Sevdiğiniz kitapların aklınızda kalan, hoşunuza giden ya da etkileyen bölümlerini paylaşabilir misiniz?

Sevdiğiniz, sizi çok etkileyen kitapların o satır aralarına sıkışmış cümleleri paylaşabilir misiniz Romalılar? En sevdiğiniz kitapları da yazabilirsiniz.

Başka akıllar bize yük. - Oğuz Atay, Tehlikeli Oyunlar

Elindekileri karyolanın altına boş bavula koydu. Çevresine bakındı. Yoktu. Oturma odasını da aradı. Orada da yoktu. Bunca lüzumsuz eşya vardı da, neden en gereken, bir sigara küllüğü yoktu. Kadınlar da böyleydi. Dünyada gereğinden çok kadın vardı ama, yalnız bir teki yoktu. - Yusuf Atılgan, Aylak Adam

Güncellemeler:
Pis cahiller :D
Ulan var ya kız olsaydım şu boydayım gtüm şu ölçüde erkekler bana bahmii deseydim hepiniz koşardınız.

1|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• üzüldüm yahu buraları görünce, hiç ilgi görmemiş güzelim soru. bir tane de ben yazayım;

"Kalem bir kazı aletidir. Bir gömü gibi kazarsın kendini ve çektirdiğin dişlerin dışında tastamam duran iskeletine ulaştığın zaman anlarsın: evrenin sonu vardir, insanın sonu vardır. Bu dünyada her şey hep aynıdır ve bunu bilmek ölesiye sıkıcıdır." Barış Bıçakçı - Veciz Sözler

1|1
    0|0
    • Çok teşekkür ederim arkadaş :) Kalem benim hicretimin yol azığıdır, der Ali Şeriati :) Burada şiir, kitap, insanlık problemleri gibi sorular pek yorum görmez. Gönlünce olsun :)

• :) rica ederim, senin de gönlünce olsun arkadaş.

• Atlas Vazgeçti'deki en değerli şeylerden biri de buydu:
    "Hayatım ve hayatıma olan sevgim adına yemin ederim ki, hiçbir zaman bir başka insan için yaşamayacağım ve hiç kimseden benim için yaşamasını istemeyeceğim."

Hank Rearden'ı özledim...

0|1
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/vz9VWp.jpg

( cevabım kısaymış )

0|1
    0|0
    • Kimmiş bu

• " hedefi kaç kez vurduğunu sayan kimseler için hedef, sürekli delinen, yırtılan bir kağıt parçasından başka bir şey değildir. Okçuluğun yüce yasası ise buna sapıklık gözüyle bakar, belirli ve ölçülebilir bir uzaklıkta okçunun önüne dikilmiş bir hedef tanımaz, yalnız herhangi bir yöntemle üzerine nişan alınamayan bir hedef bilir. ' O'na da , ille de bir ad vermek gerekirse, 'Buda' der " :) teşekkürler ama yolsuz bir yol olmalı o da nasıl olacaksa :)

• Sen yola düşmek için yoldan çıkmaya hazırsın. Yola düştükten sonra yol var mı yok mu sen kimsin bunları daha iyi anlarsın :)

• Ne olursa olsun içindeki bir parçanın sonsuza kadar bu adama ait olucağını biliyordu. -julia quin (kitabı unuttum)

0|1
    0|0
  • kabile eddi anter
    -sen sen ol, sürüden olma-

0|1
    0|0
  • ''Umut, insanların yetkin olmayışlarından, sürekli arayış içinde -sadece öteki insanlarla düşünce ve duygu birliği içinde- hareket etmelerinden doğar. Umutsuzluk suskunlaşmanın, dünyayı yadsımanın ve dünyadan kaçışın bir biçimidir. Adaletsiz bir düzenden doğan insandışılaşma umutsuzluk değil, umut nedenidir. Çünkü adaletsizliğin tanımayı reddettiği insanlığı / insanlı yetisini durmaksızın aramaya yöneltir. Umut, kolları kavuşturup beklemek değildir, çabalarından bir şey ummuyorlarsa, onların yüzleşmesi sıkıcı, kısır olur.'' Ezilenlerin Pedagojisi.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• "Kendi üzerimdeki uzun araştırmalardan sonra insanın yaratılışındaki o derin çift yönlülüğü gün ışığına çıkardım. O zaman, belleğimi kaza kaza alçakgönüllülüğün parlamama, küçülmenin yenmeme ve erdemin ezmeme yardım ettiğini anladım. Barışçı yollarla savaş açıyordum ve en sonunda çıkar gütmezlik yoluyla, göz diktiğim her şeyi elde ediyordum." A. Camus - Düşüş

2|1
    0|0
  • Elif Şafak aşk kitabından
    Altıncı Kural: Şu dünyadaki çatışma, önyargı ve husumetlerin çoğu dilden kaynaklanır. Sen sen ol, kelimelere fazla takılma. Aşk diyarında dil zaten hükmünü yitirir. Âşık dilsiz olur.
    On Dokuzuncu Kural: Başkalarında saygı, ilgi ya da sevgi bekliyorsan, önce kendine borçlusun bunları. Kendini sevmeyen birinin sevilmesi mümkün değildir. Sen kendini sevdiğin hâlde dünya sana diken yolladı mı, sevin. Yakında gül yollayacak demektir.
    Kırkıncı Kural: Aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır. Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım mecazi mi, yoksa dünyevi, semavi ya da cismani diye sorma! Ayrımlar ayrımları doğurur. AŞK? ın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.

Başlı başına bir dünyadır aşk. Ya tam ortasındasındır, merkezinde, ya da dışındasındır, hasretinde.
    özellikle bu sözü beni bitirmişt :)

0|1
    1|0
    • Elif Şafak tiksindirici, tasavvuftan soğutucudur. Paylaşımın için teşekkür ediyorum. Şuna bir göz atarsan sevinirim :)

yenisafak.com.tr/.../

• Sinan Yağmur' un Aşkın Gözyaşları serisine bakabilirsin.

• Biliyorum onuda okudum 2 kitabıda okumuştum aklımda kalan demiştin bende bunları yazdım gerçi sinan yağmurunkilerde çok başarılydı :)

• Özlem Baş - Meleklerin Fısıltısı her bölümü

0|1
    0|0
  • bu şekilde kitap okuyanı sevmem

0|0
    0|0
    • Aklınızda kalan, beğendiğiniz dedim. Güzel cümleler aramak için kitap okuyan demedim. Eğer okuduğunda beyninden vurmuyorsa o kitap zaten beş para etmezdir.

• Her kitap beyinden vuramaz inanmıyorum...

• senin belki vurmaz ama her kitap mutlaka birinin vurur...

Yükleniyor...