Kitap Okuma Alışkanlığı Kazanma?

Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanabilirim günlük hedef koyuyorum kendime ama bir kaç kere anca ulaşmışımdır hedeflere. Kitap okuma aşkı en fazla iki hafta sürüyor o iki hafta deli gibi okuyorum ama sonrası yok. Neler yapabilirim

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• kesinlikle kitapların ortasını sonunu okuma:) öğrendikten sonra sonucu okuma isteğin kalmaz. bir de ağır anlatımı olan kitapları tavsiye etmem. ilgini çekecek seni meraklandırıp diğer sayfaları da meraktan okutturan kitaplarla bu sorun ortadan kalkar. hedeflerini de kısa tutmanı öneririm. günde 10 sayfa mesela:) az gibi gelebilir belki ama bu şekilde bir yılda okuduğun kitap satısı hayli fazla olacaktır:) kitap kendini merak ettirir ve okutursa devamı gelir bu 10 sayfanın zaten:) bir de okuma işini gece geç vakte erteleme uyursun üşenirsin kalır. kahvaltı yapmadan önce ya da yaptıktan hemen sonra mutlaka okucam diye şartlandırabilirsin kendini.

0|0
    0|0
    • Tavsiyelerin için teşekkürler. sorunumu biraz anladım galiba hedefi yüksek tutuyorum ulaşamayınca diğer gün okuyasım gelmiyor düzen bozuluyor :)

• rica ederim:)

Kızlar Ne Diyor 4

• ben kitab okuma alışkanlıgımı sürükleyici ve güzel kitablar okuyarak kazandım sende öyle yap.. bide kafan doluysa okuyamıyorsun zihnini boşalt boş zamanlarını geçirebilecegin çok güzel birşey kitab okumak sürekli elinin altında bulunsun sıkıldıkça oku :)

0|0
    0|0
    • Teşekkürler ama zihnim pek boş kalmaz biraz hayalperestim galiba günlük 30senaryo yazar oynatırım:)

• ozaman sorun etme boş zamanlarında oku akışına bırak kitab okumak zorla olmaz sevmen lazım hoşlanman lazım zaten varmış kitab okuma alışkanlıgın anladıgım kadarıyla takma oyüsden bu kadar :)

• Tm saol :)

• Guzel kitaplar sec ilgini cekebilecek.

0|0
    0|0
  • suç ve ceza tarzı usta kitaplar oku

0|0
    0|1
    • Oldu kitap okumaya duc ve cezadan baslasin birdaha eline bile almasin dimi

• Neden çokmu ağır suç ve ceza

• ağır ama o kitapla başlarsan daha kolay kazanırsın alışkanlık

• cocukpsikolojimerkezi.com/.../

çocuklarda bunlar işe yarayabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Güzel soru olmuş. Okuma çeşitleri var. Bunların neler olduğunu bilmek gerek usta. Yani her kitap aynı ritimde okunmaz. Yapılan en büyük hata budur. Çünkü çabuk sıkılmaya, üşengeçliğe sebep olur.
    Okunan kitaplarla dergi ve diğer dökümanlarla ilgili not tuttuğun bir ajanda şart. Söz uçar yazı kalır hesabı.
    Bana göre en önemlisi okunanların günlük hayatta kullanılabilmesi. Bu daha fazla okumak için içsel motivasyon sağlıyor.

1|0
    0|0
    • Evet bilgi içerikli kitapları yavaş anlayarak okumaya çalışıyorum roman gibi kitapları ise biraz daha hızlı okuyorum akıcı oluyor genelde. cevap için teşekkürler

• önemli değil. herkes kitapları sevse keşke

• Ah keşke sevse toplum olarak kalkınsak gerisi gelir zaten

• kitapokumak değil bir şeyler öğrenmek için oku 1000 sayfa okudun boş okudunsa 10 sayfa okuyuğp birşey öğrenmek daha iyiç...

0|0
    0|0
    • Zaten amacım o biraz fazla öğrenme isteği var bunu düzenli hale getirmek istiyorum teşekkürler

• kardeş kitap ceşitliliği var belki romanlar ilğiniş çekmiyor günlük mektup şiir ya da dergi okumaya başla belki onları daha cok sevrsin

• Mesaj alındı

• Alisma suresi 1 aydir

0|0
    0|0
    • :) biraz alıştım sayılır ama istediğim gibi değil

Yükleniyor...