En ilginizi çeken Yunan tanrısı?

neden ilginizi çeker ne kadar ilgilisiniz? o zamanlar yasasanız ınanırmıydınız? mıtler okurmusunuz... bla bla bla bla

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• hermaphroditos

aslında hermaphroditos, genç yakışıklı ve sağlıklı bir delikanlıdır. annesi aphrodite, babası da hermes olduğu için bu ismi almıştır; bu sebepten hem çok yakışıklı hem de bilgedir. söylenceye göre bir gün bodrum yakınlarında yaşayan bu delikanlıyı bardacık gölü’nde yüzerken, bu gölün perisi olan salmakis görür ve aşıkolur. fakat hermaphroditos ona yüz vermez; buna karşılık salmakis günler ve geceler boyunca tanrılar tanrısı zeus’a yalvarır ve zeus’tan ‘salmakis ve kendi için sonsuza kadar sürecek ve onları yek vücuda çevirecek bir sevişme vermesi’ni ister. zeus, güzel su perisinin isteğini kabul eder ve yine bir gün hermaphroditos gölde yüzerken salmakis ona öyle büyük bir istek ve aşkla sarılır ki hermaphroditos’da dayanamaz. sonsuza kadar sürecek bir sevişmeye başlarlar ve bir daha ayrılamamak üzere tek vücut haline gelirler. böylece hermaphroditos, salmakis ile birleşmesi sonucu hem erkek hem de kadın cinsel organlarını taşıyor hale gelir.

0|1
    0|0
    • tıptada bu ısımle anılıyor =) hermaproditos =) bu hıkayeyı bılırım, paylastıgın ıcın tesekkurler

Kızlar Ne Diyor 6

• Çok fazla bir ilgim yok ama yunan mitolojisinde savaş tanrısının ismini çok severim nedense.. Köpeğim olsa büyük ihtimal Ares olurdu adı..

0|1
    0|0
    • Ama dizilerde izliyorsunuz. "BayanUkala" Hades mesela ? Ares herkesin ağzında..

Herakles,Zeus.. Kendi ecdadımızdan çok yunanın tanrılarını biliyoruz.!

• Bilmiyorum ben herkesin ağzında diye sevmiyorum ki ismi güzel bence..

• Bende Abdülhamid hanı severim.

link adresinden bu seriyi izlemenizi tavsiye ederim..

• Yunan değil ama Roma olarak söylemem gerekirse; Meditrina :=)

0|1
    0|0
  • ilgilenmem,inanmam,saçmalık

1|2
    1|0
    • bakıs acısı tabı, neden kultur gıbı gormuyorsun? bır hayal urunu olarak, bır roman, fantastık fılm kahramanı gıbı...

• poseidon deniz tanrısı ilgimi çekiyor

0|1
    0|0
  • Inanmazdim tabi, cocuklar icin sanki..okudum ama pek ilgimi cekmiyolar

0|1
    0|0
  • elbette afrodit

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• "ALLAH tüm tanrıların belasını versin " - NFK

4|1
    0|0
  • Hades

Adamı kötü tanrı gibi gösteriyorlar ama dünyayı kurtarıyor, o yeraltı kapılarını bi açsa dünyanın hali nice olur.

Anlaşılmamış bir tanrı, tıpkı benim gibi :)

0|1
    0|0
    • =))) gönlümdekini okdun abi =) hades hep yalnış anlaşılmıştır =)

• Karı-kız düşkünü, onun bunun kafasın şimşek indiren Zeus iyi, kafası atınca gemileri batıdan poseidon iyi, ama hades kötü ! Tam bir saçmalık :)

• hades, en güzel tanrıçalardan birini almış ya =) persophohe'yi =) hades iyidir, korkularla beslenir =)

• Kratos.. God of war :p

0|1
    0|0
  • depremler ve denizler tanrısı poseidon

0|1
    0|0
  • Ensest ilişkiyi kullanmasalar belki severdim ama bu nedenle hiç birini sevmiyorum.

0|1
    0|0
    • değişik bir balış açısı, evet tanrılarda çok yaygın =)

• afrodit nedeni belli

0|0
    0|0
  • Bende afrodit duymuştum sadece ama ilgimi pek çekmez

0|1
    0|0
Yükleniyor...