Hayata bakış açınızı değiştiren insanı anlatır mısınız?

Evet. Bazı insanlar vardır ki şimdiye kadar ne kadar yanlış baktıgımızı ve sürekli aynı girdaplarda kayboldugumuzu , yolumuzu bulamadıgımızı onu tanıtıktdan sonra farkederiz ve birden aydınlanırız bazı konularda.

Sizin hayatınızda bakış açınızı değiştiren böyle insanlar mutlaka vardır. Kimdir ve nasıl değiştirdi bakış açınızı?

Güncellemeler:
Benim 8 aylık soruya nur yağmış ben yokken. O etkileyen insanın bazen yorungesine girersinzi ama sonra kendinizi keşfettikce bu kez ondan bağımsızlığınızı da ilan etmenin hazzını da yaşarsınız degil mi?

0|0
40|35

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle güzel soruymuş teşekkür ederim.

Hem yarabandım, hem yaram, hem arkadaşım, hem sevgilim, hem babam..

Bana unuttuğum tüm hisleri, en savunmasız ve çaresiz anımda hatırlatan,

Hayatın aslında o kadar karmaşık olmadığını, karmaşık hale getirenin sadece bizim düşüncelerimiz olduğunu, kesin yargıların hayatta sadece kaybetmeye ve daha kötüsü pişman olmaya yüz tuttuğunu bana yaşayarak öğreten insan.

Kendimi, cinselliğimi, kadınlığımı bana keşfrettiren,

Ve benim yaşantım haricindeki, başka yaşamlara ne kadar kesin gözlerle baktığımı gösteren,

Bambaşka alemler ve düşünce tarzıyla

beni ben olma yolunda, yönümü bulmama yardım eden,

herşeye fazla anlam yükleyip, hayal kırıklıklarım arasında boğulmaktansa,

olabildiğince gerçekçi bir yaklaşımla, az beklentiyle, az önyargıyla..

hayatın çok daha çekilir, anlamlı, ve mutlu olduğunu bana gösteren insan..

teşekkür ediyorum kendisine, her gün ve her gün..

Bana çok şey kattı.

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 39

• orta okuldaki rehberlik hocamız.kimse sevmezdi onu ama bir gün bişey için beni yanına çağırmıştı soru soruyordu konuşuyorduk.o zamana kadar hiç kimsenin fark etmediği bişeyi fark etmişti.konuşurken yere bakıp konuşuyordum.bana demişti ki insanın yüzüne,gözlerinin içine bakıp konuş,onları öyle dinle,kendini öyle dinletirsin güven kendine.. o gün hayatımı değiştirdi artık gözlerin içine bakarak konuşuyorum ve bu insanları çok etkiliyor teşekkür ederim hocam.. :)

1|1
    0|0
    • o kimsenin sevmedigi adamalrda bir ışık vardır aslında, herkes sevse bir anlami olmazdı, sen gormussun.

• Hayalimde yarattığım kahramanım...

adı umut. yaşı yok memleketi yüreğim ve beynim. ne zaman birini kınayacak olsam "insandır doğrusu da olur yanlışı da , sen bırak allah affetsin" diye fısıldar kulağıma.

yanlış bir şey yapacak olsam "sana yakışan neyse onu yap." cümlesi çınlar kulaklarımda.

öğütleri çok basittir ama beni çok etkiler içimdeki umut'un sesi. herkesin söylediğini söyler ama biraz farklı -daha içten- ... öfkeyi yenmeyi, zalime küfretmeyi, zulmü alkışlamamayı, yeri geldiğinde susmayı zamanına göre esip gürlemeyi ve en önemlisi "hayatın gemiyi kıya getirirken karşılaştığım güçlüklerle değil de geminin kıyıya gelip gelmediğiyle ilgilendiğini" ondan öğrendim.

ben yaşadıkça umut'un var olacağını kabullendim.

2|1
    0|0
  • Her zaman iyi örneklerden ders çıkarmıyoruz baten kötü örneklerde bize hataları , atmamamız gereken adımları açıkça gösteriyor. Ben de böyle bir kötü örneği hayatımda olmamasını istediğim model yaptım

1|1
    0|0
  • hayatımda 1 kişi benim bakış açımı değiştirdi bana kendimi tanıttı daha doğrusu o insan benim için çok değerli onun sayesinde arkadaşlarıma bende doğru yolu gösterebiliyorum .

