Almanca - savaş dili, ingilizce - business dili; fransizce - aşk dili. Biricik Türkçe nasıl bir dil, sizce?

Almanca - savaş dili, ingilizce - business dili; fransizca - aşk dili.
Biricik Türkçe nasıl bir dil, sizce?

0|0
3|20

En İyi Erkek Görüşü

• Bana göre Türkçe, yoğun duyguların dili. dilimizde sevda ile ilgili sözcüklerde çok fazla, küfür ve hakaret ve aşağılama içeren sözcüklerde diğer dillere göre çok fazla..

0|0
    0|0
    • :) evet, olabilir. "Canım" tanımayan birine bile diyoruz.

• Evet - herkes "abla", "abi". Yeni tanıştık- "canım" oldu. "Gözünü seveyim", "Aşk olsun", "Kurban olurum", "Yerim seni" çok derin anlamı katmadan kullanırız.

• türküler - ayrı bir konu. Hepsi timsahı bile ağlatır.

Erkekler Ne Diyor 19

• bence yunancayla türkçe mitoloji dili..

1|0
    0|0
  • Ama dünyada en cok konusulan dillerden Arapça ve ispanyolcayı atlamışsın

0|0
    0|0
  • Toplama bir dil.

Dilde sadeleşme akımı Osmanlı nın son dönemlerinden bugüne kadar yenilgiyi kabul etmiştir.

Türkçe diye bilinen dilde birçok dilden kelime büyük sesli uyumuna göre ya da değişmeden direk Türkçe lügatına girmiştir...

Türk Irkına ait olan bu dil kendini pek geliştirememiştir. Yaşadığı topraklardaki dillerden çok kelime almıştır.

Temel yapısını zor korumaktadır. Ayıklanma sürecinde Öz Türkçe dilinde fazla birşey kalmadığını anlayan Atatürk TDK ya yeni kelimeler türetme görevi vermiştir.

Türkçe merkezi bir kurumca türetilen zenginleştirilen bir dildirdir de.
    .

0|0
    0|0
    • genede çekici dili ortaya çıktı.

• tamam diyorum. :) yorum yok diyorum:D

• Yoruma açık birşey de değil -.- ...

Paylaşacaklarım bu kadar...

Sakın cevap yazma :P...

• seks dili bir kelime söylersin her yana cekilir her zaman fesatlanılır örnek dün fabrikada büyük bişey yerleştircez adam diyo siz arkanızı bize verin bir durdn ittirelim herkes gülüyo tabi buda örnek :)

0|0
    0|0
    • hmm karmaşık bir yanıt:)

• şimdi anladım. İnce teknik detayler olunca, tıkandım. Özür.

• yani bir kelime söyle herkes güler :))

• Biricik turkce hem ask hem is hemde savas dilidir :)

0|0
    0|0
    • Faşistlerden dolayı savaş dili almanlara bıraktım. Aşk dili - söylenmez, çok tabu vardı hala da var, tabu dolu bir millette aşk dili olarak sınıfllandırılmaz.

• ben aile kurum açısından bakıyorum. Aile kavramı Türkieyde hala önemlidir. Aile - sevgidir.

• Ancak ask. ile baslayan hersey sevgiye donusur. muhakak

• gobel dili...

0|0
    0|0
  • Abaza erkeklerin dili..:))

0|0
    0|0
  • miliyetçilik yaptımı düşünme ama en hızlı yaygınlaşan diller arasındadır özellikle güney ve doğu yarım kürede senin sorunun cevabına gelince güven dilidir türkçe :)

0|0
    0|1
    • miliyetçilik yaptığını düşünmüyorum. Güven dili - hmm, güzel.

• matematik, fizik çok güçlü yanı. En yüksek puanlarlarla Türk Ün. giriyorlar. En tercih edilen okullardan biri.

• evet çok doğru zaten doğuda doğunun amerikası gözüyle bakılıyor türkiyeye

• küfür :D bu duyguya giriyo tabi :D

0|0
    0|0
  • Mesela ben Normal tanıdığım kızlara bile - Güzelim diye Hitap ederim sanırım bizim dilimiz duygu dili

0|0
    0|0
    • :) evet, az önce ben bunu bahsettim.

• Aynen En Güzel Dil bizim ki ;) - ne ararsan var hele argoda hayatımda duymadığım kelimeler varmış ya zaten ülkede kaç dil ve şive var Allah bilir :)

• türkçe gibi hiç biri olamaz bak b, z saçmalıyabiliyoruz lan lun ne var lan la bune ne bula bunela gibi türkçenin eseri tuvalet lavabo wc hela türkçe zor :)

0|0
    0|0
  • bence aşk dili ispanyolca fransızca değil

0|0
    0|0
    • Bence, Fransizca - aşk dili, Paris - aşıkların şehri.

• bana göre fransizca sexi bir dil. İspanyolca çok hızlı çok impulsif dili olduğu için tutku dili desem.

• hıh evet öyle diyelim o zaman tutku dili

• Bu soruyu kizlar soruyor. Com un yabancı sitesinde farkli bir uslup la sornalisin bence.

0|0
    0|0
    • oraya bir sene hiç girmedim. Parolamı unutmazsam, girerim, sorarım:)

• Türkçe küfürbaz haydonun bize mirası :D

0|0
    0|0
  • Özgürlüğün dili Hiç bir zaman özgürlüğümüze gem vurdurmak!

0|0
    0|0
    • tartışılır. Özellikle, son zaman

• ben teşekkür ederim:)

• savaş, onur ve hoşgörünün dili.

0|0
    0|0
  • Eğlence dili

0|0
    0|0
  • çok güzel küfürler ediliyor :D <3

0|0
    0|0
    • her dilde bol bol var, maşallah. Türkçeden daha çok küfürler dolu diller var.:)

• küfürün kötü yanını hiç algılamam & kullanmam, her zaman mizahla küfürü bir tutarım, tuzu biberidir benim için, cem yılmaz misali düşün ^.^
      küfürü cidden küfür etmek için kullananları umursamıyorum, ''he'' der geçerim onlara

• küfür etmek - psikoteraptidir. Önyargım yok. 7 yaşından beri küfür ettim. Şimdi kullanmıyorum, nedense. Şiddete eğilimli insanlar küfür kullanmalı. Yatıştırıyor.

• Hangi yöne çekersen
    Tamamen sana bağlı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bişey dili değil.

0|0
    1|0
  • almanca cok zor bir dil hic sevmiyorum franssizca da cok zor ingilizce hani herkes biliyor

0|0
    0|0
  • kavga diili. ne kadar yabancı arkadaşım varsa hepsi biz türklerin konuşmaları üzerine kavga ediyo gibi konuşuyorsunuz dedi

0|0
    0|0
    • :) bir arkadaşım bana dedi ki, ne bu salak gerizekalı kelimeler? Meğer, konuşmalarda çok kullanıyormuşuz.

Yükleniyor...