Türkiyenin Kültürel gerilemesi?

Merhaba.

Bakiyorum ki son 15 senede insanlar Kültürel seviyesini hemen hemen kaybetmis.

Baris Manco'nun sarkilarinlan yetisenlerin cocuklari bugün sacma sacma sarkilarlarlan yetisiyorlar.

Yanlis anlamayin, iyi sanatcilar var, ama onlari dinleyen yok.
Insanlar hep birbirini benziyen sacma sapan sarkilari dinlemeye baslamis.

Bu cok kötü birsey, seviyesiz bir genclik yetisiyor.
Suanda popüler onlan sarkilara baktim bikere, hepsi seviyesi sacma seyler.

Bunun kaynagi ne sizce? Yani neden böyle seviyesizlesti genclik?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Bu çocuklarda büyüdüğünde biz küçükken gülben ergen vardı diyecekler mesela o kadarda :) bir ilerleme gerileme göremiyorum bu konuda müzik kültüründeki kayıptan çok terbiye konusundaki kaybı gözlemiyorum küçücük çocukların ağızlarından çıkan küfürleri duyunca yüzüm gözüm kızarıyor :) o barış manço eserleriyle büyüyenler pek çocuk yetiştirememiş alelacele türk sanat musikisine :D halk eserlerine dönüş sergilemeliyiz :))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kulturel gerileme bir şarkıya bağlanmaz bence... kultur,, gelenek görenek yaşayış biçimine gore değişir.. bu bahsettiğin şey salak saçma halk palyançoalarını çocuklara izleterek ahlak dışı gelişmelere yol açıp çağdaş dediğimiz illet bir millete donuşüyuruz.

0|0
    0|0
  • Kültürel gerileme diye bir durum olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• gençliği kötülemeye gerek yok. değişim her zaman olacaktır. bize de sürekli pc başında olan gençlik bu gençler ile bir şey olmaz diyorlardı. sende yeni yetişen nesli anlamıyorsun işte. arada farklar olmasından kaynaklanıyor. kültürün sabit bir şekilde kalmasını bekleyemezsin özellikle bu çağda. bunun iyi yönleride olacaktır kötü yönleride olacaktır. eğer hiç değişim olmuyor ise o zaman durum vahim demektir zaten.

0|0
    0|0
Yükleniyor...