0|1
    0|0
  • 1 sene önce. Evet tam 1 sene önce. Arkadaşlarım arasında konuşurken hep 'yolda görsem yüzüne bakmam' dediğim bir insanla çıkmaya başladım. İlk zamanlar olmasa da sonraları ona çok alıştım. Kimsenin bizi yakıştırmadığını biliyordum. Ama zamanla öyle bir bağlandım ki kendime inanamadım. Aşktı bu. Ben daha çok aşık oldukça o beni terk etti. Defalarca bıraktı. Defalarca da geri döndüm.. 1 sene boyunca sürekli ayrılıp barıştık ve her seferinde çok yıprandım. Bana gerçek aşk dediklerini, ve aynı zamanda acı denen şeyi yaşatan insan o oldu.. Yaşadığım her güzel şey için teşekkür ediyorum ama kötüler için lanet ediyorum hergün. Benim hayata bakış açımı değiştiren insan o oldu. Kimseye güvenmemem gerektiğini anladım. Pişmanlığı yaşadım. Aşkı yaşadım. Nefreti, öfkeyi yaşadım. Hayatımı değiştirdi ve bütün düşüncelerimi..

0|1
    0|0
  • birine çok anlam yükeledim , o bana kimseye okadar anlam yükelemek gerekitiğini ögretti.

bi gece çok ağladım. belkide okadar üzülcek birşey yokken. Bundan fazla üzülemem heralde dedim kendi kendime.bi baktım ertesi gün birşey oldu manyak gibi sevindiğimi gördüm. yine hiç ummadıgım anda birşeyler oldu kendimi üzgün buldum..

ve bi gün dedim ki kendime

bir sn'ye sonrasında hayatın bana nasıl bir süpriz yapacagını bilmiyorsam niye üzülüyorum..

o gün bugündür beklentisiz yasıyorum diyemem ama büyütmüyorum gözümde..

bunun temelinde bir insan var tabiki.Herşeye ragmen teşekkürler.

ha bide filmlerdeki gibi bir tane yaslı bir bilge olsada sohbet etsem diye çok istemişimdir hep bekliyourm o bilgeyi bir ggün biryerde karşılaşıcaz inanıorum haha :D

0|1
    0|0
  • sevgilim,

hayatı benle paylaşmaya hazır,

düşüncelerime ortak,

beklentilerimiz bir,

heyecanımız aynı,

desteğini hep hissettiren,

aşkım sevgilim hayat senle daha anlamlı daha güzel...

0|0
    0|1
  • Aslında kendi kendimi değiştirdim insanlar sana sadece gösterebiliyor sorunu önemli olan seninde bunun farkına varman kabullenmen.. Yani bazen onlar sorunu söyler sen değerlendirirsin ve farkına varırsın bazen onlar söylemez sen farkedersin ama bazende ne onların gösterdiğini kabul edersin nede olduğun durumu kendin görürsün ..Yani yine mesele sende bitiyor..Kendine en çok sen yardım edebilirsin

0|1
    0|0
  • hayata olmasa da en azindan bir kisiye karsi bakis acimi degistiren insan buradan tesekkurlerimi sunuyorum..kendisi burda (A.G.A)...fakat isin kotusu bakis acimin degistigi kisi tam herseyi yoluna koymusken cikip gelmesin mi:)))))))buyrun burdan yakin:)))

0|1
    0|0
  • tam 1 sene önce hayatimi deiştiren o harika insanla taniştiimm :))

karanliktan çekti çikardi beni, gözyaşlarimi gülüçüklere dönuşturdu..

