Mitolojik kitaplar okumak istiyorum... Önerileriniz neler?

olimpos dağından esintiler... hades zeus falan filan :D

Güncellemeler:
Ya hani hades ile persephone'nin aşkını anlatan bir kitap vardı onun adı neydi bulamıyorum :(

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• " - Tanrılar Bu Savaşı İstemiyor Kralım
    - Tanrılar Ne İstiyor Tapınak Rahibi?
    - Senin Karıyı
    - ...
    ( Yunan Mitolojisi Özeti ) "

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Utopia diye bir kitap var biraz ağır ben denk gelip alamadım ama felsefe hocam çok övmüştü. Konusu falan çok iyi ve çok eski zamanlarda yazılmış bir kitap.

0|0
    0|0
    • benim ilgimi çeker böyle şeyler zaten kafamın çok çok boş olduğu bir zamanda okurum bende :)

• O zaman bende sana 1984 öneriyorum kesinlikle okumalısın :)

• İlk fırsatta okuyacağım :)

• Ben bir kitap yazıyorum :) bitince sana atayım :) Mitoojiyi ve efsanelerin gerçek yüzünü anlatan bir kitap :)

0|0
    0|0
  • Ben bir percy jackson bilirim o kadar onu da okumadım izledim :) Oyun oynamak istersen "God of War" tavsiye edebilirim (Bu arada bu sorudan utanıp sıkılacak bişey göremedim gizli kullanıcılık için yine de sen bilirsin tabi :) )

0|0
    0|0
    • oyun oynmak istemiyorum teşekkür ederim :) filmi de izlerim belki.. ve son olarak utanmak değil de biraz gizemli olmayı seviyorum diyelim ;)

• Hmm :) Bak şimdi sevdim seni nasıl etsek ki bilemedim (yanlış anlama ama sohbet edebilirdim diye düşündüm )

• teşekkür ederim başka bir sefere artık :)

• Yerdeniz Büyücüsü 3lemesi - Ursula Guin fenaadir ;)

0|0
    0|0
  • Alamut serisi.

0|0
    0|0
  • onbinlerin dönüşü adlı kitabı oku :) ben çok sevmiştim ama bayağı bir karışık :)

0|0
    0|0
    • ne kadar karışık mesela :)

• orduların başındaki kişilerin adları, bazen unutuyorsun kimin kimden üstün olduğunu ya da hangi taraftan olduğunu :)

• hımm anladım teşekkür ederim. aklımda bulunsun

• atilla

0|0
    0|0
  • mitolojiye bayılırım bende.. herkül izle dizisini ama..

0|0
    0|0
  • Kuran, incil, tevrat, zebur

0|0
    0|0
    • ne alakası var?

• Haklısın olabilir..

• birkaç binyıl sonra zaten mitoloji kitabı olacaklar, sende biraz erken okuyuver

• ramses oku ramses

0|0
    0|0
  • sokrates platun dan başla devamı gelir :)

0|0
    0|0
    • sokrates, platon mitoloji yapmaz... bilakis mitoloji felsefeye çoktan geçmiş durumdadır

• mitoliji hayal felsefe kandırmaca oyunları. ikisinin kaynağıda antik yunan çağı. yunan felsefeni bilmeyen mitolojisini nasıl kavrayacak. konu uzun bunu tartışmak istediğimi sanmıyorum. tartışmam için kaarşımda bu hususta derin bilgili birileri olmalı. onunda burada olduğunu zannetmiyorum

Kızlar Ne Diyor 2

• İşler ve günler - hesiedos
    ilyas - homeros
    odysseia - homeros
    klasikler =)
    birincisi biraz daha günlük işleri toparlamak için yazılmıştır..

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim ben klasik tarzı değilde biraz daha aşkları entrikaları anlatan bir kitap arıyorum :)

• anladım. odyssei'da aşk entrika vardır ama... tam sizin aradığınz gibi olmayabilir. iyi okumalar =)

• Percy jakson serisi var sonra tanrica serisi var bitane daha varxi unnuttum oda guzelmis

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim bakarım hepsine :)

Yükleniyor...