
    0|0
  • Fasist tayf baslamis

0|3
    0|1
  • Hayir Ermenilerden ani kalesini alinca anadoluya girmis olduk

0|0
    0|0
  • kürtler 1500 lü yıllarda zağnoz dağlarındaki mağaralarından anadoluya bölgedeki Alevi Türkmenlerine rakip olsun diye yavuz sultan selim tarafından getirilmiştir. onlar anadolulu değil mezapotamyalı

0|2
    0|1
Yükleniyor...