çok hatalarim oldu ona karşi, ama zamanla aşicaz inşallah :)

kizlar size en buyuk tavsiyem, eger birlikte gülebildiginiz, sizin her derdinizi dinleyen bir erkek çikarsa karşiniza, ve sizi cok sevdigini soyluyorsa eger, herşeyi birakip onunla gidin. ve ona sadik olun :)

seviyorummm eheyttt hihiiiii :))

0|1
    0|0
  • Şöyle birden karşıma çıkıp hayatıma karşı bakış açımı değiştiren olmadı ama hayatta bazen yenildiğim de,yorulduğumda,yanlış birşeyler yaptığında annem çok büyük gösterge oldu.

0|1
    0|0
    • annelerin ışığı çok geç geliyor bizlere...sonradan farkediyoruz aydınlattıkları gercekleri

• eski erkek arkadasım.17 yasımdakı aklımı alıp 22lere cıkarmıstı hayatı okadar ıyı tanıttıkı bana anlatarak degıl gostererek şu an bukadar guçluysem onun sayesındedır tek ask hayatı olarak degıl tamamen hayatı ogrettı bana

2|1
    0|0
  • İnsanların iyileri özlemi vardır ama tahammülü yoktur .. okuyupta ya dediğim sözlerin içindeki kötülerin aslında ben oldugumu Ahlaki deger ve ilkeler diye savundugum gerçekleri içime sindiremedigimi bana gösteren bir hanım canımın içi. konusmadan asnlastıgımız, gelmiyorum diye rahatlıkla söyledigimiz, kızan, haksızsın diyen o kişi..

Güzel bir soru tesekkürler

0|1
    0|0
    • cok sanslıymıssınız ikiniz de...gostermek yetmez , gosterileni goren bir efruz da gerekli cünkü

• Benim kadar "dar kafalı" birini kim değiştirebilir diye düşünüyorum da üniversitede bir hocam vardı. Çok saygı duyardım kendisine...Görüşleri, öğrenciye davranışı inanılmazdı...Belki odur aydınlanmamı sağlayan...Bir de Ablamdır...Evet evet...Çok kavga ederdik, çok atıştık, küstük, bozuştuk vs. ama eğer birazcık aydınsam aklım varsa onun sayesindedir...

2|0
    1|1
  • Beni kısa zaman önce bırakıp giden arkadasim. Allah ondan razı olsun. :( benim butun dusuncemi degistirdi hayata bakis acim degisti onun sayesinde.

0|1
    0|0
  • evet degiştiren ve degiştirmeye devam eden biri var.olumlu yönde çok güzel yardımlarda bulundu iyiki var:))

0|1
    0|0
  • senin hayatını değiştiren Marquis De Sade mı?

0|1
    0|0
    • Benim hayatımı değiştiren bir insan vardı. bir abi diyelim. bilgelikle , yaşama karşı duruşuyla etkilemisti beni. Marquis de sade sadece elin fransızı:) şaka bir yana sade'ı , bazı şeylere dogru isimleri koyabildigi icin seviyorum

• Gökhan.

Aşkı nefrete dönüştürmeyi öğretti.

Konusulacak binbir kelime varken susup kabullenmeyi.

Hiç olmamış varsayıp çekip gitmeyi.

Duyguları körertmeyi

0|1
    0|0
  • bir sanatçı,müzisyen:).. kültür ve farkındalık sayesinde kendimi ve bana benzeyenleri nasıl bulacağımı öğretti bana istemeden:)

0|1
    0|0
    • hmm..güzel ama nasıl yaptı bu işi.

• ne guzel anlamıyoruz:)

• evet harika:)

• benim koca bebeğim o ..herşeyim .. bazen bi baba gibi bazen de sevgili..derdimin dermanı hep onda bi sarılınca herşeyi unutturuyo bana .kokusunu içime çektiğim an bitiyo bütün derdim sıkıntım ..kısacası o benim nefesim..

1|0
    0|1
  • Hayata bakış açımı değiştiren tek insan biricik oğlum oldu.

1|1
    0|0
  • sadece ve sadece hatalarım.hepsinden ders aldım bakış açım değişti

0|1
    0|0
  • Benim erkek arkadasim sevgiliden çok gerçek bi arkadas gibiydi. Bana hep dogruyu yanlisi gosterdi ama hiç bi zaman bu boyledir demedi. Boyle yapsan daha iyi olurdu gibi cumleler kurardi, gerçekten bana çok sey katti. Bu yazimi gormez ama tesekkur ediyorum açikcasi, hayata bakis açimi degistirmisti...

