Tarih bilenler bakabilir mi.. Atatürk 1927ye kadar İstanbul'a neden gitmemiş?

Gizli Üye
Yalnız bana net bilgi lazım tahmin değil.. Güvenilir bir kaynaktan öğrenmiş olanlar yazabilir mi çok merak ettim

1923 Cumhuriyet ilan ediliyor İstanbuldan düşmanlar ayrılıyor daha önce saltanat da kaldırılmış yani padişah da yok.. Ama Atamız İstanbula 1927ye kadar bir kez bile uğramıyor.. Yakınları var orada ayrıca şişlide evi var Ama o uğramıyor neden? Kırgınlık mı bu can güvenliği korkusu mu ya da başka sebepler mi..
Tarih bilenler bakabilir mi.. Atatürk 1927ye kadar İstanbul'a neden gitmemiş?