Size göre Milliyetçilik nedir? Büyük bir ülkü mü yoksa Faşistlik mi?

evet arkadaşlar bazıları milliyetçilik vatanını milletini sevmek ve ilerletmek ülküsüdür diyor bazıları ise milliyetçilik faşistliktir diyor. ben şahsen milliyetçilik faşistliktir diyenlerin bu millete bayrağını ve kimliğini unutturup milletimizin sadece zevk ve sefaya düşkün ferdiyatçılara dönüşmesini isteyip amaçladıklarını düşünüyorum. bu benim düşüncem peki sizin fikirleriniz neler?

• Milliyetçilik:vatanımızı, milletimizi sevmeyi ve ilerletmeyi amaçlayan büyük bir ülküdür.
    86% (6)38% (6)52% (12)Oy Ver
  • milliyetçilik faşistliktir
    14% (1)62% (10)48% (11)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Bizler Türk ırkı sağolsun dediğimizde bize "Faşist" diyenler, aslında Türklüğün yok olmasını isteyen gerçek faşistlerdir.

4|2
    0|1
    • Birlikte yaşanan bir toplumda birini diğerinden ayırd edersen sende diğerlerini aynı şeye yapmaya zorlarsın. Bu hiç bir ırk ya da gruba fayda sağlamaz. Aksine toplumu huzursuz edip böler. Bizi bir arada tutan şey din ya da ırk değil aynı ülkenin yurttaşları olmamız aynı gemide olmamızdır. Gereksiz çıkışlar gemiyi yalpaya düşürür ve su almaya başlarız.

• İnsanlardan nefret etmeyi seçiyorsan senin adına üzüntü duyarım. Zira bu insanı içinden yiyip bitiren bir duygudur. Merak etme öyle yapışmam sana. Selametle kal.

• İnsanlardan nefret ettiğimi ya da onları katledeceğimi; ezilmeleri gerektiğini söylediğime dair herhangi bir cümle göremiyorum burada. Kendi hayal dünyanda oturttuğun standartların çerçevesinde insanları yargılamayı kes.

Erkekler Ne Diyor 18

• Bin yıllardır devlet oluşturamamış etnik döküntüler millyetçilik faşistliktir der.

1|1
    0|0
  • biz Türkler milliyetçi olunca faşist oluyoruz... kürtler milliyetçi olunca devrimci oluyor ohh ne alaa :) milliyetçilik vatanına milletine kanının son damlasına kadar sahip çıkmaktır. kendi milletini ve kültürünü yaşatmak ve onu yüceltmek için yapılan çabadır.
    böyle bir soru sormandaki amaç nedir merek ettim... burada milleti birbirinemi düşürmeye çalışıyorsun. herkesin görüşü kendine... EĞR MİLLİYETÇİLİK FAŞİSTLİKSE KANIMIN SOM DAMLASINA KADAR FAŞİSTİM ARKADAŞ...

1|1
    0|0
    • kürtler bence devrimcilik, sosyalizm ve özgürlük kalkanı altında kendi ırkçılıklarını yapıyorlar bize de faşist deyip uyutacaklar aklı sıra.

• şimdi burada Türk Kürt LaZ Çerkez diye düşünmeyelim eğer böyle bir ayrışım yaparsak artık bu ırkçılığa girer biz burada ırkçılık yapmıyoruz. söz konusu vatan ve millet bizler bunun davasındayız. ülke olarak gelişmeliyiz herzman heryerde ülkemizin adını duyurmalı eğitimde sağlıkta üretimde herzman ilk sıraları almalıyız.

• https://www.youtube.com/watch?v=qESUSCVRLMg herhalde yeterli olacakdır.

1|2
    0|2
  • ben milliyetçi bir insan deglim ama herşeyin fazlasının zarar oldugunu düşünüyorum sonuçta aşırı milliyetçilikte zararlı bu akdar abartmamlıyız herkezin görüşüne saygı fuymalıyız karşı taraf her ne olursa olsun hepimiz insanız tabiki örfümüzü dilimizidinimizi ırkımızı korumamız gerekiyor ama bunlar saygı çerçevesinde olunması lazım bazı arkadşlarım kürtler den bahsetmiş unutmuyalım ki onlardada daga çıkan insanlar aşrı milliyetçi insanlar her ne olursa olsun milliyetçi kavramı aynıdır onun için biraz mantıklı düşünelim

0|0
    0|0
  • Bence milliyetçilik milletini genel olarak sevmektir, bir Irk olarak sevmek değil. Yani bugün kürt çocuğu öldü diye sevinen birisi, türk çocuğu öldü diye üzülen birisi, aslında milliyetçi değildir.

Mesela yeterince çalışmayan birisi milliyetçi değildir.
    Ülkesini korumayan, bir parkta banka zarar veren kişi milliyetçi değildir.
    Turiste sarkan kişi, tacize, tecavüze kalkışan kişi milliyetçi değildir.
    Dolaylı olarak milletini dış ülkeye gidip yanlış tanıtan kişide milliyetçi değildir.
    Ülkesini tvlerde ezen onun hakkını savunmayan, onun geleceğini hesaplamayan kişide milliyetçi değildir.

Benim için bunlar milliyetçiliktir.