2|0
    1|0
  • eniştem

0|1
    0|0
  • bir yazar ve kitapları

0|1
    0|0
  • Biricik sevgılım hayatı sevmemı sagladı .)

0|1
    0|0
  • tabiki mevlana mesnevı benim hayatımı degıstrdı şükürler olsun tanıstıgım güne

0|0
    0|1
  • Akut Oğut, kitapları sayesinde bakış açımı değiştirdi.

0|0
    0|1
  • Ozan

0|0
    0|1
  • staj döneminde iken bi abim vardı fikirleriyle bildikleriyle bakış açısıyla benimde düşüncelerimi etkilemişti.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    9

Erkekler Ne Diyor 35

• su an sevgilim ve ondan once dostum olan kadin. 17 yasimda neredeyse bir katil olacakken ben, o dipteki halimden beni geri dondurmustu, ne olursa olsun benden guclu durup bunu yapabildigi icin benim de degismemi saglamisti. ikinci olarak da sadik bir insan olabilmeyi ogretti bana, her seyin gecici hevesler olmadigini da. akil hocam diyebilecegim insanlardan birisinin benden kucuk birisi olmasi cidden ilginc

4|2
    0|0
  • Peygamber efendimiz .

0|1
    0|0
  • Bir insan değiştirmedide, Poğaçaya sarılmış bir gazete parçası hayatımı değiştirdi, fazla detay yazasım yok valla abi ama sorun çok güzel teşekkür ederim.

0|1
    0|0
  • Karl Marx..

Tiner çeken ayakkabı boyacısı çocuk.

Hayatının ilk dakikalarını yaşyan yeni doğmuş minik ebek!

4|0
    0|0
  • Prof. Dr. Gönül Tekin

İlk defa bu güzel kadın bana sorgulamayı, şüphe duymayı aşıladı. Kısa ve net konuşmaları düşünce biçimimin değişmesinde ve gelişmesinde çok etkili oldu.

Minnettarım.

1|1
    0|0
  • lisede bi arkadaşım vardı hep bana yol gösteriridi fikirler verirdi saygıyla dinlerdim ama onun dediğini hiç yapmadım.hep2-3 yıl sonra geldim onun fikirlerine hep geç anladım.hala pişmanım onu dinlemediğim günlerime yazık oldu ileri grüşlü insanların önünde saygıyla eğiliyorum

0|0
    0|0
  • annemi baş köşeye koyarım tecrübeleri konusunda her zman muhtacım ona. sevgilim konusunda dersen. aşırı takıntılı ve aşırı güven sorunu yaşayan biriydim şimdi ki sevgilim baya baya azalttı bana insan oldugumu hatırlattı insanlara guvenılmesi gerektiğini daha doğrusu kadınlara .. hepsinin aynı olmayacağını gösterdi bana..

1|0
    0|0
  • Jiddu Krishnamurti.

Farkındalığın, insanın nasıl çürüdüğünü, sorgulamanın nasıl yapılacağını ne olduğunu hissetirdi.(Anlattı, öğretti demiyorum dikkat ederseniz)

0|1
    0|0
  • Bizim ofisin alt katındaki galericilerle takılmaya başlamıştım. Babam o adamların sağlam pabuç olmadıklarını söylüyordu. Galerinin sahibi mevlüt abi, babamla meslektaş sayılıyordu. Sonuçta ikisi de para satıyordu. Ama mevlüt abi giyimiyle, tarzıyla, lüks yaşantısıyla, düşünceleriyle ve inanılmaz kibiriyle beni çok etkiliyordu. Onunla beraber ilk takıldığım zamanlarda ben ergenliğin doruklarındaydım. Ve onunla takıla takıla o beni etki altında bıraktı. Sonradan farkettim ki ben de tamamen ona benzemişim. Düşünce olarak, kibirli, bencil, paraya düşkün ve aç gözlü biri olmuşum. Hayatımdan memnunum ama. Mevlüt abi beni baştan yarattı diyebilirim.

