Kapanmak istiyorum ama kıyafet alacak maddi gücüm yok napıcam ben böyle?

Arkadaşlar ben açığım fakat namazımı kılıyorum kuranımı okuyorum... kapanmak istiyorum ama maddi gücüm yok.
çok günaha giriyor muyum :///

Güncellemeler:
Allah yardımcım olur dedim kapandım arkadaşlar sağ olun :)

0|0
8|20

En İyi Kız Görüşü

• Sen yerterki iste Rabbim sana bir kapı açar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bende naçizane yardım etmek isterim sana şöyle ki ;
    Risale-i Nurdan 24. Lema Tesettür Risalesini okumanı tavsiye ederim. Ama kesin oku internette yaz çıkar. Fazla uzun değil. Ve Ferace giyebilirsin gerçekten her bayana yakışır. Allah daim etsin inşallah..

1|0
    0|0
  • Senin değil biz erkeklerin zihinlerini kapatması gerek aslında. namusu kadının sırtına vuran bir zihniyetimiz var ne yazık ki. Sen kapkara çarşafa bürünsen ne değişirki insanlığı bozulmuş o bazı erkeklerin karşısında. Bileğini açık görür yine etkilenirler. İster kapan ister açık ol şahsi görüşüne saygı duyarım.

3|0
    0|0
  • Kıyafet dolabı baştan sona yenilenecek tabi finansal anlamda zorliycak seni ama yavaş yavaş yenilersin inşallah. Çalışıyor musun?

1|0
    0|0
  • sana tavsiye veririm ama sana zor gelebilir maddi durumun olana kadar dısarı fazla cıkmazsın anca böyle olur bişeyede gerek yokki ailen yardımda bulunmaz mı alcagın 3 parca elbise pahalı olmasına gerek yok

0|0
    0|0
  • Bence ilk asamada direk karalari bağlama once dikkat et giyimine bol giyin kısa seyler giymemeye çalış sonra yavas yavas yonelirsib bir anda yaparsan sende sıkılırsın

0|0
    0|0
  • dinini vicdanın nasıl el verıyorsa oyle yasamana saygı duyarım kapanmak senın tercıhın ama sen kalben zaten kendini bu yola vermışsin kapanıp kapanmaman onemlı degıl senın kalbın temız olduktan sonra basına perde parcası dahı sarsan o bile ınsanlara guzel gelır

0|0
    0|0
  • maddi gucum yok derken normal giyimden daha mı pahalı ki? yani sonuçta niyetin gerçekten kapanmaksa ilk etapta pazardan 1 2 pardesü 2 3 başörtüsü bol pantolon alman mümkündür diye düşünüyorum. pazarda o kadar pahalı olmasa gerek. çalılıyor musun bilmiyorum ama niyetin önemli ya.

0|0
    0|0
  • sacma.. hemde bayaa.. sen kendini kapalı kıyafetinle dikkat cekecek kıyafet alamıyorsundur. yoksa kapanmak için cok birşey almana gerek yok canım. başını kapat mevsimlik bluzlarını giy tammdr..

1|0
    0|0
    • ben dinimi yaşamak istiyorum diyorum. dikkat çekecek kıyafet almak istiyorum demiyorum. ki kapalılığı adabıyla yaşamayanlara karşı biriyim. lütfen niyetlerimi sorgulamadan önce aynaya bir bakınız.

• nete girecek para bulabiliyorsun. başını kapatacak eşarp mı bulamıyorsun.. lütfen daha fazla alçalmayın.. maddi gücü olmayan evinde neti elinde tlfnuı olmayan ne fakirler var kapalı hemde adabıyla... şimdi sus ve dinini kendi içinde yaşamaya devam et.

• Ulan arkadas ne zaman yeneceksiniz su cehaleti.. he yawrum cok büyuk gunah..
    Kainatı yaradan rahman ve rahim olan yüce rab sen başını örtmüyon diye seni yakacak.. aşın artık yawrum aşın.. ibadetlerini yap.. kuranı anlamaya calış.

