Türkiyede kadin olmak. Fikrinizi paylasin?

Türkiyede kadin olmak. Fikrinizi paylasin?

1. Evlen ve kendini kocana sakla.
2. Kocana en az 3 çocuk (mümkünse erkek olsunlar) ver.
3. Sezaryen harici şekilde bunları doğur.
4. Ama o sırada evde otur. doğurmaya hastaneye gidebilir misin orasını daha anlamadım.
5. Mümkünse regl olmadan doğurgan ol çünkü ayıp yani ama mümkün değilse bunu doğal bir şey gibi değil de saklanması gereken bir utanç gibi yaşa.
6. Kürtaj ve doğum kontrolünü unut, hiçbir koşulda aklından dahi geçirme.
7. Açık saçık giyinme, sen meyve gibi bir şeysin, insan değilsin, insanlar (erkekler) meyvenin kabuklusunu sever, unutma.
8. Açık saçık giyinirsen tecavüze uğrama çünkü uğrarsan haksız olursun, pantolon giydiysen, mini giydiysen, içki içtiysen vs. tecavüzcüye haklı olarak indirim yapılır.
9. Sen çocuk olmayacaksın, doğduğundan itibaren kadınsın. ona göre davran, ağır ol, fazla kikirdeme, mesela 13 yaşında kendi isteğinle onlarca erkeğin tecavüzüne uğrama.
10. Sen meyve olduğun kadar dişi köpeksin de, ona buna kuyruk sallama! zavallı, kendi halinde sapık ve tecavüzcüleri tahrik etme.
11. Gece çıkma, içki içme, kızlı erkekli ortamlara girme, bir erkekle bankta yan yana oturma, öpüşmeli film filan da seyretme.
12. Kafanı örtmen hakkında da, açman hakkında sana fikrin sorulmayacak, hep erkekler konuşacak, söz hakkın varmış gibi davranma.
13. Menopoz konusunda bir açıklama gelmedi henüz ama sanırız o da faiz lobisinin işi olmalı, doğurganlığımızı elimizden alıp ülke ekonomimizi bozmak için. o nedenle mümkünse menopoza da girme.
14. Ha bir de vaji** deme, ayıp.
15. Feministsen çirkinsin. lezbiyensen erkek bulamamışsındır. sevgililerin olduysa motorsun. olmadıysa kezbansın. bekarsan, boşandıysan, dulsan eksiksin. çocuğun yoksa bir işe yaramazsın. hani hobi olarak uygun bir şeyler yap elbette ama var oluş sebebin bir erkeğin karısı ve çocuklarının annesi, başka da bir işin yok, bunu unutma.
16. Bu memlekette bir kadın olarak, %50 ile azınlıksın. hayatın zor olacak, bunu unutma, kafayı üşütmeden yaşamaya çalış.

Fikriniz ne?

0|0
22|3

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye’de Kadın olmak; Doğduğun zaman annenin babanın yüzünde buruk bir gülümseme, annenin mahcubiyeti, babanın kızsam mı üzülsem mi bakışlarını görmek, birkaç kişinin ağzından dökülen “yine mi kız, olsun sağlıklı olsun da” sözlerini duymaktır.

Türkiye’de Kadın olmak; 3 kız kardeşin içinde babanın seni erkek gibi yetiştirmek istemesi, ilkokula kadar saçlarını kısa kestirmesi, erkek kıyafetleri giydirmek istemesidir.

Türkiye’de Kadın olmak; dedenin, büyükbabanın, ananenin, babaannenin erkek olan diğer torunlarını sevip, seni kız olduğun için sevmemesidir.

Türkiye’de Kadın olmak; erkek kardeşine alınan oyuncakların onda birinin sana alınmamasıdır.

Türkiye’de Kadın olmak; sen 5 dk geç kalsan kıyameti koparan ailenin erkek kardeşin gece 12 de evde olmamasını gayet normal karşılamalarını görmekmiş.

Türkiye’de Kadın olmak; sen bin bir türlü çabayla okuyup, işe girip, evlenirken eşinle bütün sorumluluğu paylaştığın, hatta çoğu zaman ona destek olduğun halde, eşinin bunların unutulup kız kardeşlerinin annesinin kıskançlığını haklı bulduğunu görmekmiş.

Türkiye’de Kadın olmak; sözünle, kınanla, düğününle ilgilenmeyen insanların senden gelinlik beklediğini görmekmiş.

Türkiye’de Kadın olmak; kayınvalidenin kayınvalide olduğunu düğün aşamasında hatırlamayıp bittikten sonra hatırlamasını izlemekmiş.

Türkiye’de Kadın olmak; maaşını eşinin çekip ailesine harcayıp üstüne benim onlara klasik gelin gibi hizmet etmemi beklediğini görmekmiş.

Türkiye’de Kadın olmak; evlendiğin zaman bir savaş alanına girmiş gibi ardını kollaman gerektiğini öğrenmekmiş.

1|1
    0|1
    • Türkiye’de Kadın olmak; ailenden kmlerce uzak olan eşinin memleketine yerleşmek, eşinin senden önce kendi ailesinin ihtiyaçlarına koştuğunu görmek, sen hastaneye gittiğinde yanına gelmeyen eşinin kız kardeşlerini düğüne, gezmeye götürmesi, gittiğimiz zaman benim sürekli iş yaptığım eşiminse oturduğu ailesine neredeyse her gün gitmek istemesi, eşimi bankamatik, şoför, uşak gibi kullanan ailesinin izin verseydim beni hizmetçi gibi kullanmak istemesi, sürekli kendilerini övüp beni aşağılamaya uğraşmaları gibi nedenlerle görüşmek istemediğim tavır aldığım için eşimin beni haksız bulmasıymış.