0|0
    0|0
  • efsane isim geri dönmüş hoşgeldin abi böyle bir kişi yok ama dönmene sevindim

0|1
    0|0
  • müthiş bir kaza yapmıştım ölmeliydim ama yaralı bir şekilde yaşayacaktım malesef, bir baktımki benden daha kötü durumda olan birisi var o daha fazla kaza yapmış (iş yeri yanmış,karısı aldatmış,hapse düşmüş vs) sonra dost olduk kırıklarla nasıl yaşamam gerektiğini öğretti bana

haytta herşey olabilir dedi yeterki umudunu yitirme, şimdi hiç bir şeyi önemsemiyorum hiç bir şeye hayret etmiyorum sadece eğlenmeye bakıyorum iyi bir insan olmaya çalışıyorum

1|0
    0|0
  • bence şu an herkez sevdiğinin hayata bakışını değiştirdiğini söylüyo ama o gerçek değişiklik degildir o zaten olacak bi şeydi ilerde insanın bir başkasıyla birlikte olduğu zaman bazı şeyler mutlaka değişecek gerçek olan örneğin biyiloji öğretmeni olarak yıllar sonra karşılaştiğım arkadaşım benim görüşlerimi cok değiştirdi ona her konuda soru sorabilyom verdiği cevaplarıda cok mantıklı buluyom halen sıkıştımmı onu ararım

0|0
    0|0
  • Hayata bakış açımı degiştiren hatalarım oldu, bu hatalar içinde rolleri olan insanlar oldu elbet.

0|0
    0|0
  • belki ayrıldık ama eski sevgilim hayatın nasıl birşey olduğunu ilerde neyi nasıl yapmam gerektiğini gösterdi ve onun sayesinde artık daha pozitifim ve derslerim olsun kendim için olsun çalışmaya başladım :)

0|0
    0|0
  • oyle bırı olmadı daha

0|0
    0|1
  • Kendi yanlışlarımı görebilir ve düzeltebiliyorum..

0|0
    0|0
  • bana aşkı, sevgiyi öğretmişti. sevebilmeyi, sevilebilmeyi... türküleri öğretmişti.

hayatı öğrettim o'na... şu an da çok iyi yerlerde ama hala aklıma gelmiyor değil. umarım yolu hep açık olur.

0|0
    0|0
  • Anayasa Hukuku Hocam Prof. Cem Eroğul

Bana gerçek Dünya düzenini göstererek aydınlanmamı sağlamıştır. Onun sayesinde siyasi hayata ve hatta felsefi Dünyaya ayrıcalıklı bakabiliyorum.

Kendisine olmasa da oğluyla tanıştım ve şükranlarımı ilettim.

0|1
    0|0
  • Upskirten bilenler bilir:)

0|0
    0|0
  • babam her kaybolduğumda skıştığımda fikirini alırım hiç yanlış bişi olmadı fikrini aldığım olaylarda

0|0
    0|0
  • keşke öyle birisi olsaydı, bu yaşa geldim büyüyemedim, yanlışlar yapıyorum, cehenneme dönüyo hayatım, başımı duvarlara vura vura parçalamak geliyo içimden

0|0
    0|0
  • iki insan var, bu şekilde bana güclü olmayı, stress altında kontrollü olmayi ve disiplinli olmayı öğretmişlerdir aynı doktirinde bende devam ediyorum

0|0
    0|0
  • Ünv de kendimden yaşça oldukça büyük biriyle birlikte olmaya başladığımda başta hayata bakışım olmak üzere pek çok şey değişmeye başladı..

0|0
    0|0
  • Yok kendi hayatıma kendim yön vermeli ve kimseden etkilenmeden sadece kendi yolumu çizmeliyim diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Gün oldu kendi içime baktım, hayata bakışım değişti

1|0
    0|0
  • anlatırım tabiki, mesela namaza başladım.

0|0
    0|0
  • sagopa kajmer.

0|0
    0|0
  • Kendimi tanıdım tanıyalı

0|0
    0|0
  • uzun hikaye...

0|0
    0|0
  • Belli bir insan yok.Ben kendi kendime farklı bakabilmeyi öğrendim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...