0|1
    0|0
  • Bence kapanmak biraz seçilebilir birşey. Kesin olarak saçınızı örtün diyen bir ayet bilmiyorum ben

1|0
    1|0
    • Mümin kadinlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kisimlari müstesna olmak üzere, zinetlerini teshir etmesinler. Bas örtülerini, yakalarinin üzerine (kadar) örtsünler. Kocalari, babalari, kocalarinin babalari, kendi ogullari, kocalarinin ogullari, erkek kardesleri, erkek kardeslerinin ogullari, kiz kardeslerinin ogullari, kendi kadinlari (mümin kadinlar), ellerinin altinda bulunan (köleleri), erkeklerden, kadina ihtiyaci kalmamis (cinsî güçten düsmüs) hizmetçiler, yahut henüz kadinlarin gizli kadinlik hususiyetlerinin farkinda olmayan çocuklardan baskasina zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte olduklari zinetleri anlasilsin diye, ayaklarini yere vurmasinlar. Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki, kurtulusa eresiniz
      Nur suresi 31. Ayet.

• Kölelik de serbest o zaman ;)

• öyle aşırı günaha girdiğini sanmıyorum ayretten açılmak zina içki içmek hırsızlık hak yemek zulm etmek şirk etmek gibi büyük günahlardan değil.
    ama sen yavaş yavaş halledersin bu işi maddi gücün yoksa yardım edebiliriz

0|0
    0|0
  • bir ferace bir başörtüsü ne kadar tutacakki.

0|0
    0|0
  • Nice açıklar var kapanmaya hacet, nice kapalılar var açılmaya hasret.

1|0
    0|0
  • Altta ne çok cahil var sakın dinleme onları sende yawaş yavaş kapan illa bir şeferde bütün kıyafetleri alacaksın diye bir zorun yok kapanmanı takdir ettim gerçekten elinden öpülecek bir bayansın :-)

0|0
    0|0
  • yok öyle bişey ya kim kafanıza sokuyor bunları bilmiyorum

0|0
    0|0
  • sen yeterki kapanmak iste bir sohbet grubuna başla onlar sna yardım ederler

0|0
    0|0
  • Kapanmak paraylami yaw?

0|0
    0|0
  • bence dert etme paran oldukça yavaş yavaş kapanırsın :)

0|0
    0|0
    • şaka bir yana bunları yapman çok hoş ve dinimizin gereği kapanmak elbette çok güzel inşşalh :Rabbim nasip eder..

• kapanmak için nasıl maddi gücün yok anlayamadım. bir eşarp kaç para ki. onun haricinde vücudunu güzelce örten kıyafetler giydin mi tamamdır. Allah kimseyi gücü yetmeyeceği bir şeyle sorumlu tutmaz

1|0
    0|0
  • oda ayrı bir konu araba parası istiyorlar bazı kıyafetlere insafsızlar.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Allah kabul etsin canım öncelikle belirli azaların kapalı olsa yeter mesela dar giyme göğüsünü kalcanı belli edecek şeyler giyme buna dikkat et :)) harçlıklarını biriktir kendine yavaş yavaş birşeyler al mesela uzun yazlık ince bir hırka al 2-3 tanede şal al başına :S

1|0
    0|0
    • amin inşallah. teşekkür ederim

• Gunumuzde kapalilari goruyoruz cart renkler esarplar ayaga kadar parduse kafam kadar topuk onun için yetmez tabi maddi gucunuz ama eksik kalmazsiniz biseyden de, kapanirken amacıni unutmayin dikkat cekmemek erkekleri tahrik etmemek, gonulden istersen adam gibi kapanırsın

0|0
    0|1
  • bir siyah pardesü ya da bir ferace ki mevsime uygun. bir de eşarp hani siyah ya da koyu renkte olmalı keza. örtünmek çok kıyafet isteyen bir şey değil. iki parçayla kolay kapanılır emin ol. ama ben renkli şallar isterim pardesüler tunikler pantolonlar etekler isterim dersen şu an girdiğin günahlardan daha çok günaha sahip olmaktan öteye gidemezsin. kıyamet alametidir en popüler işlenen günahtır örtüyü nefse alet etmek. sen bu ayrıma var bir bence. gerçekten kapanmak istiyor musun?

1|0
    0|0
  • ufaktan ufaktan alırsın yahu

1|0
    0|0
  • bnmde ilk başlarda öyleydi hatta şmdide öyle çok nadir alşveriş yapıyorm ama haladolabmı değiştiremedm yavaş yavaş alcaksn yeter k içinde Allah içn kapanma isteği olsn

1|0
    0|0
  • gönlünce kapanmışsın birazda maddi durumun olunca bence tevbe de edince allah seni affeder

1|0
    0|1
  • Yavaş yavaş alırsın kapanırsın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...