Osmanlı'da sofrada sohbet etme kültürü yokmuş...

şimdi bizde ise var. bu iyi mi kötü mü sizce ? Arkadaşlar ; Osmanlının sofrada asla sohbet adeti yokmuş herkes yemeğini yermiş sadece. hemen bitince sofradan kalkarlarmış. Neden böyle yapıyorlardı acaba veya şimdi bizim yaptığımız mı daha iyi ? Ne dersiniz ?

Sohbet kültürü var olmalı mı ? yoksa yemeğin tadı mı kaçıyor ?

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• daha mı iyi daha mı kötü bilemiyorum da biz masada hep sohbet ederiz herkes gününün nasıl geçtiğini anlatır.akrabalardan gelen haberler,hava durumu vs şeyler konuşulur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• bildiğim kadarıyla dinen de böyle olması gerekiyor bunu bi yerde daha okumuştum,hatta rahatsız etmeden yemek yenilmesi gerekiyor

0|0
    0|0
  • Ağızda yemek varken konuşmak hoş bir davranış değil zaten.

0|0
    0|0
  • çok fazla yemek yemeyi önlemek için..çünkü islamiyette fazla yemk yemek mekruh sayılıyor..

şimdi aslında herkes bir rejim derdinde olduğundan fazla yeneceğini sanmıyorum açıkçası:)

0|0
    0|0
  • peki biz osmanlı mıyız? değiliz. o zaman onların yaptıklarını yapmak zorunda değiliz.

neyse konu kapanmıştır.

0|1
    1|2
  • Yemek yerkene muhabbet etmem gerekiyor:)

0|0
    0|0
  • Sofrada muhabbeti acayip severim.

0|0
    0|0
  • Bende sevmem sofrada sohbeti.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sen hangi Kültürün içinde bulunuyorsun ?

Batı Kültürü ?

Türk Kültürü ?

Osmanlı Kültürü ? vs.vs. diye devam eder .

Eğer " Osmanlı Kültürünün " içinde bulunuyorsan sofrada sohbet etmezsin olur biter :) . Şimdi bizim yaptığımızı iyi yada kötü olarak yorumlamak yanlış olacaktır . Sofrada sohbet etmemiz ve yemek bittiğinde hemen kalkmamızda Kültürün getirdiği bir hal açıkçası . Alışkanlıklarla beraber süre gelmiş bir durum .

0|0
    0|0
  • ...

Yolun Beypazarı'na düşerse yaşayan müzeyi ziyaret etmeni tavsiye ederim.Girişinde karşılacağın manzarayı uzun uzun seyret,nasıl bir kültürün içinden gelmişiz bu kültürsüz halimize.

0|1
    0|0
  • Ağzında yemek varken konuşma ekinoks, sağa sola yemek saçarsın :(((((((((((((88888888

1|1
    0|0
  • yemek yerken başka şeyle meşgul olursan, yediğin yemektenten bişe anlamazsın.bi sitede okumuştum; zayıflamak için, yemek yerken televizyon izlemeyin yazıyordu.

0|0
    0|0
  • Ekinoks doymamızı kolaylaştır, bizi israftan koru :(8888

0|1
    0|0
  • şimdi anlasılıyor neden çorbaların hüpürterek içildiği..

0|0
    0|0
Yükleniyor...