Rakı masası nasıl olur? edebi adabı nedir sizce?

rakı içmenin kuralları nedir sizce? daha doğrusu rakı masasının, rakı muhabbetinin ve rakı içmenin kuralları nedir.

örnek vereyim, rakı masasında telefonla oynanmaz

Güncellemeler:
. Kafaya vurup “lölölö!” demek gibi zevzek şakalar yapılmaz.

0|1
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• Mezeler herkesin 1-2 defa tadabileceği kadar az olmalı.
    Biten meze tekrar istenmez, ayıptır.
    Rakı fondip yapılmaz, yudum yudum içilir... Masaya oturulduğunda orada yaş olarak en büyük kimse, ilk onun başlaması beklenir.
    Konuşmayı aksatacak, kalktığında sallanacak kadar içmek adamlığa yakışmaz... Rakı tadında bırakılır, sarhoş olana kadar içen usulünü bozmuş olur.
    Aşırı yüksek sesle muhabbet ve sınırsız kahkaha masanın kalitesini bozar, çevredekilere saygısızlık olur.
    Çok geç saate kalınmaması şarttır... Sabahlara kadar içilen bir rakı sofrası usulüne aykırıdır.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar, ama var yine bazı usul ve erkanları...

1|1
    0|0
    • He aklıma geldi... (kaç yıldır rakı içmediğim için unutmuşum) Rakıdan önce ufak bir kase bol zeytinyağlı cacık içilecek. Salataları rendelenmemiş olması, ufak ufak bıçakla kesilmiş olması şartıyla.
      Çünkü anasonun mide tabakasında yaptığı yanma ve bulantı etkisini en aza indirir.
      Ben o şekilde yapardım, ki %100 faydası olurdu.
      Rakıya buz konmaz, o yüzden suyun soğuklu derecesi epey yüksek olmalı.
      Bir de Kulüp rakı ya da Altınbaş rakı markasını tercih etmekte fayda var. (Özellikle kulüp rakı sonrasında baş çarpıntısı ve aşırı halsizlik durumunu en az hissettiren, kaliteli bir rakıdır.)
      Ben Kulüp'ten başkasını almazdım.

Erkekler Ne Diyor 19

• Rakı masasının adabı mı olur? Zaten rakı içmenin adapla ilgisi yokken birde o masanın adabından bahsetmek. Keşke bunları öğrenmeye çalışmak yerine dinimizi nasıl yaşarım, İmanın şartı nedir, islamın adabı nedir ya da namaz kılmak nasıl olur diye sorup öğrenmeye çalışsaydınız değil mi?

0|1
    0|1
    • sen merak etme dini de biliyoruz. bildiğimiz içinde her muhabbete allahı kitabı alet etmiyoruz.. beğenmediysen kalabalık da etme.

• Propaganda; çok sayıda insanın düşünce ve davranışlarını etkilemek amacını taşıyan önceden planlanmış bir mesajlar bütünüdür. Türk Dil Kurumu böyle diyor. Benim sözlerim ise sadece kendime ait fikirlerimdi burada ki sorunuza verilen anlık bir cevaptan öteyede gitmedi, gidemezde zaten. Keşke bildiğini söylediğin o şeyler gibi kelimelerin anlamlarını da tam olarak öğrenip kullanabilseydin. Bilmek ayrı şey bildiğini söylemek çok ayrı şey. Sen bildiğini zannettiğin şeyleri bilemediğin gibi, söylemlerinde bunları yanlış yerlerde kullanarak gülünç duruma düşmektesin.

• çok çalışmışsın. çabanı takdir ediyorum.

• Rakı da diğer içkiler de, ağırbaşlı, efendi efendi, kendini kaybetmeden,
    tabiri caizse, g*tüyle değil, ağzıyla içilmeli
    diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Ilk kadehi biraz sert icmen lazim sonra miden bulanmasin diye. Beyaz peynirsiz raki masasi olmaz. Arkadan hafif bir müzik ( Müzeyyen Senar mesala ) iyi gider. Rakiya buz atilmaz, sadece suyuna buzlu su konulur.

1|0
    0|0
  • rakıbalık peynır salatalık yogurt fasa fıso sonu cehennem alkol ıckı yasak

0|0
    0|0
  • Rakı masası meze dolu olmalı tabiki tatlısından ekşisine kadar ve kesinlikle et olmalı :) herkes birbirini beklemeli tüketme konusunda gerçi bunu saki ayarlar :D ağırbaşlı sakince herkes kararınca tüketmelidir..
    muhabbet şamata gırgır tabikide :D

0|0
    0|0
  • içmeye başlamadan önce mutlaka masada kavun bulunmalı beyaz peynir olmalı en önemlisi bir dansöz bulunmalı o dansöze dolarları yapıştırarak içmeli

0|0
    0|0
  • Kadehler birbirine tokuşturulmamalı kadeh avucunuzun içine alınıp eller birbirine değerek cam cama değil can cana denir

0|0
    0|0
  • kur da görelim senin masan nasılmış :)

0|0
    0|0
    • hahahah valla güzel rakı masası kurarım o değil mevzu. adam gibi adam ve bayan gerekir o masaya. içmeyi konuşmayı bilen adam

• ben de onu diyorum zaten kur da gelelim.

• var abıcıgım adabı usulu vardır herkese ıle masaya oturulmaz daha neler

0|0
    0|0
  • Beyaz Peynir. . .

0|0
    0|0
  • Kendinden yaşça büyük birisi varsa eğer masada kadeh tokuşturuken senin kadehin altta olmalıdır.

0|1
    0|0
  • Edebi adabı olmaz. Bot masası

0|0
    0|0
  • O karı buraya gelecek muhabbeti yapılmaz.

0|0
    0|0
  • rakı masasının edebimi varmış

0|0
    0|0
  • Raki masasi ağır dir agir ağır yenilir içilir konuşulur ve ağır ağır demlenilir erkek işidir..

0|0
    0|0
  • kiminle ve nasıl ortamda içmene baglı

0|0
    0|0
  • Şu mübarek günde sorduğu soruya bak.. :(

0|0
    0|0
  • Rakının yanında beyaz peynir yenir genelde. Çok yanlış. Rakıyla balık gider. Ben içmiyorum ama adabını bilirim :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Acılı şalgam olmalı meze kavun vs...
    Balık rakisiz ağlar

0|2
    0|0
Yükleniyor...