'Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik 'sözünün ne anlama geldiğini hiç düşündünüz mü yada biliyor musunuz?

Ben “Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik” sözündeki yüzmenin deri yüzmek olduğunu yıllar sonra farkedip hiç renk vermemiş kişiyim...

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

• kurbanda yada kesilmiş hayvanda derisi yüzülmeye baş boyun bölgesinden başlanır sonra karın kısmı kesilir sırtına doğru yüzülür en sonunda sadece kuruyu kalınca deri çekilir ve sıyrılır o yüzden söylenmiş bir söz çünkü deri yüzmenin bittiğini anlatır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Zurnanın zırt dediği yere geldikle aynı anlamı taşıyor sanırım .. Hee bahsettiğini biliyorum ...

0|0
    0|0
  • ben bunu hep herhangi bir uğraş verdiğim, beklediğim gibi işlerin sonuna geldik, az kaldı diye

anlam yüklerim. deri yüzmekle işim yok. benim çıkardığım anlam daha güzel :)

0|0
    0|0
  • ben bu anlama geldiğini şimdi öğrendim ama pek şaşırmadım çünkü hani bi işin sonuna gelmek anlamında kullanırım hep e yani benim kullandığımla paralel bi anlamı varmış demekki..

0|0
    0|0
  • Ben şu anda öğrendim gerçekten -_-

0|0
    0|0
  • kullanıldığı yere göre anlam değişikliğine uğrayabilir ...

0|0
    0|0
  • Öğrenmiş oldum.

0|0
    0|0
  • :D hmm bnde ynı ögrndm

0|0
    0|0
  • bilmemek ayıp değil ama biliyodum bunu ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• o kurban keserken denilmiş bi söz hani çok varmı, yok yüzdük yüzdük kuyruguna geldik az kaldı gibi, ama bu sözün deyimi bi işin çoğunu bitirip sonuna az kalınca söylenir,

hacı naptın kurdunmu işi?

bitti herşey hacı dukanı tuttum malı aldım geliyo haftaya yüzdük yüzdük kuyruguna geldik gibi işte.

0|0
    0|0
  • evet şu an öğrendim

0|0
    0|0
Yükleniyor...