Cahit Sıtkı 35 yaş şiirini yazarken nasıl bir ruh halindeydi?

bence çok fena depresyondaydı . yani bunun adı karamsarlık mı , ölüm korkusu mu nedir

0|0
87

En İyi Kız Görüşü

• Cahit Sıtkıda her zaman bir ölün korkusu varmıs.Edebiyat hocamız söylemişti .İnancı olan çoğu insan da ölümden ürker zaten

0|0
    0|0
    • inancı olan niye ürksün ? ben anlamadım o kısmı tam tersi olması gerekmez mi cennet,huri,nuri falan.

• Benim annem çok dindar bir insan .Allah var yukarda bi gun olsun ne namazını ne orucunu aksattığını gördüm .

Ama konusuyoruz mesela o bile korkuyor .

Belkide onunda kendi işlediği ama benım bilmediğim gunahları vardır .Çoktur yada azdır .bundan kaynaklanıyordur.

Sna bu korkuyu nasıl tanımalarım bilemedım şimdi .Farklı birşey

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• Sürekli bir ölüm korkusu taşıyan ve şiirlerinde de genelde kendi korku ve özlemlerini anlatan Tarancı bu şiirinde ise 35 yaşında iken yazdığı şiirden ötürü sürgüne giden Dante' ye bir gönderme yapmıştır .Dinle pek arası haşır neşir olmadığı içinde ölümü kaderden saymaz ...

0|0
    0|0
  • kendi ruh hali böyledir,benimsediği akımın getirdiği bir şiire bakış açısı olarak görüyorum.onun tarzı böyle hemen hemen her şiirinde görülebilecek olan duygular.ölüm korkusu,depresyon,karamsarlık,umutsuzluk...

0|0
    0|0
  • Cahit Sıtkının anlık bir durumu değildi bu zaten.Karakter yapısıyla alakalı.Melankolik bir şairdi.Şiirlerinin teması özellikle ölüm üzerinedir.Ölüm Şairi olarak da bilinir.

0|0
    0|0
  • Nedense şiirlerinde hep ölümün üstüne gitmiştir. Ayrıca yitik aşklar, mutlu sevdalar, yalnızlık ..

Hep karamsar.

0|0
    0|0
  • Adam olgunlaşmış artık görmüş gerçekleri.Korku yok bence ama pişmanlık hissediliyor

0|0
    0|0
  • bence kafası yerınde kı oyle anlamlı bır sıır yazmıs

0|0
    0|0
  • bence depresyondaydı ben bundan 20 sene sonra bile o psikolojide olmam...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Hayatın bir gerçeği olan yaşlanmayı kabullenememenin verdiği hüzün olsa gerek

0|0
    0|0
  • "Yaş 35 yolun yarısı eder..."

lginçtir 40 yaşını göremeden öldü

0|0
    0|0
  • adam hayatından bezmiş olmalı:)))

0|0
    0|0
  • ...

Çok sıkıntı yapmış olacak ki 46 yaşında öldü.

0|0
    0|0
  • onun hemen her şiiri depresiftir zaten. ölüm korkusunu görmek mümkün

0|0
    0|0
  • eminim benim gibi hala 29 hissediyordu ...

0|0
    0|0
  • 10 numara sınav sorusu

0|0
    0|0
Yükleniyor...