Ben milliyetçiyim demek bu yüzden çok zor birşeydir. Öyle TÜrk ırkı sağolsun, vatan sağolsun, bayrak gökten inmesin demekle milliyetçilik yapanlar ile tayyibin müslümanlığı arasında fark yoktur.

0|0
    0|0
  • Şöyle düşün dünya da komünistler, liberaller, muhafazakarlar.. v. s her düşünceden insan var ve bellidirler. Bunlardan Türkiyede de vardır. Pekii.. dünyada her ülkede faşistliğini kabul eden insanlar varken ülkemizde neden yokturlar? Aslında milliyetçiyim diyen insanların büyük çoğunluğunun tarifi dünyada Faşist diye geçer. Ama onlar hep milliyetçilik adı altında kendilerini gizler asıllarını inkar ederler.

0|0
    0|1
    • peki o zaman madem milliyetçilik faşistlik bende faşistim.

• saygı duyana saygı duymak şereftir bende size saygı duyarım.

• eyvallah..

• İnsanın kendi milletini sevmesi.

1|1
    0|0
  • Milliyetçiliğe faşist diyen kürtlere lafım yok da Türk olup solcuyum diyen tiplere inat milliyetçi değil FAŞİSTİM ULAN !!!

0|2
    0|0
  • Milliyetçilik dediğin dini inançla bütünleşirse gerçek amacına ulaşacaktır. Kendi tarihimize de bir bakarsak inancını gerçek anlamda benimseyen atalarımız daima başarılı olmuşlardır ve bu durum her bir millet için geçerlidir. Sadece kendi vatanını sevmek ve diğer milletleri dışlamak faşistliktir tabiki. Önemli olan bunu vicdanınla ve inancınla bütünleştirip milletini doğru bir amaç için savunmaktır. Asıl milliyetçilikte budur zaten.

0|0
    0|0
  • Milliyetçilik bence faşistliktir. Herkes vatanını milletini sever yanlış anlaşılmasın ama bu durum kendini diğer ırklardan üstün görmeye dönüşürse orada büyük sıkıntı var. Kimse doğacağı ırkı önceden seçemez. Çok saçma bir durum bence milliyetçilik. Sen şans eseri o milletin içinde doğmuşsun ulan. Nası kendini üstün görebilirsin ki? Kendi seçimindi sanki?

0|0
    0|2
    • milliyetçilikle ırkçılığı karıştırıyorsun sanırım sen.

• Günümüz şartlarında dediğim uyuşmakta. Karıştırdığımı düşünmüyorum

• Hepimiz Ademoğluyuz

0|1
    0|1
  • Dine aykırıdır dindışıdır bunu rahatlıkla söyleyebilirim !

0|0
    0|1
  • Milliyetçilik yalnızca
    Tek din
    Tek millet
    Tek dil gibi şeyleri kendine felsefe edinmiş kişilere denir
    bu saydığımız şeyler bildiğimiz faşistliktir

0|0
    0|2
    • o zaman bende faşistim madem faşistiz en nazisinden olalım.

• geneli bu açıdan bakıyo
      faşistsen faşistsin bundan banane

• milliyetçilerin içinde doğup büyüdüm. hala onların içindeyim. hepsini çok iyi tanıyorum. ben milliyetçi değilim. ama bu ülkenin en dürüst insanları olduklarına zerre şüphem yok. insan kendisi basit bir siyasi politikayı kendi kimlik politikası haline getirmediği sürece hiç sorun yok.

0|0
    0|0
  • Vatanını sevene koruyana türk derler ama bu vatanın ismini kullanarak ırkçılık yapıp siyasi görüş ayrılıklarında zorbalık yapanlara faşist derler bu vatanı en başta onlar böldü

1|0
    0|0
  • Hertürlü milliyetçilik faşistliktir. Bende faşist olmamdan çok memnunum..:)

1|0
    0|1
  • senin amacın muhalefet olmak, internet üzerinden vatanını kurtaranlara selam olsun

0|0
    1|1
    • ne yani sorduğum soruda kendi düşüncemi katıp cevaplayanlarla tartışamaz mıyım yani?

• faşistliktir

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Türkçüyüm, Atatürkçüyüm. Ama bu değil demekki, diğer milliyetler yok olsun. Bizim ülkemizde Türklerden başka kimse yaşamasın. Hep beraber yaşayacak kadar hoşgörülü ama asla vatanımı, milletimi ezdirmeyecek, hep milletini el üstünde tutacak ve TÜRK OLMAKTAN GURUR DUYAYACAĞIM.

1|2
    0|0
  • Milletimi severim ve bu sevgimin kimseye zararı olmaz diğer sevenlere saygı duyarım bunun aksi yönde olanlar kötüdür bencilliktir sadece

0|0
    0|0
  • Tüm dünyaca bir olabilmek varken neden bazı milletleri dişliyoruz ki? Faşizmin küçük hali işte

0|0
    0|2
    • "Tüm dünyaca bir olabilmek" sen buna inanıyor musun? :) sen şimdi sınırlarda kalksın falan dersin.

• ama onun canı da senin kadar değerli

• birincil olarak kendi milletimizin canını düşünmezsek bizde bir gün onlar gibi aç kalabiliriz.

Yükleniyor...