Keman çalan arkadaşlar mevcut mu?

Merhabalar ben yaklaşık 4 aydır keman eğitimi alıyorum ve ve henüz tüm tellerde nota basmayı öğrendim sizce bu normal mi?

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Normal tabiki. Bende böyle bir süreçte öğrenmiştim. Keman en zor enstürmanlardan birisi. Kolay değil çalmak. Yayı tutmasından tut, teli titretmesine uygun parmak basmasına kadar. İyi bir süreç. 1 yılda öğrenemeyen insanları tanıyorum.

0|0
    0|0
    • ozaman iyi yoldayım. gerçi hocamda aynı şeyi söylüyor. estetik olmak çok önemli notalara basarken. mesela ilk la telinde basmayı öğrendim mi ye basmakta çok zorlanıyordum parmagım uzanmıyor kemanı tutan elimi indiriyorum bu sefer hocam kızıyordu böyle böyle öğrendik :D

• ewet hocam bayan parmakları benden kısa ama öyle estetik ki rahatça çalıyor dediğin gibi estetik olmak lazım ama şu an çok daha iyiyim. nota okuyup çalabiliyorum lakin çok yavaş :)

• İlk başlarda bende öyleydim. Tabi ilk başta biliyorsundur parmağını nerde tutacaksın diye kağırlar konur, yapıştırıcılar yapılır. si nerden başlar, do ne kadar uzak tutulur nekadar bitişik tutulur. Zamanla insanın eli alışabiliyor. şu an notaya baka baka temkinli temkinli çalıyosun yavaş yavaş akıcı olmaya başlıyacaksın sende. :)

Kızlar Ne Diyor 2

• kemanı tutmayı bile kaç saatte öğretiyorlar ve öğreniyorlar 4 ay ne ki bende çalıyorum ama ilerletmem lazım.

0|1
    0|0
    • ilk derste sırf keman tutmayı ve yay çekmeyi öğrendim. yani nota bile basmadım. çok acı bir eğitimden geçtim gerçekten şimdi ise çok daha iyiyim. sen ne seviyedesin?

• yok benim ali hocam çok tatlı bir adam :) ara sıra olacak o kadar mükemmel olalım istiyorlar haklılar ben telleri değiştirdim ama el yapımı almak istiyorum :)

• ewet haklısın :) el yapımı çok pahalı ben düşündümde ilk alırken başlangıçta idare eden bişey olması yeterli dedi hocam.

• Çok yavaş ilerletiyorlar.

0|0
    0|0
    • Çalıyormusun?

• ozaman hemen kap başla :) senle game of thrones jenerik müziğini çalalım :)

• :):)
      Öyle yapacağım.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...