Kızlar Ne Diyor 21

• Bu yazıyı dünyaya gelmek üzere olan kız çocuklarına okutmak mümkün olsa hepsi doğurmayın bizi diye yalvarırdı. Çok çok katıldığım yerler var, çok çok düşünelesi her maddesi..
    Ben cinsiyet değiştirmeye gidiyorum görüşürüz :)

1|1
    0|1
  • son derece haklısın. hele ki ülkedeki bekaret olayından nefret ediyorum. erkekler (çoğu) sevgilileriyle yatmak istiyor hatta zorla bile olabiliyor. fakat gelip de eşini bakire istiyor. adaletsizlik işte başka bişey değil bu. ülkenin başındakinden kaynaklanıyor olsa gerek. senelerdir sikti ülkeyi.

0|1
    0|1
  • Okumuştum daha önce, gerçekten çok iyi bir yazı her maddesiyle. ama 13. maddeyi ne zaman okusam, gülerim, sağlam olmuş.

0|1
    0|0
  • Çok güzel anlatmışsın ne yazık ki Türkiye'de kadın olmak çok zor.. Yazdıkların her yaştan kızın başına gelebilecek şeyler.. Bu yüzden 19 yaşında Amerika'ya gidicem en iyisi bu. Burada biraz daha yaşarsam ölürüm.

0|1
    0|0
  • Kocası varsa kendini neden başka erkeklere açsın bir kadın? Neden gece çıksın, içki içsin, kızlı erkekli ortamlarda lakayt bir durumda olsun? diğerlerine hiç girmiyorum bile bak!
    Kadın değerlidir, değerli olan korunup saklanır, senin bu anlattığın muameleyi kadına reva görenleri zaten insan statüsünde değerlendirmiyorum ben, ama özgürlük adı altında kadın içki içer, gece çıkar, onla bunla düşüp kalkar' anlayışına da katılmıyorum.

0|1
    2|1
    • çok iyi sağolsun. Yalnız sadece kocası olan kadın değil bütün kadınlar saklamalı. Ve erkeklerde

• Yani gecelin eglenmeye cikan kadinlari tek niyeti var?

• Niyeti yok, cesareti var.

• Bugun erkeklerimize ne olmus boyle? Toplu halde aydinlandiniz mi naptiniz. Ne olduysa cok iyi olmus cok guzel olmus. Kesinlikle bastan sona her kelimesine katiliyorum. Cok nadir de olsa boylesine bilincli insanlari gormek beni sevindiriyor dogrusu..

0|1
    0|1
  • durumu iyi özetlemişsin. toplum aynen bunları bekliyor. diyecek bir şey bırakmamışsın bize :)

0|1
    0|1
  • Dogru söze ne denir :D

0|1
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum

0|1
    0|0
  • adamsn ne güzel kaleme almşsn

0|1
    0|0
  • en iyisi kadın olmamak Türkiye de

0|1
    0|0
  • Müthişş :D

0|1
    0|0
  • dediklerine tamamen katilmiyorum

simdI yazsam... cok cok

kisa tuttum ve dediklerinde sacma geldi.

0|0
    0|1
  • Şafak Pavey zaten tam bir idol

1|1
    0|0
  • söze katılıyorum :D

0|1
    0|0
  • Evet Şafak Pavey'in sözü ve katılıyorum Şafak Pavey'e kadın olmak çok zor...

0|1
    0|0
  • şafak pavey döktürmüş hislerin tercumani dillere vurulan ketlerin kilidi niteliginde olmus bu yazi.

0|1
    0|0
  • Harfiyen katılıyorum.

0|1
    0|0
  • *Ağda acısına katlan
    *Yemek yap, temizlik yap, çocukları büyüt

0|1
    0|1
  • bir şafak paveyin gereksiz feminist yazısı.

0|1
    0|1
  • Haklisn. Keske herkes bukadar duyarli olsa

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Ya şu sorulardan sıkıldım. Saçma sorulardan. Onla bunla düşüp kalkanlar medeniyse ben mağara adamı kalayım. Siz medeniyet diye diye onla bunla yatıp kalkın. Sonra mekruh insanlar olup çıkın. Mide bulandırıcı. Anlamadığım kızlarda haklısın demiş. Bazı yerlerde haklısın ama 1 2 maddede yüzde doksanı aptalca.

0|0
    1|1
    • Modern diyersin, adamin Aklina Icki ve Cinsellik gelir.
      Özgürlük diyersin, aklina Esini aldatmak ve Cinsellik gelir
      Medeniyet diyersin adamin aklina gen Cinselli gelir.

Sen simdi bu yaziyi okuyup, onlan bununlan yatip kalkma konusuna nasil geldin?

• Hayir. Sen sadece korkuyorsun. Bir Kadinin seninle Esit olmasindan korkuyorsun.
      Islam kültüründe Erkekler karilarindan korkar. Kadinin onlan esit ya da üstün olmasindan korkar.

• Yav senin o dediklerimi nerenden yorumladın ya. Kadın benle eşit tabiki. Sen takmışsın kafaya kadınlar bunları niye yapamıyorum. İdrak edemediğin şey ben diyorumki kadına yasak olan erkeğe de yasaktır anladın mı?

• türkiye de yalnızca kadın değil insan olmak zor zaten!

0|1
    0|0
  • Yarısı saçma. Mesela neden kendısını kocasına saklamıyomus herkesle ilişkiyemi girsin

0|0
    0|1
Yükleniyor...