Genelkültürlü Nasıl Olabilirim Her Konuda Eksik Bilgim Var?

Her Konuda Bilgili Olmak İstiyorum Nerden Başlamalıyım Hangi Konularda Bilgili Olmam Gerekir?

0|1
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Her konuda kültürlü olamazsın zaten. Senin ilgi alanın olan konuları araştırman, öğrenmen, uygulaman gerekirse gidip görmen, gezmen gerekir. Nedir mesela en basitinden örnek veriyorum; arabalar, futbol ve yemekler olsun. Doktorlardan örnek vererek anlatacağım. Kendini kendi ilgi alanların doğrultusunda tam anlamıyla geliştirirsen 'uzman hekim' olursun. Ama her konu hakkında az az bilgiye sahip olursan (konu çok olduğu için her birini tamamen öğrenemezsin hem yarım yamalak olur) 'pratisyen hekim' olursun. Tabi bu statünden maaşına kadar etkiler. Hayat da aynen böyle. Senin öncelikle kendi ilgi alanlarını, hoşlandığın şeyleri bulman gerek. Öğrenirken sıkılmayacağın şeyler olmalı.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler :) zaten bilindik konularda fikrim olsun istiyorum her konuda kültürlü olamam zaten :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Kpss kitapları gazete ve belgesellerle :-)

0|0
    0|0
  • Araştırarak okuyarak. Önce bir ilgi alanı bul ve bununla ilgili edinebildiğin kadar bilgi edin. Mesela siyasetle hiç ilgin yok. Youtube dan meclis videoları izle. gündeme bak. facede sayfaları takip et vs.

0|0
    0|0
  • herkes sana kitap oku, belgesel izle, gündemi takip et vs. der.. ama en önemli şey konuşkan olmak ve söylediklerini ifade edebilme yeteneği..

0|0
    0|0
    • konuşkanım zaten ama bazı konularda fikrim olmayabiliyor birazda olsa bazı konular hakkında bilgili olmak istiyorum :)

• gündemi takip et, birkaç en bilinen filmleri izle, kitapları oku.. bu senin yaşın için yeterli olur :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Herkesin bilmediği bir çok şey vardır, aslında önemli olan bilmediğin yerde dinlemeyi bilmektir. Yani okursun, gezersin, dinlersin. Bu sorunun odağını gerçekten net olarak anlayamadım. Neye ilgin varsa o konuyla uğraşırsın, ilgin olmadığı noktalarda bilginin olması hiçbir işine yaramaz.

0|0
    0|0
  • kültür yılların birikimidir internetten üç beş bilgiyle kültürlü olunmaz

1|0
    0|0
  • dizi izle. yabancı dizileri izle zaten her konuda bilgi veriyorlar, forumlarda takıl. vaktin olsun olmasın telefonunda net paketin varsa kendine bir forum bulup konu dışı bölümlerinde takıl, genel kültürün 1 se 500 olur o derece.

0|0
    0|0
  • film
    kitap
    ve gazete.
    başka hiçbirşey yapmana gerek yok :)))

0|0
    0|0
  • aç vikipedi okumaya başla. genelkültür en iyi erken yaşlarda kazanılır unutma bunuda.

0|0
    0|0
    • vikipedi bana sıkıcı geliyo benim kastım tam olarak bilgili olmak değil önbilgi yani o konuda fikrim olabilecek kadar bilgim olsun istiyorum :)

• Her konuda bilgi sahibi olmak zordur. En fazla genel kültürü olan bir insanın bile bildikleri okyanusta su damlası etmez. Ama genel kültür geliştirmeye ansiklopedi, gazete, dergi, vikipedi, TV haberleri katkıda bulunur diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • teşekkürler zaten her konuda bilgili olmak zordur ama böyle bir ortamda mesela konu olduğu zaman benimde bir fikrim olsun o konu hakkında birazda olsa bilgim olsun istiyorum :)

Yükleniyor...