İstediğim tarzda film önerisi verebilecek olan var mı?

Merhaba arkadaşlar, hepinize mutlu pazarlar :)
Bugün evdeyim ve film günü yapmak istiyorum.
Sorunun daha açıklayıcı olması açısından bilgi vereyim hemen; evimde en beğendiğim filmlerden oluşan yaklaşık 300 filmlik bir koleksiyon var ve bunları izledim.
Ben daha çok The Fall (2006) ve The Grand Budapest Hotel (2014) tarzında filmler istiyorum. Buna benzer önerilerde bulunabilecek olanlar var mı?
The Fall: Fantastik, Macera.
The Grand Budapest Hotel: Fantastik, Komedi.
İkisinin de ortak özelliği aslında diğer filmlere oranla biraz daha sanatsal yaklaşması. Gerek çekim kalitesi, gerekse yönetmen gözüyle.. Filmlerin ikisinin de hiç bitmesini istemedim, bitince de sanki bir pastaymış ve tadı damağımda kalmış gibi hissettim.. Fantastik derken de bildiğiniz fantastik filmler gibi değil. Çünkü Spider-Man serisi bile fantastik olarak geçiyor. O tarzda değil yani. Fragmanlara bakabilirsiniz..
Bunlara benzer filmler arıyorum açıkçası ben. Var mı bildiğiniz?

0|0
3|9

Erkekler Ne Diyor 8

• marvelleri izle o zaman

0|0
    1|1
    • Soruyu okuduğunuzu veya anladığınızı zannetmiyorum.

• Aslında pek farketmiyor. Alien serisini izledim ama ha Mervel, ha bunlar :)

• yazdıgın filmlerin resimlerine baktım evet farklı bir fantastik ama senin gibi birine de film vermek cok zor
      van helsing desem lincoln falan desem bunlar gibi değil izlemişindir zaten blade falan

• GAREZ
    SAW
    AYNA
    SON DURAK
    ELM SOKAĞI KABUSU
    ...
    ..
    .

0|1
    0|0
  • toprak altında ;)

0|0
    1|1
    • İstediğim tarzda bir film gibi görünmüyor, bugün değil de daha sonraki bir zamanda bakabilirim. Teşekkür ederim :)

• olaya farklı bir baharat katmak istedim fena mı :)

• tabutlu film la bu :D

• the prestige izledinmi?

0|0
    0|1
    • Dalga geçiyorsunuz sanırım.. Artık o filmi 7 yaşındaki kuzenim bile biliyor :)

• İzledim :D :D

• e o zaman sen bana film oner))

• zincirsiz filmine bir bakmalısın

0|0
    1|1
  • Deney.

0|0
    1|1
    • İstediğim tarzda değil, yine de belki bu durumdaki başka insanlara faydası dokunur :)

• Ama ben rastgele bir film tavsiyesi istemedim. Keşke üşenmek olmasa da açıklamaları da okusanız :)

• Böyle uzun açıklamalardan felan sıkılıyorum ben. Kale almak zorunda değilsin :)

• Guizi lai le-Wen Jiang
    Dersu Uzala-Akira Kurusowa
    Persona - Ingmar Bergman
    Visitor Q- Takashi Miike
    The Elephant Man- David Lynch

1|0
    1|0
    • Rica ederim...

• Ben alınabileceğinizi düşünmedim, kusura bakmayın.. Tekrar özür dilerim ve teşekkürler :)

• Yav hehe

• Midnight at paris

0|0
    1|1
    • Teşekkür ederim, daha önce izlemiştim :) Ama istediğim gruba pek uymuyor zaten :)

• Hı hı evet. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

• Pek uzak olduğum söylenemez..:)

Kızlar Ne Diyor 3

• Sadece fantastik mi arıyorsun?

0|0
    1|1
    • Hayır tabii ki. Örnek verdiğim filmlere benzer filmler arıyorum. Fantastik dendiğinde insanların aklına Spider-Man, Marvel (!) vs. geldiği için.. İstediğim filmler kesinlikle bunlar değil. Daha sanatsal. Daha farklı. Emir Kusturica filmleri mesela, o tarz. Fantastik olayı sadece iki filmin ortak özelliği. Soruda da yeterince belirttim sanırım, bildiğiniz fantastiklerden değil diye :) Varsa eğer belleğinizde bu tür bir film yardımcı olursanız sevinirim.

• Le collier perdu de la colombe

0|0
    0|1
    • Bu güzel bir öneriye benziyor, fragmanını izlemem gerek öncelikle. Teşekkür ederim :)

• Dediğin filmlerden the fall ı izledim çok sevmiştim bu filmi de seversin. :) bir de mutluluğa boya beni var o da güzeldi ama öncelik cevabımdaki film olsun.

• memento, dejavu, fight clup, yeşil sokak holiganları, adalet peşinde

0|0
    0|1
Yükleniyor...