"Fettullah G. cemaatine karşı MartinEden cemaati!" Sizce cemaatin amacı nedir?

Bir arkadaşın yapmış olduğu bu yorum beni çok güldürmüştü. Tabi ki de böyle bir amacım yok. Hem bu başlıkla biraz gülelim hem de cemeatin gerçek anlamını konuşalım istedim.

Her insan büyük bir enerjidir. Ve dinlerdeki cemaatlerin gerçek amacı da bu enerjileri bir araya getirerek yoğun bir enerji oluşturmaktır. Gerçekten de tüm bilincin ve tüm enerjinin kollektif olduğu söylenir. Yani bir araya gelen insanlar daha yoğun ve daha iyi bir şekilde yollarında yürürler. Meditasyonlarda, camilerde, kliseler de... cemaatin amacı budur kollektif enerjiyle birlik olduğunu fark etme.

Kendi hayatınızdan da gözleyebilirsiniz; tek başınızayken ki enerjinize bakın bir de daha çok kişiyleyken, sevdiğiniz bir arkadaş grubuylaykenki enerjinize bakın. Bir şeyler değişir içerde. Kollektif enerjiye temas halidir o hal. Sevmediklerimizin yanındayken enerji düşer çünkü kapalı davranırız bu da enerjiyi kapatır. Bu yüzden bazı tapınaklar ve kutsal yerler o inancı taşımayanları içeri almaz, çünkü enerjiyi bozacaklarına inanırlar. Her ortamın gerçekten de farklı bir havası vardır; önce bir camiye sonra da bir kliseye girin enerji farklılığını göreceksiniz.

Sizce cemaatin amacı nedir? Her başlığımda olduğum gibi yine saçmalıyor muyum yoksa gerçekten de böyle midir?

İşte martineden cemaatinin amacıda sevgidir, olmayan bu cemaate birbirlerinden habersiz bu yeryüzünde üye olanlara selamlar olsun:)

0|0
31

En İyi Kız Görüşü

• gelen birileri eksiyi çarpıp gitmiş ama niyeyse yanıt da vermemiş:) siyaseten cemaat konusuna hiç girmeyeceğim, ancak bir şekilde organize olan her topluluğun diğerlerini 'öteki' olarak gören bir cemaat olma potansiyeli taşıdığı görüşündeyim. insan doğası gereği sosyal bir yapıya entegre yaşam ihtiyacı hisseden bir canlıdır ve kimliğini mensubu olduğu grupla birlikte var etmeye teşnedir. velakin hemhal olma olayını, kimlik kazanmak uğruna benliğini feda etme abartısını da yaşamamak gerektiği düşüncesindeyim.

0|0
    0|0
    • Maalesef cemaat içinde olanlar cemaatin gerçek anlamını bilmiyorlar. Dediğiniz gibi bir diğer grubu ötekileştiriyorlar. Ama tüm insanların birleştiği yere bir türlü varamıyorlar. Ait olamama duygusu tıpkı fanatizmde olduğu gibi burada da etkili.

• bak ne güzel bir şey söylemiş hayko cepkin oysa onun görünüşüne bakıp kötü yorum yapan çok kişi gördüm, hayko kadar güzel olamamışlar ama güzellik hakkında yorum yapıyorlar:)

• di mi ya:)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 1

• Martin'in adının geçtiği bir cümleye fettoyu yakıştıramadım :(

0|0
    0|0
    • jack london kırk yıl düşünse böyle bir şey aklına gelmezdi:)

Yükleniyor...