Kitap okumayla ilgili bir soru.

Biraz ilginç olacak ama ben bir kitaba başladığm zmn 50. sayfasında bırakıyorum.Şöyle bir çözüm getirdim o gün 150 sf kitap okuyabilecek durumdaysam bunun 50 şer 3 farklı kitapta yapmam yani öyle ilerlemem yanlış mı sizce ?

(MATEMATİK SORUSU GİBİ OLDU AMA ANLAYACAĞINIZI BİLİYORUM )

0|0
33

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kitabı bırakıp diğerine başlama pek zevk alamazssın kitap okumayı televizyonda dizi izlemek gibi zannetme kendine hedef koy 50 değilde 60 ve istiyerek yap zorlayarak birşey olmaz birde şunu söyliyim kitabın 50. sayfasına gelip bırakıyorsan ön yargılı davranıyorsun demektir biraz daha çabala emin içinden bir anahtar çıkıcaktır ilgini çekecek birşeyler.

0|0
    0|0
    • söylediklerin mantıklı da bakalım basamak basamak artırmalıyım heralde..kitap sıkıcı gelince okuduğumu da anlamıyorum bi cümlede sürekli dön dur

• sıkar tabi dediğin gibi kitaplar oku kelime dağarcığın gelişsin daha sonra okudukça seversin o kişisel gelişim kitaplarını ;)

• ilgimi çeken kişisel gelişim kitapları olsa sıkılmadan okurum hatunları konu aln misal :):) Ama elimdeki daniel goleman duygusal zeka.biyoloji ders kitabı gibi anasını satim :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Neden 50. sayfada bırakıyorsun ki, o zaman kitap akıcı değil ya da merak uyandıran seni sürükleyen bir kitap değil, he böyle bile olsa zaten insan bir süre okuduktan sonra illaki bırakıyor ki, otur otur totosu ağrıyor :)) Sen 50. sayfada bırakmaya devam et, ama kitap okumayı bırakma güzel bir alışkanlık çünkü :)

0|0
    0|0
    • kitap duygusal zeka..olayın çok fazla derinine inmiş ve sıkıcı..diğer bahsettiğim kitaplar polisiye ,fantastik kitaplar..karışıklık olmaz inş

• yazarı ted dekker heralde..bunun hangi renginden başlıyoruz ? bir de benim soracaklarım vardı o yüzden istek attım xperim az diye mesaj atamıyomuşum

• evet yazarı o, farketmedim kabul edeyim o zaman..

• bence bi kitabı bitirmeden diğerine başlama

0|0
    0|0
  • Gayet mantıklı devam:-)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Önce kitabı okumanın bir amacı olmalı ve bunu gerçekten istemelisin.Tabii bu isteklerinin sürebilmesi için kitabın akıcı ve yararlı olmasıda etkili.O yüzden önce okuduğun kitabı iyi olanını ve istediğin konuda seni tatmin edecek cinsten olmasında dikkat etmelisin. Kitaplar çok kafa karıştırıcı ve ayrı tarzdaysa belki seni sıkabilir .Tabii kişiden kişiye değişir bu , onuda senin bilmen gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Tavsiyem yalnız bir kitap üzerinde yoğunlaş oku..

0|0
    0|0
    • anlıyorum ama 50 sf dan fazla dayanamıyorum aynı kitapta

• Naısl anlam çıkarıyorsun o kitaplardan.Kitap ilgi çekici ise tek bir kitaba yoğunlaş ama genede sen bilirsin.Bildiğini oku ;)

• yok kitap ilgi çekici değil..duygusal zeka felaket sıkıcı ama bitirmeye de hevesliym onun için çözüm yolları aruyorum :)

Yükleniyor...